Теорія інноваційного розвитку Й. Шумпетера



Шумпетер розробив теорію економічного розвитку, ставлячи в центр аналізу ті внутрішні фактори, які викликають економічний розвиток системи. Такими факторами є нові виробничі комбінації, саме вони визначають динамічні зміни в економіці. Цими новими комбінаціями є:

1) створення нового продукту;

2) використання нової технології виробництва;

3) використання нової організації виробництва;

4) відкриття нових ринків збуту і джерел сировини.

 

План повоєнного відновлення Європи Дж.Маршалла.

Пла́н Марша́лла (англ. EuropeanRecoveryProgram, MarshallPlan) — програма економічної допомоги Європі після Другої світової війни. Висунуто 1947 року держсекретарем СШАДжорджем К. Маршаллом (почала діяти в квітні 1948).Однією з цілей програми була протидія поширенню впливу СРСР і соціалістичних ідей на країни Західної Європи. Економічна допомога надавалась лише за умови виконання певних вимог у політичній сфері, або в сучасних термінах — лише демократичним країнам. Деякі дослідники розглядають цю програму як фактичне оголошення Холодної війни СРСР.План Маршалла переслідував три основні мети: по-перше, він спонукав європейські країни відновити політичний і економічний співробітництво і посилював їх інтеграцію до світової економіки. По-друге, він дозволяв їм закуповувати сировину й устаткування країни з твердої валютою. По-третє, цього плану одночасно був програму державної економіки самих Сполучених Штатів, оскільки стимулював американський експорт. Хоча план Маршалла і не єдиною двигуном післявоєнної відбудови, усе ж таки він став важливим стимулом, який спонукав здійснити те, що спочатку здавалося неможливим. Минуло кілька років, і виробництво сільськогосподарської та промислової продукції перевищила довоєнний рівень.

Важливою особливістю плану Маршалла була принципово новій схемі розрахунків за кредитами, що вів до багаторазовому збільшення задіяних коштів. Наприклад, німецький завод замовляв якісь деталі США. Проте американський виготовлювач цих деталей пізніше отримував долари них немає від замовника, та якщо з урядового фонду плану Маршалла. Замовник ж вносив еквівалент у німецьких владних марках в спеціально створений європейський фонд. Натомість, із засобів цього фонду фінансувалися довгострокові пільгові кредити підприємствам нових інвестицій. У кінцевому счёте, принаймні повернення підприємствами своїх боргів, кошти фонду дозволили європейських держав розплатитися і зі США можуть.


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 15; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!