Тема 26. Перевірка та оцінка навчальних досягнень учнів з історії



Необхідно з’ясувати мету, зміст та прийоми систематичної перевірки знань та умінь, ознайомитись з критеріями оцінки навчальних досягнень з історії.

Пропонуємо декілька варіантів контрольної роботи:

Організація та методика усного опитування.

Письмова перевірка знань учнів з історії.

Проведення заліків та екзаменів з історії.

Для виконання будь-якого з варіантів відвідайте декілька уроків з історії та дайте відповіді на запитання:

Як підготувались учитель та учні до перевірки знань?

З якою метою проводились перевірки?

Які позитивні сторони та недоліки певної форми контролю?

Як учитель керувався критеріями оцінки навчальних досягнень учнів?

Описавши теорію проблеми та свої спостереження чи досвід роботи, зробіть висновки про те, за яких умов найбільш ефективне проведення певної форми перевірки навчальних досягнень учнів.

Тема 27. Повторювально-узагальнюючі уроки з історії.

Дайте характеристику освітньо-виховних завдань цих уроків, загальні принципи повторення історичного матеріалу. Детальний аналіз мети, змісту, прийомів перевірки знань та умінь учнів на повторювально-узальнюючих уроках, які ви відвідали, повинні скласти основний зміст контрольної роботи. Визначте, яка була організована попередня домашня підготовка учнів, їх активна пізнавальна діяльність, яка результативність уроку такого типу.

Тема 28. Нетрадиційні форми уроків історії.    

Нетрадиційні уроки – зразок нестандартного мислення учителя, одна з форм організації навчально-виховної діяльності учнів на уроках історії. Їх види, форми та час проведення, структура і особливості.   

      

Тема 29. Домашнє завдання з історії.

В контрольній роботі висвітліть такі питання:

Основна мета домашніх завдань та вимоги до них.

Домашні завдання по роботі з текстом підручника, його документами, ілюстраціями, картами.

Письмове домашнє завдання.

Індивідуальні та групові завдання.

В заключній частині відзначте, що однією з основних умов успішного виконання завдання є врахування індивідуальних особливостей учнів, чіткі та вичерпні вказівки учителя.

Тема 30. Кабінет історії в школі.

Розгляньте питання про призначення шкільних кабінетів історії, опишіть досвід створення та використання кращих з них. Зосередьте увагу на таких питаннях:

Як створити кабінет?

Яким чином безпосередньо на уроках та в позакласній роботі використовуються матеріали кабінету історії?

Як впливає кабінет історії на підвищення ефективності процесу навчання?

Тема 31. Навчальне краєзнавство в історії.

Проаналізуйте шкільну програму з історії України, виділіть краєзнавчі теми. В бібліографічному відділі бібліотеки ознайомтесь з існуючими посібниками з історії рідного краю. Виберіть одну з тем, що має для вас особливий інтерес. Розробіть конспект цього уроку, або ж відвідайте урок з використанням краєзнавчих матеріалів, визначте його результативність.

Тема 32. Проведення історичних вечорів, вікторин, конференції.

Завдання студента – описати досвід організації та проведення історичного вечора, вікторини, конференції. Потрібно показати, як проходила підготовка до одного з цих заходів, яка роль учителя і учнів, який матеріал використовувався для підготовки. Опишіть, як проходив вечір (вікторина, конференція), оформлення класу, чи було досягнуто мети, що дало проведення заходу його учасникам. Як додаток до опису може бути програма або сценарій заходу, письмові відгуки кількох учнів.

Тема 33. Гурткова робота з історії.

Для виконання роботи опрацюйте книги, статті, де описано зміст, тематику, принципи організації та досвід роботи історичних гуртів. Детально ознайомтесь з роботою шкільного історичного гуртка, проведіть бесіду з керівником та учнями, відвідайте декілька засідань. В контрольній роботі опишіть та проаналізуйте мету одного із занять, його структуру, методи роботи, види діяльності учнів. Вкажіть на зв'язок позакласних занять з шкільними курсами історії, на освітньо-виховне значення цієї форми роботи.

Тема 34. Учитель історії.

В контрольній роботі використайте спостереження за роботою одного з досвідчених учителів історії. Бесіди з ним, знайомство з плануванням роботи, відвідання уроків та позакласних заходів дозволять побачити різні сторони в роботі учителя, виділити найбільш цікаві її форми. Особливу увагу зверніть на теоретичну і методичну підготовку учителя, його уміння розвивати творчі здібності учнів.

Список основної літератури


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 588; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!