Довільна трансформація шаруючи



Оскільки ви вже знайомі з окремими командами трансформації, можливо, ви захочете зачати роботу і з командою Free Transform (Довільна трансформація), особливо якщо вам необхідно провести серію перетворень. В цьому випадку ви дістанете доступ до різних комбінацій «гарячих» клавіш - немає необхідності вибирати кожну команду з меню. І що краще всього, реальні дії над початковим зображенням проводяться тільки один раз, в той момент, коли ви підтверджуєте необхідність внесення змін.

На палітрі Layers (Шари) виберіть шар, який ви хочете трансформувати. Всі пов'язані з ним шари також будуть змінені. Не можна застосовувати операції трансформації до зображень, канали яких представлені 16 бітами кожен. За бажанням. Створіть виділену область, щоб обмежити трансформацію тільки нею.

 Виберіть команду Edit > Free Transform (Правка > Довільна трансформація) або скористайтеся комбінацією клавіш Ctrl+t.

 Можна також активізувати інструмент Move. (Переміщення) і на панелі опцій встановити прапорець Show Bounding Box (Показати габаритну рамку).

Примітка

Ця опція може служити перешкодою для опції Auto Select Layer (Автовиділення шаруючи), про яку розказано нижче, в розділі «Швидке виділення шаруючи».

 Виконаєте операції трансформації зважаючи на наступні відзнаки:

 - для виконання команди Skew перетягуйте курсор при клавішах, що натискують Ctrl+shift;

-  для виконання команди Distort перетягуйте курсор при клавіші, що натискує Ctrl; 

 - для виконання команди Perspective перетягуйте кутовий маніпулятор рамки при клавішах, що натискують Ctrl+alt+shift.

 Трансформація зображення автоматично виконуватиметься щодо центру шаруючи.

 Зафіксувати внесені зміни можна трьома способами: двічі клацніть мишею усередині рамки, або натискуйте клавішу Enter . Для відміни змін клацніть по кнопці Esc.

 Необхідно або прийняти зміни, або відмінити їх, щоб повернутися до звичайного редагування.

Примітка

При зміні шаруючи або виділеній області звернете увагу на значення ширини (W), висоти (Н), кута повороту (А) і горизонтального (Н) або вертикального скосу (V) на панелі опцій або палітрі Info (Інформація).

При трансформації шаруючи (або виділеній області, розташованій на шарі) будь-який простір, що звільнився після перетворення, стане прозорим. Якщо змінювати виділену область, розташовану на фоні, простір, що звільнився, буде залитий фоновим кольором.

Масштабування виділеної області

Масштабування являє собою процес зміни розмірів шляхом розтягування або стиснення в одному і / або двох вимірах. Наприклад, можна розтягнути вміст шару або виділення по вертикальній осі, щоб спотворити зображення, як це роблять дзеркала в кімнаті сміху. Точно таким же чином можна стиснути виділену область пропорційно в обох вимірах, щоб зменшити розмір її вмісту. Для виконання подібних маніпуляцій виберіть команду меню Edit> Transform> Scale (Редагування> Трансформація> Масштаб). Ця команда укладає виділену область у окаймляющий прямокутник,  який дозволяє виконати з областю різноманітні масштабуючі операції.

Рис. 73. Масштабування виділеної області

Масштабування по обох осях. Перетягніть один із кутових маркерів прямокутника. При цьому вміст виділеної області відповідно змінить свої розміри

Масштабування зі збереженням пропорцій. Перетягніть один із кутових маркерів, утримуючи клавішу Shift. Виділена область змінить розміри, але при цьому її пропорції будуть збережені.

Запам'ятайте: щоб зберегти пропорції масштабованого зображення, утримуєте клавішу Shift.

Масштабування по одній з осей. Візьміть мишею і перетягнете з бокових маркерів. При цьому область розтягнеться або стиснеться тільки по одній з осей.

Обертання виділеної області

Виділення можна також обертати, міняючи орієнтацію її діагоналі. Щоб зробити це, виберіть команду Edit> Transform> Rotate (Редагування> Трансформація> Обертання).

При виконанні обертань необхідно розуміти концепцію вихідної точки. Завжди, коли відображається окаймляючий прямокутник, в ньому присутній спеціальний маркер вихідної точки у вигляді "прицілу". Цей маркер визначає точку (центр), навколо якої буде виконуватися обертання.

Щоб перемістити маркер вихідної точки (цент обертання), просто візьміть його мишею і перетягніть. Ось кілька порад, які допоможуть вам у маніпуляціях з цим маркером.

• Вихідна точка необов'язково повинна перебувати усередині обмережує прямокутника, маркер можна помістити в будь-яке місце на зображенні. Обертання області можна виконувати, наприклад, навколо одного з кутів зображення або навколо якогось смислового центру зображення.

• Якщо перетягнути маркер вихідної точки назад, у положення приблизно в центрі обмережує прямокутника, точка автоматично "притягнеться" до свого вихідного положення. Це дозволяє вільно експериментувати з положенням центра обертання, не боячись втратити його правильне положення.

• Якщо при пересуванні маркера центру обертання утримувати натиснутою клавішу Shift,

рух маркера буде обмежено напрямками, кратними 45 градусам.

• Якщо вихідна точка знаходиться в положенні за замовчуванням, тобто в центрі обмережує прямокутника, або ви її перемістили на один з його керівників маркерів, то координати вихідної точки відображаються в першому полі панелі Options (Параметри). Його ж можна використовувати для управління становищем центру обертання-ня. Для цього просто клацніть на потрібному маркері на значку, і вихідна точка буде встановлена відповідно до вашого клацання, причому як на окаймляючому прямокутнику на зображенні, так і на самому значку в панелі Options.

Після того як ви задали положення центру обертання, можна приступати до виконання-нію власне обертання. Помістіть покажчик зовні одного з кутів прямокутника так, щоб вказівник перетворився на дугоподібної двобічної стрілки. Потім натисніть кнопку миші і поверніть область.

Ось поради, які допоможуть вам у виконанні подібнихних маніпуляцій:

• Якщо натиснути попередньо клавішу Shift, то поворот області буде обмежений зна-чень кута повороту, кратними 15 градусів.

• Якщо поворот вийшов невдалим, натисніть клавіші Ctrl-Z, при цьому поворот буде скасовано, але ви залишитеся в режимі обертання і зможете повторити спробу.

• Щоб скасувати всі маніпуляції, пов'язані з обертанням, натисніть клавішу Esc.

• Після вдалого завершення операції (і якщо ви не плануєте продовжити різні трансформації) клацніть на значку-"галочку" Commit в панелі Options або натисніть клавішу Enter, щоб трансформація вступила в силу.

• Точне значення кута повороту відображається в панелі Options у п'ятому зліва полі (поле з символом кута). Значення кута можна ввести безпосередньо в це поле, щоб виконати обертання на точно заданий кут. Позитивні значення відповідають поворотам за годинниковою стрілкою, а негативні - проти годинникової стрілки.

Інші обертання і перевороти

У підменю Edit> Transform (Редагування - Трансформація) міститься п'ять стандартних команд обертання / відображення. Ці команди діють аналогічно своїм ана-логів у підменю Image> Rotate Canvas (Зображення> Обертання полотна) з тією лише відмінністю, що належать вони до виділеної області або до поточного шару.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 170; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!