КОМАНДИ ТОНОВОЇ І КОЛЬОРОВОЇ КОРЕКЦІЇ. ЗОБРАЖЕНННЯ КОЛЬОРОВИХ ЗНАЧЕНЬ ПІКСЕЛІВ



Тонова корекція зображення, тобто його освітлення і/або затемнення зображення (одночасне освітлення і затемнення різних елементів зображення приводить до зміни його контрастності) - одна з найбільш важливих функцій Photoshop CS2. Правильна настройка тонів є базисом для правильної настройки контрастності зображення, забезпечуючи його життєвість і об'ємність. З іншого боку, завжди необхідно пам'ятати, що при виконанні тонової корекції відбувається розтягнення або стиснення всього або різних частин тонового діапазону, при якому практично завжди втрачається якась частина інформації. Це виражається, наприклад, в появі ефекту постеризації зображення (ступінчасій зміні рівнів яскравості кольору), втраті мілких деталей в області світла або тіні і тому подібне.

Коректуючі шари — один з кращих засобів Photoshop. Коректуючі шари застосовують всі зміни “над” інформацією про пікселі, завдяки чому виявляються просто чудовими інструментами для проведення експериментів, повторного застосування або зміни різних настройок кольорів і відтінків.

Корекція тонів зображення в Photoshop версії CS2 може виконатися з допомогою дев’яти команд меню Image - Adjustments (Зображеня – Крекція): Levels (Рівні), Auto Levels (Авторівні), Auto Contrast (Автоконтраст), Auto Color (Автоколір), Curves (Криві), Brightness/ Contrast (Яскравість/Контраст), Shadow/Highlight (Тінь/Світло), Exposure (Експозиція), Equalize (Вирівняти) і Variations (Варіанти) Палітри Histogram (Гістограма) та Info (Інформація) дозволяють контролювати і аналізувати результати корекції тону.

Фактично, для виконання тонової корекції досить дві команди з перерахованих – це Levels (Рівні) і Curves (Криві). А команду тонової корекції Brightness/Contrast (Яскравість/Контраст), що виконує лінійні перетворення, краще з цією метою взагалі не використовувати, оскільки вона досить примітивно відкидає інформацію з зображення, що призводить до великих втрат на обох кінцях тонового діапазону (такі ефекти називаються “Обрізання яскравості і “обрізання тіней“ і виникають вони при регулюванні яскравості повзунком Brightness або збільшенні контрастності повзунком Contrast) або появі ефекту постеризації (при зниженні контрасту). Команду Brightness/Contrast (Яскравість/Контраст) краще використовувати для інших цілей, наприклад, обробки масок.

Команди меню Image – Adjustments

Спосіб, яким можна усунути колірні спотворення, залежить від ситуації, але, загалом, все зводиться до використання декількох специфічних інструментів. Зазвичай проводиться настройка рівнів, кривих і балансу кольору, а також застосовуються методи корекції кольору, у поєднанні з використанням настроювальних шарів і масок. Звичайно, додатково можна скористатися новим інструментом Color Replacement (Заміщення кольору) або командами меню Hue/Saturation (Тон/Насиченість) і Replace Color (Замінити колір), щоб скоректувати колір на певних ділянках зображення.

Коректування окремих колірних каналів за допомогою команди Levels

Активізуйте палітру Info (Інформація).  

Виберіть команду Image > Adjustments > Levels (Зображення > Коректування > Рівні) (комбінація клавіш Ctrl+l) або створіть шар, що коректує, вибравши пункт Levels (Рівні) в спливаючому меню, яке викликається натисненням кнопки Create new fill or adjust level (Створити новий шар заливки або шар, що коректує), розташованої внизу палітри Layers (Шари).  

Поставте прапорець Preview (Попередній перегляд).

Якщо в зображенні спостерігається явне переважання одного кольору (наприклад, дуже багато червоного або зеленого), із спливаючого меню Channel (Канал) виберіть відповідний канал

Виконаєте будь-який з наступних кроків для CMYK-изображения (повзунки надаватимуть протилежну дію для RGB-изображения).

Щоб збільшити кількість певного кольору, перемістите чорний або сірий повзунок Input Levels (Вхідні рівні) управо. Чорний трикутник впливає на темні тони зображення, сірий - на середні тони.

Для зменшення кількості заданого кольору перемістите сірий або білий повзунок Input Levels (Вхідні рівні) вліво. Білий трикутник впливає на світлі тони зображення.

Для тонування зображення кольором вибраного каналу перемістите білий повзунок Output Levels (Вихідні рівні) вліво, а для зменшення кількості цього кольору - управо. Повзунки Output Levels особливо ефективні для коректування тілесних кольорів на фотографіях.

Повторіть ці кроки для будь-якого іншого каналу, що вимагає коректування, не забуваючи, що зміна одного каналу може спричинити зміну іншого.

Клацніть по кнопці ОК.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 212; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!