Клавіші для форматування тексту



 Цей список комбінацій клавіш не є повним. У таблиці вказано лише ті комбінації клавіш, які не відображаються в командах меню або підказках.

Результат Windows Mac OS
Вирівнювання ліворуч, по центру, або праворуч          Інструмент "Горизонтальний текст" + Control + Shift + L, C або R Інструмент "Горизонтальний текст" +  Command + Shift + L, C або R
Вирівнювання згори, по центру, або знизу     Інструмент "Вертикальний текст" + Control + Shift + L, C або R Інструмент "Вертикальний текст" +  Command + Shift + L, C або R
Повернення до стандартного накреслення  Control + Shift + Y    Command + Shift + Y
Вибір 100% горизонтального масштабу       Control + Shift + X    Command + Shift + X
Вибір 100% вертикального масштабу       Control + Shift + Alt + X      Command + Shift + Option + X
Вибір автоінтерліньяжу      Control + Shift + Alt + A      Command + Shift + Option + A
Виберіть 0 для трекінгу       Control + Shift + Q    Command + Control + Shift + Q
Вирівнювання абзацу, вирівнювання ліворуч для останнього рядка      Control + Shift + J     Command + Shift + J
Вирівнювання абзацу, вирівнювання всього          Control + Shift + F    Command + Shift + F
Увімкнення/вимкнення розставлення переносів у абзацах           Control + Shift + Alt + H      Command + Control + Shift + Option + H
Увімкнення/вимкнення однорядкового/багаторядкового компонувальника     Control + Shift + Alt + T       Command + Shift + Option + T
Зменшення або збільшення розміру шрифту виділеного тексту на 2 точки або пікселя            Control + Shift + < або >†    Command + Shift + < або >†
Зменшення або збільшення інтерліньяжу на 2 точки або пікселя           Alt + Стрілка вниз або Стрілка вгору††       Option + Стрілка вниз або Стрілка вгору††
Зменшення або збільшення відхилення від базової лінії на 2 точки або пікселя     Shift + Alt + Стрілка вниз або Стрілка вгору††       Shift + Option + Стрілка вниз або Стрілка вгору††
Зменшення або збільшення кернінгу/трекінгу на 20/1000 ems      Alt + Стрілка ліворуч або Стрілка праворуч††             Option + Стрілка ліворуч або Стрілка праворуч††

†Утримуйте натиснутою клавішу Alt (Win) або Option (Mac OS) для зменшення/збільшення            на 10

 

††Утримуйте натиснутою клавішу Ctrl (Windows) або Command (Mac OS) для зменшення/збільшення на 10

Текст і стилі

Розглянемо на прикладах створення різних стилів текту

Шматочковий текст

1. Необхідно створити ефект, коли літери накладаються одна на одну, і міняють колір в місцях перетину. В якості тексту необхідно використати своє прізвище.

2. Створіть новий файл, для цього виберіть меню File (Файл) > New (Новий). Вкажіть розмір 450 X 150 пікселей і білий фон, розширення повинно бути 72 dpi.

3. На панелі шарів натисніть на іконці New Layer (Новий шар) і виключіть видимість фонового шару (Іконка с оком). Виберіть білий колір для переднього плану.

4. Візьміть інструмент Text tool (Текст) і наберіть першу літеру. Створіть ще один новий шар і на ньому наберіть другу літеру. Повторіть цей процес, поки не отримаєте всі букви тексту на окремих шарах. Тепер використайте інструмент Move tool (Переміщення), щоб розмістити літери по бажанню.

5. Необхідно розмістити літери так, щоб вони перетиналися.

Панель шарів має виглядати наступним чином:

6. Натисніть на стрілці, яка знаходиться в правому верхньому куті панелі шарів, щоб відкрити додаткове меню. Виберіть Blending Options... (Параметри Накладання) і змініть режим накладання (Blend Mode) в значення Difference (Різність).

7. Поки відкрита панель режимів накладання натисніть на кнопці New Style (Новий стиль) і натисніть OK, коли з’явиться діалогове вікно. Тепер натисніть OK, щоб застосувати стиль і закрийте панель режимів накладання.

8. Перейдіть на панель стилів и найдіть новий стиль (він буде в кінці списку). Якщо панель стилів не видна, її можна відкрити за допомогою пункту меню Window (Вікно) > Styles (Стилі).

9. Тепер виберіть другий шар з текстом і натисніть на іконці нового стиля, щоб застосувати його до шару. Повторіть цей процес, щоб всі текстові шари використовували один стиль. Картинка повинна виглядати так:

10. Тепер натисніть на фоновому шарі, щоб він став видимим і кольори зміняться.

11. Виберіть новий колір на передній план і використовуючи клавіші Alt + Backspace, щоб залити шар.

12. Тепер необхідно створити новий файл з іншим текстом виконати пункти 1-10, а пункт 11 повторити для кожного шару, щоб отримати різнокольоровий текст.

 

Робимо стильний 3d текст в Photoshop.

В цій вправі ви взнаєте, як зробити ефект 3D тексту при допомозі стилів і слоїв (шарів) в Photoshop.

Крок 1. Візьміть новий файл 400х400 пікс., дозвіл (Разрешение - resolution) 72 точки на дюйм в режимі RGB.

Крок 2. Залийте фон сірим кольором. Потім виберіть інструмент Текст (type tool) і створіть текст білого кольору.

Шаг 3. Растеризуйте слой (шар) - правою кнопкою на слой (шар) з текстом виберіть растеризацію слою (rasterize layer), потім натисніть CTRL + T, і поверніть текстовий слой так, як вам подобається.

Крок 4. Переходимо до Опцій змішування (Blending Option) і використовуємо наступні настройки:

Тінь:                                          Внутрішня тінь:

Тиснення/Скос:                        Наложення градієнту:

 

 

Крок 5. Створимо копію слою з текстом. Для цього клацніть правою кнопкою миші на слою з текстом на палітрі слоїв, у з'явившомуся меню виберіть "Создать дубликат слоя". Тепер клацніть правою кнопкою миші на копії слою з текстом, у з'явившомуся меню вибираємо "Очистить стиль слоя". Убідившись, що у вас вибрано інструмент "Перемещение", а також що активна копія слою з текстом, натисніть на клавіатуі "стрілка вниз" 4 раза.

Крок 6. Перейдіть до Опций смешивания (Blending Option) і використайте наступні настройки.

Внутрішня тінь:                         Тиснення/скос:

       

 


Глянець:                                    Накладення градієнту:

Ваше зображення буде виглядати так:

Можете погратися з кистями (Brush Tool) для отримання більш цікавого тексту

Перевірка орфографії

 Коли ви перевіряєте в документі правопис, Photoshop вважає неправильними усі слова, яких немає в словнику. Якщо слово, виділене як неправильне, є правильним, ви можете підтвердити його правильність, додавши його до словника. Якщо це слово дійсно неправильно написане, ви можете його виправити.

Якщо необхідно, в палітрі Символ оберіть мову зі спливного меню внизу палітри. Це словник, який використовує Photoshop для перевірки правопису.

(Опціонально) Показати або розблокувати текстові шари. Команда Перевірка орфографії не перевіряє орфографію в прихованих або заблокованих шарах.

Зробіть одне з наступного:

- Виберіть текстовий шар.

- Щоб перевірити певний текст, виділіть текст.

 - Щоб перевірити слово, помістіть курсор на це слово. Якщо ви виділили текстовий шар та бажаєте перевірити правопис тільки цього шару, зніміть виділення з Перевіряти усі шари.

- Оберіть Правка > Перевірка правопису.

Коли Photoshop знаходить незнайомі слова та інші можливі помилки, клацніть одне з наступного:

- Ігнорувати  Продовжується перевірка правопису без зміни тексту.

- Ігнорувати усе Ігнорує спірні слова під час подальшої перевірки орфографії.

- Змінити Виправлення помилок орфографії Переконайтеся, що правильне слово з'явилося в полі Замінити на, та клацніть Замінити. Якщо запропоноване слово - це не те слово, що вам потрібно, оберіть інше слово у вікні Пропозиції, або уведіть правильне слово в текстове поле Замінити на.

- Змінити все Виправляє усі ці помилки в документі. Переконайтеся, що правильне слово з'явилося в полі Замінити на.

- Додати . Зберігає нерозпізнане слово в словнику, щоб у майбутньому воно вважалося правильним.

 

 


 

Тема: Контури та фігури. Робота з Path and Shapes (Путь и фигур ы ). Інструменти групи Pen (Перо) і методи створення контурів за їх допомогою

План

1. Перетворення виділеної області в контур 2. Побудова контуру за допомогою інструмента Реn 3. Побудова контуру об'єкта за допомогою інструмента Freeform Pen 4. Створення довільного контуру за допомогою інструмента Freeform Pen 5. Операції над контурами 6. Трансформація контуру 7. Зміна розташування крапок контуру 8. Дублювання контуру 9. Перетягування контуру у інше вікно зображення 10. Відображення й приховання контуру 11. Зміна форми контуру 12. Видалення контуру 13. Перетворення контуру в границю виділення 14. Обведення та заливання контуру 15. Фігури 16. Створення фігур 17. Створення робочого контуру 18. Створення растрової геометричної фігури 19. Переміщення контуру відсікання в шарі типу Shape 20 .Трансформація шару типу Shape 21. Тимчасове приховування контуру відсікання в шарі типу Shape 22. Використання режимів взаємодії контурів один з одним 23. Додавання нового елемента на панель вибору довільних фігур 24 Перетворення фігури у растровий формат

Контури є дуже зручним засобом, оскільки вони описуються не бітовою картою, а лише декількома формулами, тому зображення, яке складається з контурів займає дуже мало місця на диску. За всіх змін зображення, контур не розпадається на окремі елементи (крапки), а залишається єдиним об'єктом. Будь-які трансформації (зменшення, збільшення, повороти, перекоси) контуру не погіршують його якості. Контур легко виділити, для цього досить одного клацання миші, якість контурів не залежить від роздільної здатності зображення. Контури складаються з вузлових крапок (anchor po і nt), з'єднаних між собою сегментами кривих або прямих ліній.
Змінити форму контуру дуже просто, для цього потрібно просто перемістити, додати або видалити вузлову крапку або змінити положення цілого сегменту.
Інструменти, які використовуються для створення контурів, також використовують для створення фігур. Фігури - це спеціальні шари, які залиті певним кольором і обмежені заданим контур (так званим контуром відсікання шарів).
Контури відсікання шарів - це векторні маски, схожі на звичайні маски шарів, але вони задаються за допомогою вузлових крапок, створюючи цим точні границі і займаючи набагато менше оперативної пам'яті. Всі контури зберігаються на спеціальній палітрі Paths (Контуры). Якщо контур не виділений в палітрі, то він на зображенні не відображається.

Інструменти для створення контурів:          Інструменти для створення фігур:
                                     

Контур:


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 577; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!