Зберігання і транспортування вимірювальної техніки



 

5.1. Під зберіганням вимірювальної техніки розуміється її перебування у спеціально відведеному місці у працездатному стані з метою забезпечення збереженості протягом установленого терміну.

Зберігання вимірювальної техніки за термінами поділяється на короткочасне (не більше 1 року) і тривале (більше 1 року).

5.2. На короткочасне зберігання закладається вимірювальна техніка, яка призначена для видачі в експлуатацію протягом найближчих 12 місяців, а також ЗВТВП обмінного фонду. При закладанні ЗВТВП на короткочасне зберігання проводиться їх технічне обслуговування у обсязі ТО-1 відповідно до вимог пункту 4.3 цього Керівництва. Калібрування (повірка) ЗВТВП, що перебувають на короткочасному зберіганні, проводиться в терміни, встановлені для ЗВТВП, що перебувають в експлуатації.

5.3. На тривале зберігання закладається вимірювальна техніка, використання якої не передбачається протягом найближчого року, а також та, що закладається на особливий період. При закладанні ЗВТВП на тривале зберігання проводиться їх калібрування та технічне обслуговування у обсязі ТО-2. За можливості, ЗВТВП поміщуються у повітронепроникну оболонку з використанням вологопоглинаючих речовин та пакуються відповідно до вимог експлуатаційної документації.

Тривале зберігання засобів вимірювальної техніки повинно бути організовано окремо від інших ЗВТВП.

Закладання на тривале зберігання та зняття з тривалого зберігання вимірювальної техніки оформлюється актом з відміткою в паспорті (формулярі) на виріб. Форму акту закладання на тривале зберігання (зняття з тривалого зберігання) наведено у додатку 5 до Керівництва.

Засоби вимірювальної техніки, що входять до комплектів ОВТ, які перебувають на тривалому зберіганні, підлягають калібруванню (повірці) тільки при закладанні чи знятті ОВТ зі зберігання. При переконсервації ОВТ калібрування штатних ЗВТВП здійснюється у випадках, якщо мали місце порушення умов зберігання, чи виникають сумніви у збереженні їх технічних характеристик. У разі зберігання ОВТ на відкритих майданчиках, дозволяється знімати ЗВТВП з машин і зберігати в опалюваних приміщеннях. У цих випадках на місцях зберігання ЗВТВП вивішують ярлик із зазначенням номеру озброєння і військової техніки, з яких вони зняті.

При введенні ЗВТВП у експлуатацію після зберігання (у тому числі і тих, що входять до комплектів ОВТ), вони підлягають калібруванню (повірці), якщо на момент видачі до найближчого терміну чергового калібрування (повірки), визначеного для умов експлуатації, залишилось менше 3 місяців.

5.4. Постановка пересувних лабораторій вимірювальної техніки (далі – ПЛВТ) на короткочасне та тривале зберігання проводиться згідно з порядком, який визначено інструкціями з експлуатації ПЛВТ та базових шасі, на яких вони змонтовані.

5.5. Правильне зберігання вимірювальної техніки досягається ретельною підготовкою її до зберігання з використанням встановлених засобів та умов консервації; наявністю приміщень, що відповідають вимогам до зберігання вимірювальної техніки; правильним розміщенням її у місцях зберігання; своєчасним проведенням технічного обслуговування.

На зберігання дозволяється закладати тільки справні, відкалібровані (повірені) ЗВТВП, повністю укомплектовані експлуатаційною документацією та індивідуальними комплектами ЗІП.

ЗВТВП повинні зберігатись в умовах, вказаних в експлуатаційних документах і розташовуватися, як правило, окремо від інших видів майна.

Загальними нормальними умовами зберігання ЗВТВП, незалежно від групи виконання, вважається температура від +10° до +35°С, відносна вологість не більше 80%. Добові коливання температури не повинні перевищувати 5°С. Для контролю температури і вологості в приміщеннях повинні бути встановлені відповідні ЗВТВП.

Протягом гарантійного терміну ЗВТВП повинні зберігатися у тарі підприємства-виробника.

При зберіганні в неопалюваних приміщеннях ЗВТВП повинні бути законсервовані і упаковані у вологонепроникні оболонки з використанням вологопоглинаючих речовин.

Зберігання ЗВТВП на відкритих майданчиках або під навісом категорично забороняється.

5.6. У складах та сховищах ЗВТВП розміщують на стелажах або в шафах, які повинні задовольняти таким вимогам:

· бути міцними;

· проходи між стелажами (шафами) повинні забезпечувати вільне переміщення ЗВТВП, що зберігаються, і вільний доступ до них;

· відстань між стелажами і зовнішніми стінами приміщення повинна бути не менше 0,6 м, а між стелажами і опалювальними приладами – не менше 1,5 м;

· нижні полиці стелажів повинні бути на 0,2 м вище рівня підлоги, а відстань між верхніми полицями стелажів і стелею повинна бути не менше 0,8 м; поверхня полиць і шаф повинна бути гладкою;

· матеріал для стелажів і шаф повинен бути сухим, несмолистим та антистатичним;

· до стелажів, полиць і шаф прикріплюються відповідні ярлики з чіткими написами відповідно до вимог Керівництва з обліку озброєння, техніки, майна та інших матеріальних засобів у Збройних Силах України.

5.7. При зберіганні категорично забороняється перекидати і кантувати ящики з ЗВТВП, а також тримати в одному з ними приміщенні заповнені електролітом акумулятори, кислоти, луги і матеріали, що виділяють хімічно активні пари і гази; продукти харчування і речовини, схильні до гноїння і виділення вологи; легкозаймисті рідини, промаслене ганчір'я і пожежонебезпечені матеріали. Забороняється розміщувати ЗВТВП біля вікон, що пропускають прямі сонячні промені.

При розміщенні на стелажах більш важкі і громіздкі ЗВТВП укладають на нижні полиці. Не упаковані ЗВТВП дозволяється укладати тільки в один ряд, а у дерев'яних ящиках можна укладати в декілька рядів, за умови забезпечення їх збереженості.

Якщо конструкцією ЗВТВП передбачено встановлення приладів один зверху другого, дозволяється укладати їх у декілька рядів,

але не більш трьох. В усіх випадках встановлення ЗВТВП на стелажах або в шафах повинно відповідати вимогам, вказаним в експлуатаційних документах, у нормальному робочому положенні.

5.8. Зберігання ЗВТВП організується, як правило, за видами вимірювань. Під час зберігання прилади слід групувати за типами і класами точності, а одного типу і класу точності – за категоріями.

Несправні ЗВТВП зберігаються на окремих стелажах або шафах, на яких повинен бути напис "Несправні засоби вимірювальної техніки військового призначення".

Прилади, які складаються із декількох блоків, розміщують комплектно.

Учбові ЗВТВП зберігають на окремих стелажах або в шафах, на яких повинен бути напис "Учбові засоби вимірювальної техніки військового призначення".

На сталевих стелажах і біля масивних залізних і сталевих предметів забороняється розміщувати ЗВТВП з постійними магнітами або з намагніченими елементами.

Електровимірювальні ЗВТВП, що мають аретири, зберігаються зааретованими, у приладів магнітоелектричної системи слід замкнути вхідні виводи.

Штуцери манометрів (крім робочих еталонів, манометрів спеціального призначення, кисневих та інших) перед зберіганням змащують мастилом ПВК, обертають пергаментним папером або вологостійкою плівкою. Штуцери робочих еталонів тиску, манометрів спеціального призначення перед закладенням на зберігання закриваються типовими заглушками або обертають чистим пергаментним папером (вологостійкою плівкою).

Змащувати штуцери манометрів спеціального призначення категорично забороняється.

Манометри, призначені для вимірювання тиску спеціальних середовищ (кисню, водню, ацетилену тощо), повинні зберігатись окремо від манометрів загального призначення. Кисневі манометри повинні бути знежирені і зберігатись в умовах, що виключають можливість забруднення їх мастилом.

Прилади, які містять джерела іонізуючих випромінювань, а також ртутне наповнення, повинні зберігатись з дотриманням вимог експлуатаційних документів в умовах, що забезпечують виконання заходів безпеки.

Джерела живлення (сухі елементи, батареї) виймаються із ЗВТВП, обгортаються пергаментним папером або вологонепроникною плівкою і зберігаються разом із приладами. Після закінчення терміну придатності сухих елементів і батарей, вони підлягають заміні на нові. Акумулятори, які входять у комплект ЗВТВП, необхідно зберігати в окремих сховищах відповідно до правил зберігання акумуляторів. Дозволяється зберігати разом із ЗВТВП неформовані (не залиті електролітом) срібно-цинкові акумулятори.

5.9. В процесі зберігання законсервовані ЗВТВП підлягають переконсервації:

після закінчення терміну консервації або при переконсервації ОВТ, до складу яких вони входять; при порушенні умов зберігання;

при зміні кольору речовини, що є індикатором вологості.

5.10. Зберігання ПЛВТ здійснюється у спеціально відведених для цього сховищах або майданчиках відповідно до інструкцій з експлуатації ПЛВТ та базових шасі, на яких вони змонтовані. В процесі зберігання законсервовані ПЛВТ підлягають переконсервації через кожні 5 років.

5.11. Під транспортуванням вимірювальної техніки розуміється її підготовка, перевезення чи переміщення у заданих умовах з використанням транспортних чи буксирувальних засобів, із забезпеченням збереженості та комплектності.

При транспортуванні вимірювальної техніки необхідно керуватись вказівками, які наведено в технічному описі та інструкції з експлуатації конкретного зразка.

Транспортування ЗВТВП, що входять до складу ОВТ, здійснюється на їх штатних місцях.

Під час підготовки до транспортування ЗВТВП, які не входять до складу ОВТ, необхідно вжити ряд заходів для забезпечення їх справного стану:

• завернути гвинти, що фіксують змінні блоки ЗВТВП;

• укласти прилади, ЗІП, експлуатаційну документацію в пакувальний ящик у відведене для них місце;

• помістити пакувальний ящик в транспортну тару (при відсутності штатної транспортної тари допускається використовувати іншу тару, яка надійно захищає ЗВТВП від ударних навантажень і небажаних кліматичних впливів);

• з метою захисту від вологи в пакувальний ящик помістити вологопоглинаючий матеріал (силікагель);

• простір між стінками пакувального ящика і транспортною тарою заповнити амортизаційним матеріалом (стружкою, гофрованим картоном тощо);

• надійно закріпити транспортну тару для виключення переміщення.

При транспортуванні повітряним транспортом ЗВТВП рекомендується розміщувати у герметизованих відсіках транспортного засобу.

При транспортуванні військових та робочих еталонів здійснюються додаткові заходи, що забезпечують їх збереженість і справність (спеціальні ящики для транспортування, що мають внутрішні амортизатори, обладнані транспортні засоби тощо).

 


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 1146; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!