НЕАВТОМАТИЗОВАНЕ ЧИСЛЕННЯ ТА ПРОКЛАДКА ШЛЯХУ



 Числення шляху може виконуватися автоматично за допомогою технічних засобів навігації або по карті. Неавтоматизоване числення координат, виконуване на карті, називають прокладкою шляху. Розрізняють штильну, повну і зворотну прокладки.

Штильна прокладка полягає в побудові на карті розрахункової лінії шляху з урахуванням значень середнього курсу проходження, істинної повітряної швидкості і часу польоту на ділянках маршруту. Прокладка виконується від останнього вірогідно визначеного місця ЛА . На карті від геодезичного (істинного) меридіана необхідно прокласти лінію під кутом, рівним середньому значенню істинного курсу. ІК сер. = УК сер. – ΔА;

ІК сер. = МК сер. + ΔМ.

За значеннями істинної повітряної швидкості і часу польоту на даній ділянці розрахувати пройдений (штильний) шлях.           S = V·t

і відкласти його в напрямку прокладеної лінії курсу. Отримана точка і буде місцем ЛА до моменту зміни курсу проходження. Від отриманої точки з урахуванням радіуса і кута розвороту провести дугу, з кінця якої відкласти наступну прямолінійну ділянку польоту.

Мал. 1. Штильна прокладка шляху.

 

У результаті такої прокладки лінії шляху ми одержуємо штильне місце, де міг бути ЛА, якби не було вітру. Фактично ж за час польоту ЛА під дією вітру зcунеться на величину, яку можна відкласти на карті від отриманого штильного місця. Отримана точка буде зчисленним місцем ЛА, отриманим за допомогою прокладки шляху. Якщо за час польоту вітер значно змінився по величині або напрямку, то для одержання більш точного місця ЛА необхідно враховувати зсув його з урахуванням середнього вітру.

Штильна прокладка застосовується при відновленні орієнтування, обході грозових хмар і інших відхилень від лінії заданого шляху, коли не можна виконати повну прокладку шляху. Недоліком штильної прокладки є те, що отримана лінія шляху не відповідає фактичній.

 Більш точне місце ЛА може бути визначене при повній прокладці шляху.

 

ПОВНЕ ПРОКЛАДАННЯ ШЛЯХУ

 

полягає в побудові на карті лінії шляху з урахуванням значень середнього шляхового кута, шляхової швидкості польоту і часу польоту на ділянках маршруту. Повна прокладання дозволяє одержати на карті лінію шляху і місце ЛА для заданого моменту часу, близькі до фактичних. Прямолінійні відрізки відкладаються в напрямку істинного шляхового кута.

ФІШК = УШК – ΔА;

ФІШК = МШК + ΔМ;

УШК = УК + КЗ,

Відстань, що пролітається за час польоту на ділянці маршруту, розраховується по формулі:

S = W t

Кут зносу і шляхова швидкість виміряються за допомогою технічних засобів або розраховуються по відомому вітру.

 

Мал. 2. Повне прокладання шляху.

 

Зворотна прокладка шляху застосовується для відновлення лінії шляху при контролі точності повітряної навігації, визначення координат об'єктів, розташованих у морі й у безорієнтирній місцевості. Прокладка шляху виконується в зворотній послідовності від місця ЛА, отриманого на кінцевій ділянці, для чого після виявлення об'єкта екіпаж виконує політ, строго витримуючи швидкість і напрямок польоту. При виявленні характерного орієнтира визначає місце розташування ЛА і від отриманої точки на карті прокладає лінію пройденого шляху, уточнює місце розташування ЛА на момент виявлення об'єкта.

 

 


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 14; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!