Створення набору параметрів інструмента



1. Виберіть інструмент і задайте параметри, які потрібно зберегти як набір параметрів інструменту в панелі параметрів.

2.Виполніте одну з таких дій.

- Натисніть кнопку "Набір параметрів інструменту" ліворуч від інструменту на панелі параметрів.

- Виберіть пункт "Вікно"> "Набори параметрів для інструментів", щоб відкрити палітру "Набір інструментів".

3. Виконайте одну з таких дій.

- Натисніть кнопку "Створити новий набір параметрів інструменту".

- Виберіть пункт "Новий набір параметрів для інструменту" в меню палітри.

4. Введіть назву набору параметрів інструменту та натисніть кнопку "ОК".

Зміна списку наборів параметрів інструментів

- Клацніть трикутник, щоб відкрити спливаючу палітру "Набір параметрів інструментів", і виберіть один з наступних варіантів.

Показати всі набори параметрів для інструменту Показує всі завантажені набори параметрів.

Сортувати по інструментах . Набори параметрів сортуються по інструментах.

Установки активного інструменту Відображаються тільки завантажені набори параметрів для активного інструменту. Також на спливаючій палітрі "Набори параметрів інструментів" можна встановити прапорець "Тільки активний інструмент".

"Тільки імена", "Маленькі мініатюри та імена" або "Великі мініатюри та імена" Визначає, як відображаються набори параметрів в спливаючій палітрі.

Примітка: Відомості про створення, завантаження бібліотек параметрів інструментів та управлінні ними див в разделахРабота із спливаючими палітрами і Робота з керуванням стилями.

Щоб почергово викликати інструменти, які входять в певну групу, піктограми котрих зараз приховано, натискайте клавішу Shіft і відповідну "гарячу" клавішу. Також можна, затиснувши клавішу Alt, клацнути по піктограмі видимого інструмента.
Для кожного інструмента задаються свої власні параметри (наприклад, режим змішування, значення непрозорості) на панелі налаштувань, розташованій вгорі екрану. Склад налаштувань на панелі змінюється залежно від того, який інструмент активний:

Панель налаштувань для інструмента Burn:

Панель налаштувань для інструмента Paint Bucket:

Курсор може мати вигляд такий самий, як піктограма інструмента або вигляд перехрестя. Це можна змінити в діалоговому вікні Edіt->Preferences->Dіsplay&Cursors (Правка->Установки->Отображение&курсоры), обравши потрібний варіант. Якщо спробувати використати певний інструмент там, де цього зробити не можна, з'явиться піктограма заборони. Клацнувши мишкою, можна побачити текст, який розповість детальніше про помилку і чому не можна використати цей інструмент в даний момент.

Інструменти виділення

До інструментів виділення належать Rectangular (Область) , Elliptical (Овальная область) , Single Row (Горизонтальная строка) , Single Column (Вертикальная строка) , Lasso (Лассо) , Polygon Lasso (Многоугольное лассо) , Magnetic Lasso (Магнитное лассо) та Magic Wand (Волшебная палочка) . Інструмент Rectangular (Область) виділяє прямокутні області, Elliptical (Овальная область) - еліптичні, Single Row (Горизонтальная строка) та Single Column (Вертикальная строка) - відповідно горизонтальні та вертикальні смуги товщиною 1 піксель. Інструмент Lasso (Лассо) дає змогу виділяти області неправильної форми, намальовані на екрані курсором, Polygon Lasso (Многоугольное лассо) - області у формі багатокутників, вузли яких утворюються натисканням мишею (для завершення вводу слід клацнути двічі), інструмент Magnetic Lasso (Магнитное лассо) дозволяє виділяти області на основі розмежовування кольорів. Інструмент Magic Wand (Волшебная палочка) виділяє області на основі подібності кольорів. Близький за змістом інструмент Crop (Рамка) служить для обрізання країв зображення, а Move (Перемещение) використовують для пересування вибраних областей. Практично в усіх режимах роботи (за винятком Hand ) пересування здійснюється за затисненої клавіші Ctrl, при Ctrl+Alt здійснюється переміщення з клонуванням, і при Ctrl+Alt+Shift маршрут переміщення проходитиме суворо під кутом 90°.

Інструменти редагування

До інструментів редагування належать Clone Stamp (Штамп) , Pattern Stamp (Текстура) , Smudge (Палец) , Blur (Размытие) , Sharpen (Резкость) , Dodge (Осветлитель) , Burn (Затемнитель) та Sponge (Губка) .
Clone Stamp (Штамп) - інструмент для клонування: ним обирають деяку ділянку зображення (зажавши клавішу Alt клацають на потрібному місці, потім відпускають) і копіюють її в інше місце. Інструмент Pattern Stamp (Текстура) клонує наперед обрану текстуру. Інструмент Smudge (Палец) "розмазує" кольори, створюючи ефект малювання аквареллю. Інструмент Blur (Размытие) розмиває різкі краї (зменшує чіткість), а Sharpen (Резкость) - навпаки, виявляє на зображенні всі подробиці. Інструменти Dodge (Осветлитель) та Burn (Затемнитель) відповідно освітлюють або затемнюють ділянки зображення, а Sponge (Губка) збільшує або зменшує інтенсивність кольорів.

Інструменти створення і редагування контурів

Інструментами для роботи з контурами є Pen (Перо) , Direct Selection (Стрелка) , Add anchor point (Перо +) , Delete anchor point (Перо —) і Convert anchor point (Угол) . Інструмент Pen (Перо) призначений для створення контурів, які зазвичай використовують для формування масок - електронних трафаретів, що захищають певні ділянки зображення від змін. Інструмент Direct Selection (Стрелка) дає змогу виділяти контури для подальшого пересування та редагування. За допомогою інструментів Add anchor point (Перо +) і Delete anchor point (Перо —) можна додавати і вилучати точки прив'язування з контурів. Інструмент Convert anchor point (Угол) перетворює криволінійні контури у прямолінійні і навпаки (для цього використовують клавіші Shift та Alt).

Текстові інструменти

Для введення тексту є два основних інструменти: Туре (Текст) та Type Mask (Текст-маска) . Інструмент Туре (Текст) відразу створює текстовий надпис у новому шарі, а Type Mask (Текст-маска) формує виділення у формі тексту, яке можна заповнити довільним кольором. Інструменти Vertical Туре (Вертикальный текст) та Vertical Type Mask (Вертикальный текст-маска) виконують аналогічні операції з вертикально розташованим текстом.

Інструменти перегляду

Інструмент Zoom (Масштаб) збільшує або зменшує (якщо утримувати клавішу Alt) коефіцієнт масштабування зображення без зміни розмірів вікна. Інструмент Hand (Рука) (клавіша Spacebar) дає змогу «прокрутити» зображення у його вікні і переглянути ті ділянки, які розміщені за межами екрану.

Елементи керування

В нижній частині панелі інструментів можна побачити спеціальні піктограми та кнопки, які відповідають за основний та фоновий колір, перехід/вихід з швидкої маски, розташування вікна і т.д.:

Піктограми Foreground Color (Основной цвет) та Background Color (Фоновый цвет) відображають на екрані в маленьких чотирикутничках основний та фоновий кольори, які вибрані в даний момент, якщо клацнути на будь-якому з них, то викликається діалогове вікно Color Picker (Палитра цветов), в якому можна змінити основний/фоновий колір:

Піктограма Switching Colors (Переключение основного и фонового цветов) змінює місцями значення основного та фонового кольору, а Default Color (Основной и фоновый цвета по умолчанию) встановлює основний колір - чорним, а фоновий - білим. Далі знаходяться дві кнопки, які відповідаються за вихід/вхід в режим швидкої маски, це Edit in Standart Mode (Редактирование в стандартном режиме) та Quick Mask (Редактирование в режиме быстрой маски) . В самому низу (не враховуючи кнопку, яка слугує для переходу до програми ImageReady) можна побачити три кнопки, які відповідають за структуру вікна: . За допомогою лівої кнопки можна перейти в звичайний режим, середньої - розгорнути вікно на весь екран, а правої - повноекранний режим без меню.

 

 

Тема: Виділення. Канали і маски  

План

1. Виділення шару
2. Виділення простої форми
3. Створення складної виділеної області довільної форми
4. Виділення пікселів у залежності від їхнього кольору
5. Інструмент Magnetіc Lasso
6. Команда Color Range
7. Пересування рамки виділення
8. Операції над виділенням
9. Трансформування виділеної області
10. Вирівнювання шарів по рамці виділення
11. Заповнення та обведення
12. Робота з буфером обміну
13. Вставка у виділену область
14. Альфа-канали та Quіck Mask
15. Робота з альфа-каналом
16 .Робота в режимі Quіck Mask

Якщо виділити якусь область зображення, то редагувати можна буде тільки її, всі інші пікселі зображення будуть захищені. Після того, яки створено виділення, на екрані відобразиться рухома рамка, що являє собою границю виділення.
Якщо за допомогою інструмента Move (Переместить) зрушити виділену область, то ділянка, яка залишиться після того, як ви забрали частину зображення, буде автоматично залита фоновим кольором. З іншого боку, якщо за допомогою цього ж інструмента перемістити виділену область, розташовану на шарі, то ця область стане прозорою.

Виділення шару

Щоб виділити всі непрозорі пікселі шара, затримайте клавішу Ctrl і клацніть по імені шара на палітрі Layers (Слои):

 

Результат:

Також можна клацнути на імені шара правою кнопкою миші й з контекстного меню вибрати елемент Select Layer Transparency (Выделить прозрачные пиксели слоя):

Якщо потрібно виділити весь шар, разом з прозорими пікселями, скористайтеся командою Edit->Select->All (Редактирование->Выделить Все) або комбінацією клавіш Ctrl+A.

Виділення простої форми

За виділення прямокутної та еліптичної області відповідають інструменти Rectangular Marquee (Прямоугольная область) або Ellіptіcal Marquee (Овальная область) , "гаряча" клавіша - М. Для інструментів Rectangular Marquee (Прямоугольная область) або Ellіptіcal Marquee (Овальная область) можна встановити точні розміри майбутньої виділеної області, для цього потрібно зі спливаючого меню Style (Стиль), розташованого на панелі параметрів, вибрати пункт Fіxed Sіze (Фиксированный размер) та ввести значення ширини й висоти:

Щоб створити виділення потрібно просто клацнути по зображенню - це тільки в тому випадку, якщо було вибрано пункт Fіxed Sіze. Для того, щоб вказати співвідношення ширини й висоти виділеної області (наприклад, 2:1), зі спливаючі меню Style (Стиль) виберіть пункт Fіxed Aspect Ratіo (Сохранять отношение сторон) і введіть значення пропорцій. Якщо ввести однакове значення в обидва поля, то можна створити коло або квадрат. Щоб пом'якшити границі виділеної області, перед тим, як створити виділення, на панелі параметрів введіть значення параметра Feather (Растушевывание) більше 0. Для інструмента Ellіptіcal Marquee (Овальная область) можна поставити або зняти галочку Antі-alіased (Сглаживание). Щоб створити виділення, потрібно затиснути ліву кнопку мишки і тягнути по діагоналі в інше місце, після чого відпустити:

Після того, як ви відпустили кнопку, повинна створитися пунктирна рамка. Якщо ж необхідно створити коло або квадрат, в стилі Normal (Нормальный), то потрібно тягнути курсор за натичнутої клавіши Shіft. Натисніть і не відпускайте клавішу Space, щоб перемістити рамку в процесі її створення. Щоб пересунути вже готове виділення, потрібно просто перетягнути його мишею на потрібне місце.

Створення складної виділеної області довільної форми

    Інструмент Lasso (Лассо) ("гаряча" клавіша L) дозволяє обводити фігури, що мають складну форму. На панелі параметрів інструмента введіть значення параметра Feather (Растушевывание), щоб згладити границі виділеної області.
Щоб розпочати виділення, затисніть ліву кнопку миші та тягніть курсор навколо потрібного об'єкта, коли відпустите - кінці незамкнутої границі автоматично будуть з'єднані найкоротшим відрізком. Якщо вам потрібно побудувати відрізок прямої при роботі з інструментом Lasso, то, не відпускаючи кнопку миші, натисніть клавішу Alt і клацайте мишкою, щоб створювати кути, відпустіть клавішу, щоб продовжити створення довільної виділеної області.

Інструмент Polygon Lasso (Полигональное лассо) ("гаряча" клавіша L) дозволяє створювати виділення ламаними у формі багатокутників. Для того, щоб розпочати виділення клацніть в потрібному місці на зображенні, таким чином ви задасте першу опорну крапку для нового контуру виділення. Не натискаючи кнопки миші, перемістіть курсор в інше місце, за ним потягнеться відрізок, якщо знов клацнути на зображенні, то можна визначити ще одну опорну крапку - буде створено перший відрізок контуру. Натиснувши ще раз на зображенні, буде створено новий відрізок, повторюючи цю операцію можна створювати різні ламані.
    Затиснувши клавішу Alt, можна в процесі побудови виділення тимчасово активізувати інструмент Lasso. Щоб відновити дію інструмента Polygon Lasso, достатньо відпустити клавішу. Затиснувши клавішу Shіft, можна створити прямолінійні ділянки виділення під кутом кратним 45°. Натисніть клавішу Delete, щоб видалити останній створений кут.

Виділення пікселів у залежності від їхнього кольору

За допомогою інструмента Magіc Wand (Волшебная палочка) , "гаряча" клавіша якого - W, можна виділяти суміжні пікселі одного відтінку або одного рівня прозорості. Щоб у виділену область ввійшли тільки пікселі, суміжні з пікселем, по якому ви клацнете, потрібно на панелі параметрів поставити галочку Contіguous (Смежные). Якщо ж зняти галочку, то будуть виділені пікселі по всьому зображенню (ті, що "схожі" на той колір, по якому ви клацнули).

Панель параметрів інструмента Magіc Wand:

Галочка Use All Layers (Использовать все слои) відповідає за те, щоб при створенні виділеної області враховувались пікселі зі всіх шарів, які в цей момент відображені на екрані, якщо ж зняти галочку, то будуть враховані тільки пікселі активного шару. Галочка Antі-alіased (Сглаживание), відповідає за гладкість границь, якщо її встановити, то границі виділення будуть більш гладкими.
Параметр Tolerance (Допуск) дозволяє задавати допуск кольорів які будуть враховуватися при створенні виділення, чим більший параметр, тим більше кольорів буде враховано, значення можна вводити від 0 до 255. При значенні допуску рівному 32 інструмент Magіc Wand будуть виділятися пікселі в діапазоні на 16 одиниць темніше й на 16 одиниць світліше того кольору, по якому ви клацнули. Введіть значення 0, щоб виділити тільки один відтінок.
В програмі Photoshop існує команда, яка виконує схожу функцію, вона знаходиться в меню Select (Выделение), це команда Color Range (Выбор цвета), яка виділяє області близьких по кольору пікселів. Її також можна викликати, клацнувши правою кнопкою мишки на зображенні при активному інструменті Magіc Wand, вибрати в меню, що випало, пункт Color Range.
Щоб створити виділення потрібно клацнути на будь-якому відтінку (пікселю) у вікні зображення.

Результат застосування інструмента Magіc Wand до чорної області космосу:

 Інструмент Magnetіc Lasso

       Інструмент Magnetіc Lasso (Магнитное лассо) , "гаряча" клавіша якого L, може значно полегшити процес виділення фігур неправильної форми й фігур, що мають розмиті, змазані або складні границі. Цей інструмент не вирішує всіх проблем, але значно полегшує роботу.

Панель параметрів інструмента Magnetіc Lasso:

Параметр Frequency (Частота) змінюється в діапазоні від 0 до 100 і визначає, як часто будуть ставитися проміжні крапки при створенні виділеної області. Чим менше значення, тим менше крапок. Виберіть велике значення, щоб точно виділити контур фігури неправильної форми. Параметр Wіdth (Ширина) може змінюватися від 1 до 40 і задає розмір області у пікселях, з якою працює інструмент при розміщенні проміжних крапок виділення. Виберіть велике значення для висококонтрастного зображення з чіткими границями. Для зображення з ледь помітними змінами контрасту або маленькими, розташованими близько друг від друга фігурами, краще вказувати невелике значення, завдяки цьому виділена область виявиться більше точною. Параметр Edge Contrast (Контраст границ) міняється в діапазоні від 1 до 100 і вказує ступінь контрастності, необхідної для розпізнавання границі фігури. Виберіть невелике значення для низькоконтрастних зображень. Значення параметра Feather (Растушевывание) визначає ступінь зм'якшення границь виділеної області.
Якщо у вікні Edіt->Preferences->Dіsplay&Cursors (Правка->Установки->Отображение&курсоры) у формі Other Cursors (Другие курсоры) вибрати варіант Precіse (Точно), курсор прийме вид кола з хрестиком у центрі, діаметр якого буде відповідати значенню параметра Wіdth. Щоб тимчасово перемкнутися в режим Precіse, можна натиснути (включити) клавішу CapsLock. Для того, щоб у процесі створення виділеної області зменшити значення параметра Wіdth на 1 піксель, натисніть клавішу [, для збільшення його на 1 піксель натисніть ]. Клацніть в потрібному місці на зображення, щоб розпочати виділення, пересувайте курсор вздовж границі фігури, що ви хочете виділити, при цьому будуть створюватися проміжні крапки і лінія буде ніби «примагнічуватися» до найближчого контрастного контуру. Ставити контрольні крапки у процесі виділення можна натискаючи кнопку миші. Якщо занадто швидко переміщати курсор, інструмент може не встигати стежити за тим, що відбувається і буде ставити меншу кількість контрольних крапок. Щоб замкнути границю виділення, двічі клацніть мишкою десь на зображенні або по початковій крапці (поруч із курсором інструмента Magnetіc Lasso повинен з'явитися маленький кружечок). Можна також натиснути клавішу Enter або клацнути по зображенню за натиснутої клавіши Ctrl. Натисніть клавішу Esc щоб скасувати виділення, або Delete, щоб стерти останню поставлену крапку.

Команда Color Range

Команда Select->Color Range (Выделить->Диапазон цветов) слугує для створення виділення у залежності від кольору зображення або задавши діапазон яскравості чи тону, вибираючи кольори зі всіх видимих шарів.

Діалогове вікно Color Range:

Виберіть потрібний пункт зі спливаючого меню поля Select (Выделить), за допомогою чого можна обмежити виділювану область вказівкою стандартного діапазону кольорів (наприклад, Reds (Красные), Yellows (Желтые), діапазону яскравості (Hіghlіghts (Яркие тона), Mid-tones (Средние тона) або Shadows (Темные тона) або конкретного кольору, обраного за допомогою піпетки (потрібно навести на зображення і клацнути на якомусь з кольорів).
Виберіть зі спика Selectіon Prevіew (Предварительный просмотр выделения) яким чином ви хочете побачити заздалегідь виділені області зображення.
Переключившись у положення Selectіon (Выделить), можна попередньо переглянути виділену область на екрані діалогового вікна. Переключившись у положення Іmage (Изображение), можна знову побачити зображення цілком. Щоб тимчасово перемкнутися з однієї опції на іншу, утримуйте клавішу Ctrl.
Якщо вибрана опція Sampled Colors (Выбранные цвета), клацніть у вікні зображення або вікні попереднього перегляду, щоб вибрати, які кольори потрібно виділяти. Нажавши клавішу Alt і клацнувши кнопкою миші, можна видалити відтінок з виділюваної області. Або в діалоговому вікні Color Range (Диапазон цветов) клацнути по зображенню піпетки зі знаком "плюс" або "мінус" , а потім клацнути у вікні зображення або попереднього перегляду, не тримаючи при цьому натиснутої клавішу або Alt. Скористайтеся клавішою Shіft, щоб виконати протилежне, тобто додати нові відтінки. Пересуньте повзунок Fuzzіness (Размытость) вправо, щоб розширити діапазон відтінків і вліво в протилежному випадку.

Пересування рамки виділення

Щоб пересунути рамку виділення, активізуйте будь-який інструмент для створення виділення виділення.
Перемістіть курсор всередину виділеної області:

Затисніть ліву кнопку миші та перетягуйте курсор в потрібне місце:

        Якщо утримувати клавішу Shіft, то можна пересувати рамку під кутом 45°.
Натисніть одну із клавіш зі стрілкою, щоб перемістити рамку на один піксель у відповідному напрямку. Рамку виділення можна перетягнути з вікна одного зображення у вікно іншого, для цього виберіть будь-який інструмент виділення, затисніть ліву кнопку всередині виділення та тягніть його в інше зображення.
Якщо активізувати інструмент Move і спробувати ним пересунути виділену область, то крапки, що входять у цю область, будуть вирізані із шару, а місце, що звільнилося, стане прозорим. Те ж саме можна зробити, затиснувши Ctrl за активного інструменту виділення.

 Операції над виділенням

     Виділені області можна модифікувати за допомогою команд меню Select (Выделение). Команди меню Modify (Модификация) використовують для зміни виділених фрагментів зображення: Expand (Расширить) розширює виділення, Contract (Сжать) - стискає, Smooth (Оптимизировать) - згладжує краї виділення (кути), а Border (Граница) - робить рамку з виділеної області. Створіть виділення, щоб перевірити як працює функція Border:


Виконайте команду Select->Modіfy->Border (Выделить->Изменить->Граница) та в вікні, що з'явилося введіть бажане значення ширини (від 1 до 64) в пікселях.
Нова виділена область буде являти собою вузьку рівну смужку, краї якої рівновіддалені від границі вихідної виділеної області.

Значення ширини рівне 15:


     Команда All (Выделить все) виділяє все зображення, Deselect (Снять выделение) відміняє виділення, а Inverse (Инвертировать) - інвертує його (міняє місцями виділені та невиділені області). Щоб зняти виділення з області незалежно від того, який інструмент активний, скористайтеся командою Select->Deselect (Выделить->Снять выделение), або натисніть комбінацію клавіш Ctrl+D, або клацніть усередині виділеної області за допомогою будь-якого інструмента із групи інструментів виділення. Щоб заново виділити область, що була виділена останній раз, виконайте команду Select->Reselect (Выделить->Снова выделить) або натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Shіft+D. Щоб видалити область, яка виділена в даний момент, натисніть клавішу Backspace або Delete. Можна також скористатися командою Edіt->Clear (Правка->Очистить) або, якщо виділену область треба помістити в буфер обміну, командою Edіt->Cut (Правка->Вырезать) або комбінацією клавіш Ctrl+X. Щоб поміняти місцями виділену й невиділену області, виконаєте команду Select->Іnverse (Выделить->Инвертировать) або натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Shіft+I. Знову скористайтеся командою Іnverse (Инвертировать) або натисніть ті ж "гарячі" клавіші, щоб повернутися до вихідної виділеної області.  Для того, щоб додати нове виділення до вже існуючого, виберіть на панелі параметрів кнопку Add to selection (Добавить в выделенную область) чи перед тим як створювати нове виділення утримуйте клавішу Shift.
Для того, щоб відняти частину виділення від того, що вже існує, виберіть на панелі параметрів кнопку Subtract from selection (Удалить из выделенной области) чи перед тим як створювати нове виділення утримуйте клавішу Alt.
Для того, щоб зробити виділення на перетині двох виділених областей потрібно: на панелі параметрів клацнути по кнопці Іntersect wіth selectіon (Пересечь с выделением) чи затисніть комбінацію клавіш Alt+Shift. Потім створіть нову виділену область, що перекриває поточну.

Трансформування виділеної області

     Для трансформування виділеної області використовують команди контекстного підменю Edit->Transform (Редактирование->Трансформирование): Scale (Масштабирование) - дає змогу змінити розміри виділення (якщо утримувати клавішу Shift, то зі збереженням пропорцій), Rotate (Поворот) - повернути, Skew (Наклон) - нахилити, Distort (Искажение) - розтягнути в різних напрямках, Perspective (Перспектива) - додати перспективу. Задати точні параметри трансформування можна у відповідних полях на панелі параметрів:

Підтверджують трансформацію натисканням на клавішу Enter, відміняють - клавішею Esc, або відповідними кнопками на панелі інструментів.

 Вирівнювання шарів по рамці виділення

За допомогою команд групи Layer->Alіgn To Selectіon (Слой->Выровнять по выделению) можна вирівнювати шари по активній, в даний момент, рамці виділення.
    Якщо потрібно вирівняти декілька шарів одразу, то потрібно їх спочатку зв'язати, і при вирівнюванні одного, вирівняються всі. Можна вирівняти кожен шар окремо, але це займе більше часу. На панелі параметрів інструмента Move (Перемещение) є спеціальні команди, які відповідають за вирівнювання:

Заповнення та обведення

     Для заповнення виділеної області (цю команду можна використовувати не тільки до виділеної області, а і до шара, але тоді буде заповнено весь шар) використовують команду Edit->Fill (Редактирование->Выполнить заливку).

Діалогове вікно Fill (Заливка):


Поле Use (Стиль) відповідає за те, яким кольором потрібно заповнювати виділення, якщо вибрати значення Foreground Color (Основной цвет), то для заливання буде використано основний колір, Background Color (Фоновый цвет) - фоновий, також доступні чорний, 50%-й сірий та білий кольори.
У рамці Blending (Наложение) можна вибрати режим накладання (змішування) шарів: поле Mode (Режим) відповідає за режим накладання (змішування) кольорів, а поле Opacity (Непрозрачность) - відсоток непрозорості заповнення.
Опція Preserve Transparency (Сохранить прозрачность) захищає від заповнення прозорі області. Швидко заповнити область основним непрозорим кольором можна за допомогою комбінації клавіш Alt+Backspace, а фоновим - Ctrl+Backspace або Delete (щоправда, лише у базовому шарі, в інших шарах виділення буде просто очищене (зробиться прозорим)). Обведення контуру виділеної області здійснюють у діалоговому вікні Stroke (Обводка), яке відкривається командою Edit->Stroke (Редактирование->Выполнить обводку): у полі Width (Толщина) задають товщину контуру, вибирають відповідне значення опції Location (Позиция относительно границы) зі значень Inside (Внутри), Center (По центру) та Outside (Снаружи), які визначають позицію контуру відносно межі виділення (всередині, в центрі або зовні); зміст полів та опцій рамки Blending (Наложение) аналогічний до відповідних параметрів заповнення.
Якщо виділення проводилося інструментом із ненульовим параметром Feather (Растушевка) або до нього застосовувалась команда Select->Feather (Выделение->Растушевка), то після його заповнення краї виглядатимуть розмитими. Ця властивість у поєднанні з командами Select->Modify->Border (Выделение->Модификация->Граница) вирізання та вставлення дає змогу створювати ефект сяйва навколо різних об'єктів.

Робота з буфером обміну

За допомогою буфера обміну (Clipboard) можна виконувати багато корисних операцій: копіювання, вирізання і т.п., за допомогою яких можна переносити частини зображення в інші документи. Команди для роботи з буфером містяться у меню Edit (Редактирование). Команда Copy (Скопировать) копіює зображення тільки з активного шару, а Cut (Вырезать) - вирізає (заповнивши виділення фоновим або, якщо під час створення документа у рамці Contents (Содержимое) було вибрано значення White (Белый цвет), прозорим кольором) вміст виділеної області в буфер. Після цього стає доступною команда Paste (Вставить), яка вставляє вміст буфера у новий шар зображення. Команда Copy Merged (Скопировать совмещенные данные) копіює зображення зі всіх видимих в даний момент шарів.

Вставка у виділену область

Команда Edit->Paste Іnto (Правка->Вставить в) призначена для того, щоб можна було вставити вміст буфера обміну у виділену область. Після виконання цієї команди, буде створено новий шар й активна рамка виділення стане границею маски шара. Потім вставлене зображення можна переміщувати всередині маски шара або змінювати форму самої маски. Відкрийте зображення, яке хочете вставити у виділену область. Виділіть якусь частину картинки і скопіюйте її (Edit->Copy):

Створіть новий шар чи виберіть який-небудь шар іншого зображення.
Виділіть потрібну область (це буде границя шара) у яку ви хочете вставити вміст буфера обміну:

Виберіть команду Edіt->Paste Іnto (Правка->Вставить в) або натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Shіft+V. Буде створено новий шар і маска шара:

Для того, щоб перемістити маску шара відносно шару, активізуйте інструмент Move (Перемещение), клацніть по мініатюрі маски шара і перетягніть курсор у вікні зображення:

 

Для того, щоб перемістити вміст шару, клацніть по його мініатюрі й перетягніть курсор у вікні зображення. Якщо розфарбувати маску шара у вікні зображення білим кольором, буде показано більше крапок, якщо чорним - деякі крапки почнуть ховатися (буде зменшуватися границя). Для того, щоб перемістити шар і маску шара одночасно, клацніть мишею між мініатюрами шара й маски шара, у результаті чого вони будуть зв'язані (повинен з'явитися спеціальний елемент між ними), потім активізуйте інструмент Move(Перемещение) і потягніть шар в іншу частину зображення:

Альфа-канали та Quіck Mask

Маска являє собою напівтонове зображення, на ній можна малювати, змінюючи при цьому форму виділення, що зберігається в масці. Маска існує в документі як додатковий канал. Коли ви активізуєте маску, вона перетворюється у виділення. Білі області маски стають виділеними, сірі - частково виділеними, чорні - невиділеними.
Виділена область, що зберігається у спеціально створеному напівтоновому каналі, називається альфа-каналом, її в будь-який момент можна буде завантажити на зображення. Особливо зручно це буде для виділеної області неправильної форми.
Кожен канал займає чимало місця в оперативній пам'яті, тому краще уникати великої кількості масок, хоча максимальна їх кількість в одному документі рівна 24.
Всі альфа-канали знаходяться на спеціальній палітрі Channels (Каналы).

Палітра Channels:

Досить зручним способом роботи з маскою є використання режиму Quіck Mask (Быстрая маска). Якщо перейти в цей режим, то невиділені області покриються напівпрозорою червоною плівкою, форму якої можна змінити за допомогою будь-якого інструмента малювання. Маску в цьому режимі зберегти не можливо, але можна перейти режим Standard (Стандартный), при цьому на основі швидкої маски створиться виділення, яке потім можна буде зберегти окремим каналом.

Зображення в режимі швидкої маски:

Робота з альфа-каналом

В будь-який момент можна завантажити потрібний альфа-канал, використовуючи для цього палітру Channels (Каналы).
Щоб створити новий альфа-канал на основі виділення, клацніть по кнопці Save selectіon as channel (Сохранить выделенную область как канал), що розташована внизу палітри Channels (Каналы):

Зберегти виділення в альфа-каналі можна і за допомогою головного меню, виберіть Select->Save Selectіon (Выделить->Сохранить выделение), після чого з'явиться нове діалогове вікно:

Залишіть поточний файл як значення параметра Document (Документ) без змін або виберіть варіант New (Новый) у полі Document (Документ), щоб зберегти виділену область як альфа-канал у новому, окремому документі.
Виберіть у полі Channel (Канал) варіант New (Новый), щоб створити новий альфа-канал чи виберіть зі списку вже існуючий канал, щоб замінити чи змінити його.
Введіть ім'я для виділеної області в полі Name (Имя), якщо ім'я не задане, воно буде задане автоматично. Виберіть положення перемикача Operatіon (Операция), тим самим визначивши спосіб комбінування поточної виділеної області з існуючим альфа-каналом, обраним зі спливаючого списку Channel (Канал):

  • New Channel (Новый канал), щоб зберегти поточну виділену область у новому каналі;
  • Subtract from Channel (Вычесть из канала), щоб видалити білі або сірі області, що перекривають нову виділену область;
  • Add to Channel (Добавить в канал), щоб додати нову виділену область у канал;
  • Іntersect wіth Channel (Пересечь с каналом), щоб зберегти тільки білі або сірі області, які перетинаються з новою виділеною областю.

Щоб завантажити альфа-канал виберіть в меню Select->Load Selection (Выделить->Загрузить выделение), повинно з'явитися діалогове вікно:

Далі зі списку Channel (Канал) виберіть ім'я альфа-каналу, який потрібно завантажити.
Поставте галочку Іnvert (Инвертировать), щоб змінити місцями виділені й невиділені області. Для того, щоб скомбінувати канал з існуючою виділеною областю зображення, виберіть потрібне положення перемикача Operatіon (Операция):

  • New Selectіon (Новое выделение) - створиться нова виділена область. Більш швидкий спосіб: нажавши клавішу Ctrl, клацніть по імені каналу на палітрі Channels або клацніть по кнопці Load channel as selectіon (загрузить канал как выделенную область), що знаходиться внизу палітрі Channels;
  • Subtract from Selectіon (Вычесть из выделения) - видаляє ті фрагменти поточної виділеної області, які перекривають область каналу. Також можна тримаючи комбінацію клавіш Ctrl+Alt клацнути по імені каналу на палітрі Channels;
  • Add to Selectіon (Добавить в выделение) - додає область каналу до поточної виділеної області. Також можна тримаючи комбінацію клавіш Ctrl+Shіft клацнути по імені каналу на палітрі Channels;
  • Іntersect wіth Selectіon (Пересечь с выделением) - зберігає тільки ті фрагменти поточної виділеної області, які перетинаються з областю каналу. Також можна тримаючи комбінацію Ctrl+Alt+Shіft клацнути по імені каналу на палітрі Channels.

Дуже корисним є перегляд альфа-каналу не завантажуючи при цьому виділеної області.
Відкрийте палітру View->Channels (Показать->Каналы) і клацніть по імені потрібного альфа-каналу, щоб відобразити його:

Область, яка буде виділена, відображатиметься білим кольором. Тому використовуйте білий колір для інструментів малювання, щоб збільшити  виділення і навпаки, чорний колір - щоб зменшити виділення. Для відновлення нормального режиму зображення клацніть по самому верхньому каналі в палітрі або натисніть комбінацію клавіш Ctrl+~.

 Робота в режимі Quіck Mask

Виділіть потрібну область і перейдіть в режим швидкої маски, клацнувши по кнопці Quіck Mask (Швидка маска) внизу панелі інструментів інструментів або скористайтеся клавішею Q:

Режим швидкої маски:


     Після того як ви перейдете в режим швидкої маски, в палітрі Channels буде автоматично створено новий канал, але тимчасово. Виберіть будь-який інструмент малювання, щоб змінити форму маски, малюйте чорним кольором, щоб збільшити невиділену область, або малюйте на масці білим кольором, щоб збільшити її. Також до в режимі швидкої маски можна застосовувати різні фільтри, що також дозволить змінити її форму. Щоб вийти з режиму швидкої маски, на панелі інструментів клацніть по кнопці Standard mode (Стандартный режим), зліва від кнопки переходу в режим швидкої маски, або натисніть клавішу Q. Після чого незамасковані області перетворяться у виділену область.

 

Тема: Шари (Layers). Робота з шарами  

План

 1. Створення нового шару 2. Створення шару з виділеної області 3. Дублювання шарів 4. Видалення шарів 5. Трансформація шарів 6. Довільна трансформація шарів 7. Зміна порядку слідування шарів 8. Створення набору шарів 9. Злиття шарів 10. Зв'язування шарів 11. Непрозорість шарів 12. Ефекти шарів 13. Ефект Drop Shadow і Іnner Shadow 14. Ефект Outer Glow і Іnner Glow 15. Ефект Bevel and Emboss 16. Профіль контуру 17. Ефект Satіn 18. Ефект Color Overlay 19. Ефект Gradіent Overlay 20. Ефект Pattern Overlay 21. Ефект Stroke 22. Додаткові операції над застосованими вже ефектами 23. Режими змішування шарів 24. Опис режимів змішування 25. Групи відсікань

Включення в програму піксельної графіки механізму шарів і подальший розвиток цієї технології значно полегшало роботу користувача і безмежно розширило його творчі можливості. По створенню нового документу в програмі піксельної графіки, по замовченню, утворюється один єдиний шар, який називається Background (Задній план). Над шаром Background (Задній план) можна надбудувати  цілий ряд додаткових шарів, які в свою чергу можуть бути об’єднані в набори шарів (layer set).

layer (Шар) – це цифрова метафора аркуша прозорої кальки (або плівки), який накладають на основний рисунок і дозволяє , з однієї сторони, бачити небажаний шар або шари, а з другої, на цій кальці наносити незалежні від інших зображень деталі, елементи і інше. Електронна «калька» абсолютна прозора, кількість шарів ніяк не впливає на зображення заднього плану.

Шар – це також зображення в певній кольоровій моделі, тому кожний шар має ту кількість каналів, яке визначає кольорова модель, і крім того, може мати один додатковий альфа-канал, який формує шар-маску.

Для роботи зі слоями призначена палітра Layers (Слои) (рис. 10.2) і меню Layer (Слой).

 

Рис. 57. Палітра Layers (Слои)

Шар - це комп'ютерна метафора матеріального об'єкта - аркуша прозорої кальки (або плівки). Шар може накладатися на інші шари.
Редагування вмісту одного шару ніяк не впливає на вміст інших. Деякі параметри вибраного шару можна задати в палітрі Layers (Слои), наприклад Opacity (Непрозрачность) - визначає прозорість шару від повної прозорості (0%) до повної непрозорості (100%), режим накладання шарів, який можна вибрати у спеціальному списку зліва, опція Preserve Transparency (Сохранить прозрачность) - редагувати можна буде лише непрозорі ділянки шару.
Можна змінювати порядок слідування шарів, зв'язувати шари з будь-яким іншим шаром чи маскою шару. Одночасному редагуванню підлягається тільки активний в даний момент шар - інші шари відображаються, але не зачіпаються.
Якщо при створенні нового зображення в (після виконання команди меню Fіle->New (Файл->Новый)) діалоговому вікні встановити перемикач Contents (Содержание) у положення Whіte (Белый) або Background Color (Фоновый цвет), найнижчий шар стане фоном, тобто не буде шаром (він не може бути прозорим). Якщо ж вибрати варіант Transparent (Прозрачный), сама нижня частина зображення стане шаром. У будь-який момент до зображення можна додати додаткові шари. На палітрі Layers (Слои) розташований список шарів, починаючи із самого верхнього й закінчуючи самим нижнім:


 

Звичайно ж, Background (Фон) буде перебувати наприкінці списку. Шар, виділений у цей момент на палітрі (активний), - єдиний, котрий можна редагувати. Щоб активізувати який-небудь шар, досить клацнути по його імені. Ім'я активного шару (або слово Background) відображається в заголовку вікна зображення:

Якщо зберегти зображення в будь-якому форматі, крім Photoshop (.psd) або Advanced TІFF (.tіf), всі шари будуть об'єднані, а прозорі крапки самого нижнього шару стануть непрозорого білого кольору. Що стосується зміни режиму зображення (наприклад, перетворення з режиму RGB в CMYK), то якщо ви хочете зберегти шари, натисніть Don't Flatten (He объединять) або Don't Merge (He сливать). У зображенні може знаходитися стільки шарів, скільки дозволяє пам'ять і місце на диску. Краще об'єднати або злити шари, щоб зменшити розмір файлу.

Створення нового шару

Щоб створити повністю прозорий шар у режимі Normal (Нормальный), клацніть по кнопці Create New Layer (Создать новый слой), що знаходиться внизу палітри Layers (Слои):

Якщо потрібно при створенні шара задати його властивості, виберіть в меню палітри Layers (Слои) команду New Layer (Новый слой):

Також, щоб задати параметри шара, можна, нажавши клавішу Alt, клацнути по кнопці Create New Layer внизу палітри Layers.
Створити шар можна і вибравши в головному меню Layer->New->Layer (Слой->Новый->Слой) (комбінація клавіш Ctrl+Shift+N), після чого повинно з'явитися вікно, в якому можна задати деякі параметри шара:


      В поле Name (Имя), потрібно ввести ім'я шару. Якщо поставити галочку Group Wіth Prevіous Layer (Сгруппировать с предыдущим слоем), то новий шар стане частиною групи відсікання. Виберіть колір, яким буде показуватися шар на палітрі Layers (Слои):

В полях Mode (Режим смешивания) і Opacіty (Непрозрачность) можна вибрати режим накладання (змішування) шарів, пізніше ці характеристики можуть бути змінені. Новий шар з'явиться безпосередньо над шаром, що до цього був активним. Розмір іконки, що показує зображення шара в палітрі Layers можна змінити, (краще вибрати найменший варіант, щоб робота з Photoshop була швидшою, оскільки буде займати менше оперативної пам'яті). Для цього потрібно з меню палітри Layers (Слои) вибрати Palette Optіons (Опции палитры), і в вікні, що з'явилося, вибрати потрібний варіант:

Робота з шарами в Photoshop

У Photoshop один із самих головних можливостей - це використання шарів. Кожен шар в Photoshop - це окреме зображення, яке можна редагувати окремо від будь-якого іншого шару. Будь-який шар у документі може бути переглянутий, як окреме зображення. Разом, всі верстви утворюють єдине зображення:

1. Шари управляються в палітрі шарів (Layers). У ній відображається невеликий ескіз (превью кожного шару, щоб було простіше його знайти). Відображаються в Photoshop документ - це з'єднання всіх шарів з стопки зверху вниз (внизу праворуч).

2. Ви можете вмикати та вимикати відображення будь-якого шару. Значок у вигляді ока ліворуч від кожного шару контролює його видимість. Шар робиться видимим або прихованим при натисканні цього значка (унизу ліворуч). В результаті той же документ, що показаний раніше, за винятком, одного шару.

3. При натисканні клавіші Option (для Mac) / Alt (для PC) з одночасним клацанням по іконі очі шару сховаються / відобразяться всі інші верстви (нижче ліворуч). У прикладі, наведеному нижче, шар під назвою «Paint» стає видимим, а інші ховаються (нижче праворуч). Зауважимо, що шар з ім'ям «Photo» все ще виділено. Підсвічений шар у палітрі Layers означає, що він є активною (або вибраних). Це означає, що всі зміни у вікні документа будуть застосовуватися до нього.

4. Клацніть на шарі, щоб активувати його (коло нижче ліворуч). Тепер всі зміни у вікні документа будуть застосовуватися до шару «Paint».

Зауважимо, що немає ніяких змін в зовнішньому вигляді вікна робочої області документа (внизу праворуч). Подивіться на палітру шарів, щоб дізнатися, який шар є активним, а не у вікні документа.

5. Ви можете швидко виділити всі непрозорі області шару затиснувши (для Mac) / Ctrl (для PC) і клікнувши по потрібному шару в палітрі Layers. Коли ви потримайте / Ctrl, покажчик миші перетворюється в руку з квадратом виділення (нижче ліворуч). В результаті зображення шару виділиться. Ви побачите «мурашину доріжку» навколо зображення шару (внизу праворуч).

6. Щоб видалити шар, клацніть по ньому і перетягніть до кошика (кнопка в палітрі шарів (внизу зліва)). Результат показаний нижче справа.

7. Щоб створити новий шар, натисніть кнопку New Layer у палітрі Layers (унизу ліворуч). Новий шар з'явиться трохи вище активного шару (внизу праворуч).

8. Щоб дублювати шар, перетягніть його на кнопку New Layer. У наведеному нижче прикладі, новий шар буде створений з ім'ям «photo copy».

9. Для зміни порядку шару, натисніть на нього і перемістіть вгору або вниз у палітрі Layers.

10. Ви можете змінювати прозорість шару, перетягуючи повзунок Opacity (унизу ліворуч). Крім того, можна просто ввести значення Opacity.

Режими змішування шару

Кожен шар має режим змішування з нижче лежачим. За замовчуванням режим змішування «Normal». Нижче наведено кілька прикладів використання різних видів змішування:

11 a. Normal

11 b. Dissolve

11 c. Overlay

Зв'язок верств

12. Шари можуть бути пов'язані між собою. Клацніть зліва від шару (праворуч від значка ока) щоб зв'язати цей шар з активним (унизу ліворуч). У прикладі нижче, «paint», «palette» і «shadow», були пов'язані разом. При використанні інструменту Move, вони будуть рухатися як єдине ціле (внизу праворуч).

У палітрі Layers є меню, в яке можна потрапити, натиснувши на маленький трикутник у правій частині палітри. Є кілька команд, які доступні в цьому меню. Наприклад, в нашій вибірці шарів, ми можемо об'єднати «paint» з «palette» за допомогою «Merge Down».

13 a. Виберіть шар «paint».

13 b. Натисніть на маленький трикутник у правій частині палітри. Потім у меню, що з'явилося вибрати «Merge Down».

13 c. Шар «paint» буде об'єднаний із шаром «palette».

Перейменування шару

14 a. Щоб перейменувати шар, двічі клацніть по ньому в палітрі Layers.

14 b. Введіть нове ім'я в діалоговому вікні та натисніть "ОК".

14 c. Нове ім'я з'явиться в палітрі Layers.

В програмі Photoshop використовуються такі типи шарів:

Зображувальний ( layer ), який в плані можливостей нічим не відрізняється від заднього плану, навіть чимось краще нього: на ньому можна рисувати, редагувати зображення, переміщувати елементи зображення і т. д., причому всі зміни на шарі ніяк не впливають на задній план і інші шари.

Заливний ( fill layer ), який служить для створення шару з кольорової, градієнтної або декоративної заливки і може маскуватися векторними формами.

Настроюваний ( adjustment layer), який служить для попередньої тонової і кольорової корекції небажаних шарів без їх фактичної зміни.

Текстовий ( text layer), який служить для розміщення текстової інформації.

Палітра Шари (L ayers )

Щоб побачити дану палітру потрібно натиснути Вікно > Шари ( Window > L ayers ) або натиснути клавішу F7.

Існує два види шарів:

■ - Фон ( Background ) – цей шар рахується базовим, тому багато властивостей його не торкаються.  Наприклад, не можна змінювати прозорість такого шару, режим його змішення і багато що інше.

- Решта шарів. До цих шарів можна застосовувати всі існуючі настройки , тому вони дають більше свободи діям, а значить, працювати з ними зручно.

В лівій верхній частині палітри розташовано меню, в якому можна змінювати режими зміщення пікселів. По замовченню стоїть режим  Normal (Обычный),  тобто при створені нового шару верхні пікселі накладаються на нижні, повністю перекриваючи їх. Справа можна міняти прозорість шарів. Для цього призначений параметр Непрозорість ( Opacity ) . Якщо встановити його рівним 100%, то верхній шар буде абсолютно непрозорий, 0% - прозорим, тобто невидимим (рис. 58)

                          0%        25%        50%       75%      100%

Рис. 58. Залежність видимості шару від параметра Opacity (Непрозорість)

Наступна строка параметрів – Блокування ( Lock ). Можна блокувати деякі дії, тобто ставити різні замки. Можна виставляти слідуючі заборони:

Блокування  прозорості ( Lock transparent pixels ) – якщо натиснути на цю кнопку, то подальші зміни, наприклад, для використання інструментів рисування, не торкнуться прозорих областей.

Блокування рисування ( Lock image pixels ) – вибравши цей параметр , ви обмежите інструменти, якими можна користуватися на даному шарі. Тепер всі інструменти рисування, в тому числі і Обжиг ( Burn ), Губка ( Sponge ) і інші стануть недоступні.

Блокування пересування ( Lock position ) – цей параметр буває дуже корисним, особливо якщо працюють з великою кількістю шарів. Підбираючи ідеальні місця для об’єктів, які складають зображення, дуже легко заплутатись , тому вибравши позицію для якогось шару, встановіть цей параметр, і ви не зможете його випадково пересунути.

Загальне блокування (Lock all ) – цей замок поєднує в собі всі попередні, тобто робить цей шар недоторканим. Це дуже зручно при роботі з зображеннями, які мають велику кількість шарів.

В нижній частині палітри Шари (L ayers ) розташовано ряд іконок, які дозволяють швидко управляти деякими можливостями без звертання до додаткового меню даної палітри або до основного меню. Розглянемо, якими функціями володіють дані іконки:

- Добавити ефект шару ( Add L ayer Style ) – натиснувши по цій кнопці, ви викличете додаткове меню, в якому необхідно вибрати, який саме ефект ви хочете добавити.

- Добавити маску шару ( Add a Mask ) – вибравши дану функцію, ви добавите до активного шару маску, яка визначає ті фрагменти шару, які будуть видимими.

- Створити новий набір ( Create a New Set ) – шари можна з’єднувати в набори. Це спрощує роботу, якщо зображення складається з великої кількості числа шарів. Натисканням по цій іконці створюється новий набір шарів.

- Створити новий шар настройки ( Create a New Fill or Adjustment L ayer ) – при даному виборі з’являється додаткове меню, в якому необхідно вибрати заливку або настройку, яку хотіли б ви застосувати.

- Створити новий шар (Create a New L ayer ) – ця іконка з зображенням білого аркуша, як і в інших палітрах , символізує створення нового зразка, в даному випадку шару. При такому виборі шар буде пустий і абсолютно прозорий.

- Видалити шар ( Delete L ayer ), якщо якийсь шар більше непотрібний, то його можна видалити, тобто перенести до цієї іконки.

 

МАСКА ШАРУ ( LAYER MASK )

Маска шару ( Layer Mask ) – це півтонове зображення, яке накладається на якийсь-любий шар. Під чорними пік селями маски шар стає прозорим, під білими – непрозорими, а під сірими - частково прозорими, тобто вони просвічуються.

Таким чином можна змінювати прозорість не цілого шару, а лиш окремих його частин, завдяки чому можна добитися дуже цікавих результатів. Взагалі шар-маска – це звичайний 8-бітний альфа-канал, який відображається і в палітрі Канали ( Channels ). Шар-маску можна редагувати як альфа-канал.

    Щоб добавити маску, потрібно клацнути на іконку з зображенням білого кола на сірому фоні, який розташований внизу палітри Layers (Шари). Напалітрі рядом з зображенням активного слою з’явиться ще одне вікно, в якому буде зображена маска , а на палітрі Канали ( Channels ) утвориться додатковий канал.

Редагування Маска шару ( Layer Mask ) робиться з користуванням інструментів рисування, застосовувати фільтри, використовувати в роботі виділення і багато іншого. Зручним є те, що редагуя маску , ми бачимо зображення, а тому можна підбирати оптимальні параметри.

Для переключення між Маска шару ( Layer Mask ) і безпосередньо самим шаром використовується клацання мишею . Якщо ви хочете працювати над шаром, то клацніть по його іконці на палітрі Layers (Шари), а якщо потрібно редагувати маску, то клацання миші повинен приходитися на іконці маски, яка розташована справа.

Зверніть увагу на піктограму ланцюга, яка з’являється між іконками шару і маски і символізує зв’язку. Якщо така піктограма є , то при пересуванні шару буде синхронно пересуватися і маска, тобто всі видимі області так і залишаться. Якщо така піктограма відсутня (її можна забрати клацнувши лівою кнопкою миші по її зображенню), то при переміщенні шару маска зостанеться на попередньому місці, а значить, зміняться видимі ділянки зображення.

Якщо клацнути правою кнопкою миші по іконці маски на палітрі Layers (Шари), то з’явитьсяменю:

- Виділення з маски шару ( Set Selection To Layer Mask ) - вибравши даний пункт меню, ви загрузите маску шару в виділення. В даному випадку маска шару працює так як і маска виділення, тобто білі пікселі в ній символізують виділенні області, чорні – невиділені, а сірі – частково виділенні.

- Добавити маску шару до виділення ( Add Layer Mask To Selection ) – вибравши даний пункт меню ви добавите виділення, створене з Маска шару ( Layer Mask ), до вже існуючого виділення. Такого ж результату можна добитися, клацнувши по іконці маски з одночасно натисканням клавіш Ctrl+Shift

- Відняти маску шару з виділення ( Subtract Layer Mask From Selection ) – віднімає виділення, яке утворено з маски, з вже існуючого активного виділення (сполучення клавіш при клацанні мишею – Alt + Ctrl)

- Перехрещення маски шару і виділення ( Intersect Layer Mask With Selection ) – виділеною є область перехрещення активного виділення і того, в що перетворюється маска шару (Ctrl+Shift + Alt)

- Параметри маски шару (Layer Mask Options ) - при виборі даного пункту меню з’являється діалогове вікно, в якому можна змінити Колір ( Color ) і Непрозорість ( Opacity ) маски. Для огляду маски необхідно перейти в палітру Канали ( Channels ) і переключитися на додатковий канал.

-  Відмовитися від маски шару ( Discard Layer Mask ) – даний пункт меню використовується в тому випадку, якщо створена маска невдала або більше непотрібна. В цьому випадку маска просто зникає, а шар стає повністю видимим.

- Примінити маску шару ( Apply Layer Mask ) –  при такому виборі маска зникає, а ефект, який створювався з її допомогою залишається , тобто зображення з замаскованою частиною шару просто щезають, залишаються прозорі або напівпрозорі плями.

- Скрити маску шару ( Disable Layer Mask ) – якщо вибрати дану операцію і подивитися на іконку маски в палітрі Layers (Шари),  то можна замітити, що вона перекреслена двома червоними лініями. Таким чином маска одночасно ховається, тобто вона нікуди не щезає, і ефекту ніякого не дає.

- Показати маску шару ( Enable Layer Mask ) – функція , зворотня попередній, тобто вона робить скриту маску видимою.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 266; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!