Приймання та особливості обліку вимірювальної техніки



3.1. Приймання вимірювальної техніки, яка надходить до військових частин, її облік, видача та передача здійснюються згідно з вимогами Керівництва з обліку озброєння, техніки, майна та інших матеріальних засобів у Збройних Силах України та Положення про військове (корабельне) господарство Збройних Сил України, яке затверджено наказом Міністра оборони України від 16 липня 1997 року № 300.

3.2. Для приймання вимірювальної техніки наказом командира військової частини призначається комісія. До складу комісії включається начальник служби метрології та стандартизації (метролог) військової частини. Результати роботи комісії оформляються актом прийому за формою, що наведено у Керівництві з обліку озброєння, техніки, майна та інших матеріальних засобів у Збройних Силах України.

3.3. При виявленні невідповідності кількості, технічного стану чи комплектності вимірювальної техніки встановленим вимогам, додатково до акту прийому складається рекламаційний акт згідно з вимогами нормативних документів з рекламаційної роботи у Збройних Силах України.

3.4. Облік вимірювальної техніки поділяється на:

• матеріальний облік за усією номенклатурою вимірювальної техніки;

• облік технічного стану, калібрування (повірки) та ремонту ЗВТВП (далі – облік технічного стану ЗВТВП);

• оперативний облік ЗВТВП.

3.5. Матеріальний облік вимірювальної техніки ведеться згідно з вимогами Керівництва з обліку озброєння, техніки, майна та інших матеріальних засобів у Збройних Силах України. Матеріальному обліку підлягає уся вимірювальна техніка, незалежно від призначення, джерел надходження та видів утримання.

Вимірювальна техніка враховується за найменуваннями, типами, зразками та категоріями відповідно до розділу 6 Керівництва.

Засоби вимірювальної техніки військового призначення, які згідно з формулярами (відомостями комплектації) входять до комплектів озброєння і військової техніки, окремому обліку не підлягають.

3.6. Облік технічного стану ЗВТВП ведеться у підрозділах, а також у відповідній службі метрології та стандартизації (метролога) з'єднання (військової частини) в Книзі обліку технічного стану, калібрування, повірки та ремонту ЗВТВП (додаток 3 до Керівництва).

Ведення обліку технічного стану ЗВТВП покладається:

у підрозділах – на командирів підрозділів;

у з'єднанні (військовій частині) – на начальника служби метрології та стандартизації (метролога).

Обліку технічного стану підлягають усі наявні ЗВТВП, у тому числі і ті, що входять до комплектів озброєння і військової техніки та їх комплектів запасних частин, інструменту та приладдя (далі – ЗІП). Облік ведеться за зразками озброєння і військової техніки, об'єктами вимірювань за групами вимірювань.

3.7. Оперативний облік технічного стану, калібрування (повірки) та ремонту ЗВТВП ведеться в службах метрології та стандартизації об'єднань, оперативних командувань, видів Збройних Сил України, за формою додатку 4 до Керівництва.

3.8. Ведення оперативного обліку ЗВТВП здійснюється згідно з квартальними звітами начальників служб метрології та стандартизації (метрологів) з'єднань (військових частин), які подаються за підпорядкованістю згідно з відомостями Книг обліку технічного стану, калібрування (повірки) та ремонту ЗВТВП.

3.9. За матеріалами оперативного обліку у звітах за формою 2/МС начальники служб метрології та стандартизації об'єднань, оперативних командувань, видів Збройних Сил України подають відомості про технічний стан ЗВТВП згідно з Табелем термінових донесень з озброєння та військової техніки, який затверджено директивою заступника Міністра оборони з озброєння – начальника Озброєння Збройних Сил України від 28 травня 1999 року № 4.

 

Технічне обслуговування вимірювальної техніки

4.1. Технічне обслуговування вимірювальної техніки –це комплекс операцій чи операція підтримання справності чи працездатності вимірювальної техніки під час її експлуатації.

Технічне обслуговування вимірювальної техніки проводиться з метою:

• визначення її придатності до застосування за призначенням;

• забезпечення постійної готовності до роботи;

• попередження виникнення відмов та несправностей при застосуванні, зберіганні і транспортуванні, у тому числі попередження відхилення метрологічних характеристик ЗВТВП за межі допустимих значень;

• збільшення термінів служби;

• виявлення і усунення відмов, несправностей та причин їх виникнення.

Технічне обслуговування вимірювальної техніки поділяється на контрольний огляд (далі – КО), технічне обслуговування № 1 (далі – ТО-1) та технічне обслуговування № 2 (далі – ТО-2).

4.2. КО проводиться особовим складом, який експлуатує ЗВТВП, перед початком робіт, занять, при підготовці до маршу, транспортування та після них.

КО включає: зовнішній огляд (перевірка відсутності механічних пошкоджень, цілості шкал, захисного скла, закріплювальних тавр, надійності кріплення органів управління, відсутності люфтів, цілості ізоляційних покриттів, справності з'єднувальних дротів і кабелів живлення тощо); очищення від пилу і забруднень зовнішніх поверхонь; перевірка можливості встановлення нуля покажчиків, легкості переміщення ручок настройки, чіткості фіксації перемикачів і відповідності покажчиків з відмітками на шкалах, стан надписів; перевірка функціонування згідно з інструкцією з експлуатації; усунення виявлених недоліків.

4.3. ТО-1 проводиться один раз на рік або при закладанні вимірювальної техніки на короткочасне зберігання. У разі, якщо термін калібрування (повірки) складає 1 рік і менше, ТО-1 на ЗВТВП не проводиться, а виконується тільки ТО-2.

ТО-1 включає заходи, які передбачено контрольним оглядом, а також відновлення, за необхідності, лакофарбного покриття, перевірка стану і комплектності ЗІП, очищення контактних поверхонь і змащування різьби роз'ємів, перевірка правильності ведення експлуатаційної документації, усунення виявлених недоліків.

4.4. ТО-2 проводиться з періодичністю калібрування (повірки) ЗВТВП і поєднується з ним, або при закладанні та знятті з тривалого зберігання.

ТО-2 включає заходи, які передбачено ТО-1, у повному обсязі, а також періодичне калібрування (повірку) ЗВТВП, консервацію (розконсервацію), перевірку стану експлуатаційної документації і відмітку про роботи, що проведені. Калібрування (повірка) виконуються силами військових метрологічних лабораторій, решта заходів – особовим складом, який експлуатує або зберігає вимірювальну техніку.

4.5. При тривалому зберіганні ЗВТВП щорічно повинно здійснюватися їх технічне обслуговування у обсязі ТО-1. При цьому роботи з технічного обслуговування організуються відповідальними за зберігання ЗВТВП особами. Додатково до заходів, що передбачені ТО-1, здійснюється перевірка стану упаковки, кольору речовини, що є індикатором вологості, стану обліку та умов зберігання.

4.6. Технічне обслуговування пересувних лабораторій вимірювальної техніки проводиться згідно з порядком та у терміни, які визначено інструкціями з експлуатації ПЛВТ та базових шасі, на яких вони змонтовані.

 


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 998; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!