Зберігання зварювальних матеріалів та підготовка їх до зварювання



Зварювальні матеріали ‒ електроди, дроти, флюси, захисні гази надходять на трасу від різних постачальників, в різній упаковці, і стан упаковки після транспортування також відрізняється в кожному окремому випадку. Зварювальні ма­теріали, що надійшли на трасу повинні зберігатися в сухому опалювальному складі, де підтримується приблизно, однакова температура і вологість повітря незалежно від пори року, доби і кліматичних умов. Тим не менше навіть при дотриманні правил упаковки, зберігання і транспортування необхідна спеціальна підготовка зварювальних матеріалів до застосування в процесі зварювання.

Більшість покриттів електродів має здатність поглинати вологу з навколишнього повітря. Цю властивість покриття називають гігроскопічністю і характеризується вона величиною зволоження покриття. За даними досліджень, проведених за ВНІІСТ, вміст залишкової вологи в покритті, а отже, і вміст дифузійного водню в наплавленому металі зростають у певній послідовності для електродів з целюлозним покриттям при зміні типу упаковки електродів (металева запаяна банку, картонна коробка з оболонкою з термозжимаючою полімерною плівкою, картонна коробка, двошаровий водовідштовхувальний папір).

Необхідно відмітити, що відомі пристрої для осушування електродів і флюсів як правило мало ефективні, не дають можливості здійснювати контроль режимів їх підготовки.

Крім того, не допустимі довготривалі перериви між підготовкою зварювальних матеріалів і їх використання. В протилежному випадку необхідна повторна підготовка, так як при зберіганні вони не захищені від контакту з навколишнім середовищем.

При розробці пристроїв для осушування електродів і флюсів передбачається управління в температурному режимі, забезпечення безперебійної роботи зварювальних постів, простота обслуговування і ремонту, узгодження внутрішніх розмірів з габаритами пересувних пристроїв.

Відмінною ознакою даних пристроїв є те, що як джерело нагрівання використовуються теплоелектронагрівачі (ТЕН), управління температурного режиму - автоматичне.

Пристрій для сушіння електродів УРЕ складається з чотирьох секцій, кожна з яких розрахована на одну пачку електродів діаметром 3 - 5 мм.

Пристрої для сушіння флюсу УСФ складається з двох камер. Верхня камера, де встановлені до рівномірно за обсягом ТЕН, служить для прожарювання флюсу. У нижню камеру флюс потрапляє після сушіння з верхньою і витрачається в міру необхідності. Герметичне виконання нижньої камери запобігає проникненню вологи. Для зниження тепловтрат в навколишнє середовище корпуси пристроїв ізольовані азбестокартоном. Розрахунки показують, що продовжує виведення пристрою на заданий температурний режим прямо пропорційна різниці необхідної температури Ті вихідної Т0 зварювального матеріалу

 

                            T = K(T – T0),                   (6.1)

 

де К- стала пристрою, град.

       Для пристрою сушення електродів

 

  ,             (6.2)

 

       для сушення флюсів

 

 ,                     (6.3)

де   ,  – маса відповідно одного електродного стержня, його покриття, флюсу, г;   ,  – питома теплоємність відповідного електродного стержня, його покриття, флюсу. В розрахунках можна прийняти ; =0,84; ; Q - кількість електродів; - постійна електричного ланцюга, залежить від способу з’єднання окремих ТЕН, відповідно n і  при паралельному з’єднанні окремих ТЕН (n - кількість ТЕН) і n/  i  –відповідно при послідовному з’єднанні р групи ТЕН кожна з яких складається з однакової кількості паралельно з’єднаних окремих ТЕН і паралельно з’єднані Р групи ТЕН, кожна з яких складається із однакової кількості n/p послідовно з’єднаних окремо ТЕН; з-термічний ККД пристрою, рівний відношенню потужності яка витрачається на нагрів зварювальних матеріалів до потрібної потужності; U - напруга живлення, B; R - електричний опір одного ТЕН, Ом.

Після виходу пристроїв для просушування зварювальних матеріалів на режим температура підтримується постійно з допомогою терморегуляторів.

В трубопровідному будівництві застосовують в основному 3 типи електродів – рутиловий, фтористо-кальцієвий, органічний.

Застосування в трубопровідному будівництві марки флюсів можна поділити по таких способах виготовлення: плавкі, керамічні; по мінеральній структурі: силікати алюмосилікати, титаносилікати, карбонати; основа шлаків: кислі, нейтральні і основні; по окисному складі: високо-, середні-, назькомарганцеві, високо-,середні-, низькокерамічні.

Режими сушіння електродів і флюсів приведені у таблицях 6.4, 6.5, а втрати ваги у таблиці 6.6.

 

 

Таблиця 6.4 - Режими сушіння електродів

Зварювальні матеріали

Температура сушіння,

°С

Тривалість сушіння,

год.

найменування                         марка

 

 

Електроди

 

З рутиловим покриттям МР-3 ОЗС-4 АНО-4     180-200         1,0    
З фтористо-калцієвим покриттям УОНИ-13/55 ВСФ-60 ВСФС-50 та інші.   300-350   1,0
З органічним покриттям ВСЦ-4 ВСЦ-4А та інші     100-120     1,0
Порошковий самозахисний дріт   ПВС-1, ПВС-3     100-120     1,0  

 

 

Таблиця 6.5 - Режими сушіння флюсу

Зварювальні матеріали

Колір флюсів

Температура сушіння Т, °С .

Тривалість сушіння t, год.

найменування марка

 

 

Плавкі флюси

 

  АН-348-А   Жовтий і коричневий всіх відтінків     300-350       1,0-1,5
    АН-22     Жовтий всіх відтінків і світло-коричневий     300-350     1,0-1,5    
  АН-60   Білий і жовтий всіх відтінків, світло-коричневий   300-350   1,0-1,5  

 

 

Керамічні флюси

КВС-19   Сіро-коричневий   250-300     1,0-1,5  
ВСКФ-60 Димово-коричневий   350-400   1,5

 

 


Дата добавления: 2020-12-12; просмотров: 95; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!