Флотореагенти, класиф-я, вимоги.



 Класифікація в залежності від ролі реагентів при флотації: піноутворювачі, які представляють собою різні гетерополярні органічні сполуки, які в результаті їх адсорбції на поверхні розділу рідина-газ полегшують диспергування повітря на дрібні бульбашки, заважають злиттю бульбашок і підвищують міцність піни. Збирачі, представляють собою органічні сполуки, які закріплюються на поверхні вилучених мінералів і різко збільшити їх флотуємість; Дипресори або придушувачі, до яких відн=ся реагенти. Які понижують флотуємість тих мінералів, вилучення яких в пінний продукт небажано в даній операції; Активатори, до яких відносяться реагенти, які забезпечують закріплення збирача на поверхні, гідрофобізацію поверхні і флотації вилученого мінерала; Ругулятори середовища, до яких відносяться реагенти, які впливають на процеси взаємодії збирачів, дипресорів і активаторів з мінералами. Основне їх призначення складається в регулюванні іонного складу пульпи, процесах диспергування і коагуляції тонких шламів. Дипресори, активатори і регулятори середовища часто об ‘єднують в одну групу і називають модифікаторами, тому що один і той же реагент може виконувати різну роль при флотації. До всіх реагентів висуваються вимоги: селективність дії, стандартність якості, не токсичність, зручність в застосуванні, недефецитність.

 

 

Зневоднення згущенням в тонкому шарі

Сгущение— процесс отделения части жидкой фазы из пульп (суспензий) под действием сил тяжести, центробежной силы, магнитного поля с целью получения сгущённого продукта (осадка) и возможно более чистой жидкой фазы (слива).

С целью интенсификации процесса осветления пульпы и повышения удельных нагрузок на единицу площади сгущения используют сгущение в тонком слое. Для реализации процесса разработаны сгустители, внутри которых устанавливают наклонные параллельные пластины или концентрические поверхности. В таких сгустителях в несколько раз уменьшается высота падения частиц по сравнению с обычным сгустителем, так как частица считается уловленной, если она достигла поверхности одной из пластин.

Сгуститель- машина или аппарат для разделения пульп (суспензий) на твёрдую и жидкую фазы под действием сил тяжести, центробежной силы, магнитного поля. Применяют для обезвоживания пульп и суспензий.

Рис. 1. Схема пластинчатого сгустителя:

а- с нижним приводом ; б- направление скоростей движения частицы; в- с верхним подводом питания.

Пластинчатый сгуститель . Исходную суспензию подают к загрузочному устройству 1, из которого она поступает в промежутки между наклонными пластинами. Осветленная вода переливается в сливной желоб 4 и выводится из сгустителя. Частицы под действием сил тяжести осаждаются на поверхности наклонных пластин, соскальзывают в шламовый бункер 5 и выгружаются из него.

На частицу, находящуюся в промежутках между наклонными пластинами, действуют силы инерции движущегося потока сус-пензии и силы тяжести. В результате частицы перемещаются между пластинами в двух направлениях (рис. 2, б) вдоль пластин со скоростью v и перпендикулярно пластинам со скоростью Vср.

Применение сгустителей пластинчатых для обработки легкоосаждаемых пульп позволяет увеличить производительность на единицу занимаемой производственной площади в 5-10 раз по сравнению с радиальными сгустителями.

 

Швидкісні режими роботи млинів. Критична частота обертання млинів.

Бувають( мал.):в-водопадний, а-каскадний, г-сверхкритичний, д-маховое колесо,б- змішаний.

Вони характеризуються частотою обертання барабана й коефіцієнтом заповнення барабана тілами, що мелють. Каскадний режим руху здійснюється при малій частоті обертання барабана. При становившемся режимі подрібнююче середовище безупинно циркулює, скатуючись каскадом. У центральній частині подрібнюючого середовища є мертва зона, де матеріал малорухомий. При каскадному режимі подрібення відбувається в результаті роздавлювання та стираючої дії подрібнюючих тіл. Цей режим використовується в роботі стрижневих млинів, кульових млинів із центральним розвантаженням і трубними млинами при мокрому й сухому подрібненні неміцних матеріалів. При змішаному режимі в каскадному русі приймають участь також кулі, розташовані між зовнішніми шарами й малорухомим «ядром», навколо якого й відбувається циркуляція. Водопадний режим здійснюється при частоті обертання барабана, що забезпечує перехід всіх шарів подрібнюючих тіл із кругової на параболічну траєкторію. При цьому режимі подрібнення відбувається за рахунок удару падаючих тіл і частково за рахунок стирання й роздавлювання. Сверхкритический режим відб. при частоті обертання барабана вище критичної, коли в центрифугування поступово вступають всі шари подрібнюючого середовища. При режимі махового колеса всі шари центрифугують і не відриваються від стінок барабана, при цьому витрата корисної енергії й робота подрібнення дорівнюють нулю. Критична швидкість – швидкість, коли кут відриву кулі дорівнює нулю, і куля не сходить із кругової орбіти. nкр .

 


Дата добавления: 2020-04-25; просмотров: 176; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!