Категоріювання вимірювальної техніки



6.1.Технічний стан вимірювальної техніки обліковується за категоріями.

Категоріювання полягає у встановленні технічного стану вимірювальної техніки з метою визначення її придатності до застосування за призначенням, необхідності ремонту чи списання. Залежно від технічного стану, виду ремонту, напрацювання гарантійного та міжремонтного терміну вимірювальна техніка поділяється на п'ять категорій:

1-а категорія – нова вимірювальна техніка, що не була у використанні, технічно справна і з невичерпаними термінами гарантії;

2-а категорія – технічно справна, що була чи перебуває у використанні, або нова, але з вичерпаними термінами гарантії;

3-я категорія – технічно несправна, що потребує відновлення у військових ремонтних органах, чи військових метрологічних лабораторіях;

4-а категорія – технічно несправна, що потребує капітального ремонту на ремонтних підприємствах Міністерства оборони України;

5-а категорія – непридатна до експлуатації та ремонту, що відпрацювала встановлений ресурс (термін служби), відновлення якої неможливо чи недоцільно.

6.2.Підставою для переводу вимірювальної техніки до іншої категорії є:

· закінчення гарантійного терміну;

· введення в експлуатацію;

· висновок (сповіщення про непридатність) відповідної військової метрологічної лабораторії або ремонтного підприємства Міністерства оборони України про можливість (або неможливість) подальшого використання;

· висновок комісії військової частини про несправність (пошкодження) вимірювальної техніки.

6.3.Висновок комісії військової частини (при переведенні в четверту чи п'яту категорію) наводиться в акті технічного стану, як правило, на підставі висновку військової метрологічної лабораторії або ремонтного підприємства Міністерства оборони України.

6.4. На підставі затвердженого акту технічного стану робиться запис про зміну категорії у формулярі (паспорті) засобу вимірювальної техніки. У випадках, якщо на засіб вимірювальної техніки формуляр (паспорт) не передбачений, необхідний запис робиться у Книзі обліку технічного стану, калібрування (повірки) та ремонту.

6.5. Щитові ЗВТВП електричних та магнітних величин, тиску, температури, часу, витрати та кількості рідин і газів тощо категоріюванню не підлягають. Облік та списання таких ЗВТВП здійснюється за порядком, встановленим для некатегорійних матеріальних засобів.

 

Списання вимірювальної техніки

7.1. Списання вимірювальної техніки полягає у документальному оформленні рішень про зняття її зразків з обліку у випадках, якщо вони втрачені, несправні і не підлягають ремонту.

Списання (переведення у п'яту категорію) проводиться згідно з вимогами Керівництва по списанню з обліку матеріальних та грошових засобів у Збройних Силах України, яке затверджено наказом Міністра оборони України від ЗО квітня 1994 року № 165.

7.2. Закінчення визначених термінів служби або вироблення встановленого технічного ресурсу не може бути підставою для складання актів на списання вимірювальної техніки, якщо вона за своїм технічним станом або після ремонту ще придатна для подальшого використання за призначенням, а порядок її використання після закінчення визначених термінів служби чи вироблення встановленого технічного ресурсу не обумовлений відповідними постановами, керівництвами, інструкціями та іншими документами.

7.3. Підставою для списання з обліку військової частини вимірювальної техніки, що не враховується за обліково-номерними, якісними (технічними) показниками, є затверджений акт на списання.

На вимірювальну техніку, яка враховується за обліково-номерними, якісними (технічними) показниками, оформлюється акт технічного стану на переведення у п'яту категорію. Така техніка підлягає вилученню з обліку військової частини після виконання наряду (рішення) служби забезпечення або оформлення та затвердження акту оприбуткування агрегатів, вузлів, приладів, деталей, матеріалів, металобрухту та іншого майна, отриманого від розбирання (розділення).

Втрачена вимірювальна техніка списується з книг обліку тільки після проведення адміністративного розслідування обставин втрат, встановлення причин виникнення збитків, їх розміру, а за наявності винних осіб – притягнення їх до передбаченої законодавством юридичної відповідальності.

7.4. Визначення технічного стану вимірювальної техніки, що підлягає списанню (переводу до п'ятої категорії), проводиться комісіями, призначеними наказом командира військової частини (при необхідності – наказом старшого начальника), до складу якої входять відповідні фахівці, начальник служби метрології та стандартизації (метролог) військової частини та, при необхідності, начальник фінансового органу.

7.5. При складанні акту технічного стану комісія керується: нормами мінімального напрацювання метрологічної техніки (додаток 6 до Керівництва);

сповіщенням про непридатність (додаток 7 до Керівництва), яке оформлено відповідною військовою метрологічною лабораторією або ремонтним підприємством Міністерства оборони України;

ознаками та технічними показниками категорійності вимірювальної техніки, встановленими відповідними нормативними документами.

7.6. До акту обов'язково додаються:

· паспорти (формуляри), всі розділи яких повинні бути повністю оформлені на день підписання акту, затверджені підписами відповідних посадових осіб і відбитком гербової печатки військової частини;

· сповіщення про непридатність;

· перелік вузлів і агрегатів, до складу яких входять дорогоцінні метали та каміння, із зазначенням їх кількості та виду. Факт відсутності дорогоцінних металів та каміння або їх нестачі зазначається в акті;

· картка некомплектності на вимірювальну техніку, яка враховується комплектами.

7.7. Оцінка залишкової вартості вимірювальної техніки, яка підлягає списанню (переводу до п'ятої категорії) за актами з урахуванням зносу, визначається згідно з Методикою визначення залишкової вартості майна Збройних Сил України та інших військових формувань, яку затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29 травня 1998 року № 759.

7.8. Вимірювальна техніка, на яку отримані затверджені акти, якщо немає особливих вказівок служби забезпечення щодо її реалізації, підлягає використанню відповідно до висновків комісії, викладених у акті.

7.9. Вимірювальна техніка, яка у своєму складі містить дорогоцінні метали і каміння, підлягає відправленню на розбирання (утилізацію) встановленим чином.

 


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 1063; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!