Піноутворювачі, призначення та механізм їх дії.



 Піноутворювачі - предст. собою різні гетерополярні органічні сполуки, які в результаті їхньої адсорбції на поверхні розділу рідина-газ полегшують диспергування повітря на дрібні бульбашки, перешкоджають злиттю бульбашок і підвищують міцність піни. Піноутворювачі адсорбуються на границі розділу воду-повітря, орієнтуючись полярною групою до води, а неполярної до повітряної фази. Молекули піноутворювачів містять зазвичай один вуглеводневий радикал й одну або невелике число полярних груп. Піноутворювач зменшує коалесценцію бульбашок і середню крупність бульбашок. В присутності пеноутв. процес коалесценції сповільнюється, тому що в результаті адсорбції на поверхні розділу Ж-Г пеноутв. утворить орієнтований шар молекул, полярні кінці яких гідратуються диполями води. Цей гідратований шар приводить до підвищення механічної стійкості оболонок бульбашок і перешкоджає їхньому злиттю при зіткненні один з одним, що дозволяє зберегти в пульпі більш дрібні бульбашки. Піноутворювач зменшує швидкість підйому бульбашок - гідратний шар не дає деформуватися бульбашці. Піноутворювач підвищує міцність піни.

 

 

Сучасна схема випробування пульпових потоків.

При відборі проби пульпи необхідно забезпечити умови: проба відбирається через певні рівні проміжки часу; пробовідбірник повинен перетинати струмінь так, щоб ребра його були перпендикулярні до напрямку руху струменя й переміщується вздовж її з рівномірною швидкістю. Використаються пробовідбірники із пневматичним приводом і щілинні, ковшові. Із пробовідбірником, призначених для випробування дробленої руди й палива, найбільш надійними в роботі є ковшові. Комплексні установки грейферного типу й інші для відбору проб із залізничних вагонів варто застосовувати тільки в тих випадках, коли не представляється можливим застосовувати відбір проб з потоку й при відповідних техніко-економічних обґрунтуваннях. Пульпу можна відбирати як за допомогою пробовідбірників, що відтинає порції від потоку шляхом його перетинання, так і статичних пробовідбірників із закритих напірних трубопроводів або інших ємностей. При цьому повинні створюватися умови турбулентного руху потоку пульпи, що забезпечує її перемішування. При виборі й місці установки пробовідбірника необхідно враховувати наступне: 1) відбирають проби,які можна використати як для технологічного, так і приймального контролю; 2) до пробовідбірника повинен бути вільний доступ для зручності обслуговування й ремонту; 3) необхідно передбачити можливість подачі відібраних проб у проборозділочну машину самопливом; 4) пробовідбірники повинні встановлюватися з урахуванням вимог техніки безпеки.

 

Регулятори середовища і механізм їх дії при флотації.

Регулятори середовища використовуються для створення оптимальних умов дії інших реагентів при флотації. Це досягається шляхом зміни Рн середовища, видаленням з рідкої фази небажаних іонів, регулюванням значень окислювально-відновного потенціалу пульпи й процесів диспергації коагуляції шламів. Бувають органічні й неорганічні з'єднання. Регулятори середовища можуть викликати осадження одних і розчинення інших компонентів, посилюють або послабляють конкуренцію між іонами рідкої фази пульпи й збирачем за місце на поверхні мінералу. До регуляторів середовища також ставляться диспергатори - попереджають неселективну коагуляцію й налипання тонких часток на великі.

 

 

Автоматизований контроль гранулометричного складу.

Для автоматичного контролю гранулометричного складу застосовуються прилади: А) Гранулометр конструкції Механобр - дія його заснована на тім, що на грохіт із заданою величиною чарунок розсіюється проба руди, зважується підрешітний продукт, а потім і вся проба, і обчислюється відсоток контрольованого класу крупності. Він із пробовідбирачем може встановлюватись для контролю безперервних потоків руди. Б) Гранулометр ситового мокрого розсіву типу ГСА-1М - створений на основі методу експрес-аналізу. Відібрана пульпа надходить у барабанний грохіт, у який подається вода. Після розсіву проби й скидання підрешітного продукту зважується надрешітний матеріал, а потім і підрешітний матеріал. В) Гранулометр «Мікрон-3» конструкції ВНИКИ Цветметавтоматики. Принцип дії приладу заснований на статистичній залежності між великими й дрібними класами в досліджуваній пульпі. Ця установка призначена для автоматичного контролю й регулювання крупності твердої фази пульпи механічних класифікаторів. Підтримка заданого гранулометричного складу пульпи проводиться в безперервному потоці шляхом регулювання витрати води, що подається в класифікатор залежно від показань приладу. Дія установки заснована на вимірі середнього розміру зерен великих класів у потоці.

 

 


Дата добавления: 2020-04-25; просмотров: 128; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!