Робота повинна бути написана чітко і грамотно, мати поля для зауважень викладача. Приблизний обсяг роботи – учнівський зошит



Nbsp;  

Кафедра педагогіки та методики викладання історії і суспільних дисциплін

 

 

Методичні рекомендації

До виконання контрольних робіт з

„Методики навчання історії”

Для студентів - заочників

 

Чернігів - 2009

 


УДК 930 (075)

ББК Т 3 (0) Р 30

М 54

 

Методичні рекомендації до виконання контрольних робіт з „Методики навчання історії” для студентів – заочників / Укладач доктор історичних наук, професор Боровик А.М.,- Чернігів: Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка, 2009.

 

Рекомендовано до друку кафедрою педагогіки

Та методики викладання історії та суспільних

Дисциплін (протокол № 3 від 20 жовтня 2009 р.)

 

 

Рецензенти:

Половець В.М. - доктор історичних наук, професор.

Русанов Ю.А. – кандидат історичних наук, доцент

 

 

Методика навчання історії в Чернігівському Інституті історії, етнології та правознавства вивчається протягом року на ІІІ курсі. На зимовій сесії в 5 семестрі студенти знайомляться з лекційним курсом (14 год.) і опрацьовують перших п’ять практичних занять (10 год.), а також отримують завдання до наступної сесії. В міжсесійний період – виконують контрольну роботу, а під час літної сесії (6 семестр.) відвідують і опрацьовують останніх 5 тем практичних занять (10 год.). На завершення вивчення курсу – складають екзамен. 

Головною метою міжсесійних завдань є оволодіння значною частиною програмового матеріалу, опрацювання необхідного мінімуму обов’язкової літератури, набуття навичок дослідницького підходу в педагогічній діяльності.

В умовах заочного навчання особливе значення має самостійна робота студентів-заочників в міжсесійний період. Однією з ефективних її форм є виконання контрольної роботи, яка дозволяє не лише перевірити засвоєння студентом того чи іншого розділу програми, але й сприяє удосконаленню професійної підготовки студента-заочника. Тому підготовка контрольної роботи буде першим міжсесійним завданням.

Для виконання однієї з контрольних робіт студенту необхідно добре засвоїти той розділ програми, до якого входить обрана тема та вивчити весь обсяг матеріалу, що відноситься до неї. Обов’язковою умовою є також детальне знайомство з шкільними підручниками та програмою з історії.

Виконуючи роботу не можна обмежуватись реферативним викладом методичних статей та посібників. Однією з важливих вимог щодо змісту контрольної роботи є наявність у ній аналізу досвіду навчання історії в школі. Важливо переконливо викласти свої судження по певній проблемі, зробити відповідні висновки та узагальнення.

До змісту контрольної роботи може бути включено методичну розробку уроку, або його окремого фрагменту, в якому може бути:

Визначення конкретних дидактичних та виховних завдань.

План вивчення нового матеріалу, методи та прийоми роботи учителя, а також засоби активізації пізнавальної діяльності учнів.

Опис прийомів та засобів закріплення навчального матеріалу.

Перелік наочних посібників, технічних засобів навчання, що будуть використані на уроці.

Чітке та розгорнуте визначення домашнього завдання.

    Приступаючи до письмового оформлення контрольної роботи, необхідно визначити план розкриття теми. Рекомендуємо складати його з 3-4 питань, так як велика кількість їх приводить до поверхового, схематичного викладу матеріалу. Вступ повинен бути коротким (актуальність проблеми, її історія, загальна оцінка наявної літератури, завдання роботи). В ході з’ясування теми необхідно викласти не лише теорію питання. Важливо включити матеріал з досвіду роботи, якщо не власного, то досвідчених учителів історії, роботу яких Ви спостерігали або вивчали в методичних виданнях. На завершення необхідно підвести підсумки та зробити висновки із описаного. В кінці роботи повинен бути список використаної літератури.

Крім тем контрольних робіт у посібнику є перелік орієнтовних питань, які належить висвітлити. Але це не означає, що у написанні контрольної роботи виконавець обмежується рамками даного посібника. Обираючи тему і план контрольної роботи, студент повинен виходити із своїх наукових інтересів і нахилів. В посібнику дається перелік тематики контрольних робіт, але студент може запропонувати і свою тему, лише б тільки вона відповідала завданням та змісту курсу «Методика навчання історії».

Список рекомендованої літератури, можна розширити за рахунок періодичних видань. Велику допомогу нададуть студентам статті в журналах «Історія в школі», «Історія в школах України», «Рідна школа», «Педагогіка», «Преподавание истории в школе», «Український історичний журнал» та інших.

Робота повинна бути написана чітко і грамотно, мати поля для зауважень викладача. Приблизний обсяг роботи – учнівський зошит.

Теми контрольних робіт


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 224; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!