Калібрування (повірка) засобів вимірювальної техніки військового призначення



12.1. Повірку, калібрування, середній та поточний ремонт ЗВТВП здійснюють військові метрологічні лабораторії, які встановленим чином акредитовані на право проведення метрологічних робіт.

12.2. Приймання ЗВТВП на повірку, калібрування чи ремонт, а також видача їх після проведення робіт здійснюється у ВМЛ штатною посадовою, чи спеціально призначеною особою.

На всі ЗВТВП, що прийняті на повірку, калібрування чи ремонт, складається Приймально-здавальна відомість на засоби вимірювальної техніки військового призначення, які прийнято на повірку, калібрування, ремонт від військової частини у двох примірниках (додаток 15 до Керівництва). Перший примірник залишається у справі ВМЛ, другий – у власника ЗВТВП для отримання їх після завершення робіт.

Облік ЗВТВП, які для проведення робіт з метрологічного забезпечення тимчасово перебувають у ВМЛ, ведеться у Журналі обліку засобів вимірювальної техніки, прийнятих на калібрування, повірку чи ремонт (додаток 16 до Керівництва).

12.3. Прилади, що приймаються на повірку, калібрування чи ремонт, повинні бути очищені від бруду і пилу, укомплектовані необхідними для роботи штатними інструментами та приладдям, а також документацією, що використовується при повірці, калібруванні чи ремонті (формулярами, паспортами, технічними описами, градуювальними таблицями тощо). При виявленні ЗВТВП з порушеними закріплювальними таврами, вони обов'язково перевіряються на функціонування. При втраті паспорту (формуляра) власниками ЗВТВП встановленим чином оформлюється його дублікат.

Несправні ЗВТВП на повірку чи калібрування не приймаються, а оформлюються у ремонт.

ЗВТВП, що призначені для використання у системах, де застосовується кисень, отруйні рідини та гази, підлягають знежиренню чи нейтралізації порядком, що встановлений в експлуатаційній документації. Власник приладів разом з ЗВТВП подає Довідку про знежирення (нейтралізацію) засобів вимірювальної техніки військового призначення, які використовуються у спеціальних середовищах (додаток 17 до Керівництва).

Робочі еталони та ВЗВТ, які потребують при роботі використання поправок чи інших додаткових даних, на калібрування (повірку) подаються зі свідоцтвами про повірку робочого еталону (калібрування ЗВТВП) (додаток 18 до Керівництва), оформленими при попередньому калібруванні (повірці).

Зберігання ЗВТВП, що надійшли на повірку (калібрування), організується в спеціально відведених приміщеннях у шафах чи на

стелажах. У військових калібрувальних лабораторіях з чисельністю особового складу до 5 осіб дозволяється стелажі для зберігання приладів встановлювати безпосередньо у виробничих приміщеннях.

12.4. Повірка (калібрування) ЗВТВП загальновійськового призначення здійснюється відповідно до вимог нормативної документації на методи і засоби калібрування (повірки) та експлуатаційної документації на ЗВТВП.

Калібрування сервісних (спеціальних) ВЗВТ проводиться згідно з вимогами експлуатаційної документації, що розроблена організаціями промисловості – виготівниками зазначених ВЗВТ.

Повірка робочих еталонів здійснюється згідно з діючими військовими метрологічними схемами, які повинні розроблятися в усіх ВМЛ, що виконують роботи з повірки ЗВТВП. При здійсненні повірки робочих еталонів в обов'язковому порядку ведуться протоколи відповідно до форм, передбачених нормативною документацією на методи і засоби повірки конкретних ЗВТВП. На усі повірені робочі еталони оформлюються свідоцтва про повірку робочого еталону (калібрування ЗВТВП), у яких вказується, що цей ЗВТВП повірений як робочий еталон. У свідоцтвах зазначаються кількісні значення метрологічних характеристик.

Свідоцтва про повірку робочого еталону (калібрування ЗВТВП) можуть оформлюватися і на інші ВЗВТ, застосування яких потребує використання поправок чи кількісних значень метрологічних характеристик. При цьому у свідоцтві зазначається, що ЗВТВП не може використовуватися як робочий еталон.

12.5. Калібрування ВЗВТ, які постійно використовуються в обмежених діапазонах, допускається проводити за скороченою програмою. У цих випадках при калібруванні ВЗВТ здійснюється контроль метрологічних характеристик тільки у тих діапазонах, в яких вони застосовуються.

Переліки ВЗВТ, які підлягають калібруванню за скороченою програмою, з визначеними метрологічними характеристиками, що підлягають контролю, розробляються службами видів Збройних Сил (оперативних командувань) та управлінь центрального апарату Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України. Ці переліки узгоджуються з відповідними начальниками служб метрології та стандартизації (Воєнстандартом) та затверджуються встановленим чином командувачами (начальниками управлінь).

На лицьовій стороні ВЗВТ, які підлягають калібруванню за скороченою програмою, наноситься знак "СП", у формулярах таких ВЗВТ робиться завірений підписом начальника служби метрології та стандартизації та печаткою запис "Калібрування за скороченою програмою" і вказуються метрологічні характеристики, що підлягають контролю.

12.6. Виконання повірки (калібрування) чи ремонту ЗВТВП, що належать бюджетним військовим частинам, здійснюється безкоштовно.

Виконання робіт з метрологічного забезпечення для госпрозрахункових військових частин, а також для установ та підприємств (військових частин), що належать до інших центральних органів виконавчої влади, здійснюється за платню у порядку, встановленому Головним фінансовим управлінням Міністерства оборони України за тарифами Держстандарту чи на договірних засадах.

12.7. Позитивні результати калібрування (повірки) засвідчуються за допомогою калібрувальних тавр порядком, вказаним у розділі 19 Керівництва. Для запобігання розкривання ЗВТВП особами, які не мають на це права, ЗВТВП опломбовуються за допомогою закріплювальних тавр.

Якщо ЗВТВП не опломбовані чи мають порушені закріплювальні тавра, вони вважаються некаліброваними (неповіреними) і до застосування непридатними.

12.8. При негативному результаті калібрування (повірки) ЗВТВП здаються у ремонтні підрозділи військових метрологічних лабораторій.

Якщо виконати відновлення неможливо, начальниками ремонтних підрозділів оформлюються сповіщення про непридатність до застосування, в яких вказуються причини несправності у обсязі, необхідному для вирішення питання стосовно подальшого використання ЗВТВП (капітальний ремонт чи списання). До експлуатації та укомплектування ОВТ забраковані ЗВТВП не допускаються. Старі калібрувальні тавра на таких ЗВТВП гасяться, у формулярах (паспортах) робиться відповідний запис (штамп).

12.9. У ВМЛ облік калібрувальних (повірочних) робіт ведеться в Журналі обліку калібрувальних (повірочних) робіт (додаток 19 до Керівництва). Зазначений журнал ведеться кожним співробітником лабораторії, що виконує роботи з калібрування (повірки) ЗВТВП.

Облік ремонтних робіт ведеться у Журналі обліку ремонтних робіт (додаток 20 до Керівництва) по одному на калібрувальну лабораторію чи на окремий ремонтний підрозділ.

Термін зберігання журналів повинен складати не менше року після останнього запису.

12.10. Калібрування ВЗВТ, що вмонтовані в об'єкти ОВТ, за можливості, організується безпосередньо на місцях їх використання. Усі роботи з калібрування проводяться у присутності представників військової частини, які здійснюють необхідні підключення (комутації) на об'єкті ОВТ.

При неможливості проведення калібрування ВЗВТ у місцях їх застосування, вони демонтуються і подаються до місць роботи

виїзних метрологічних груп чи до стаціонару ВМЛ. Роботи з демонтажу ВЗВТ і постановки їх на штатні місця після калібрування здійснюються особовим складом, який експлуатує об'єкт ОВТ.

Доставка ВЗВТ на калібрування чи ремонт і назад здійснюється силами і засобами військових частин – власників приладів.

 


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 879; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!