Робота з художнім текстом WordArt



Для оформлення текстового документу і надання йому привабливішого вигляду, у Word можна скористатись підпрограмою Microsoft WordArt. Вона дозволяє створити в документі об'єкти із художнім текстом.

Художній текст - це невеликий текстовий фрагмент, до якого застосовано різні спецефекти: тримірний шрифт, написання тексту по кривій траєкторії, заливка фону символів текстурами та кольорами з переходами і т.д. Будь-який текстовий фрагмент автоматично поміщається у фрейм, а тому легко масштабується та переміщається по тексту документу. Йому можна надавати ефект омивання основним текстом і т.д.

Створювати художній текст можна двома шляхами - перетворити вже існуючий текст в художній або створити новий. Якщо потрібний текст вже існує в документі, то його слід виділити і в пункті меню Insert (Вставка) вибрати підпункт Picture (Рисунок), а в ньому команду WordArt... (Обьект WordArt) або скористатись піктограмою 1||. В будь-якому випадку відкривається вікно із набором різних стилів художнього тексту, де слід вибрати потрібний і натиснути кнопку Ok

-2-.Захист документа

 

Існує кілька можливостей обмеження змін у документі:

 

· Призначити документу пароль, що запобігає відкриттю документа користувачем, що не має відповідних повноважень.

· Призначити документу пароль, що забороняє запис, тобто дозволяє іншим користувачам відкривати документ тільки для читання. Якщо хто-небудь відкриє призначений тільки для читання документ і внесе в нього зміни, зберегти цей файл він зможе тільки під іншим ім'ям.

· Рекомендувати іншим користувачам працювати з документом як з файлом, призначеним тільки для читання. Якщо хто-небудь відкриває цей документ як файл, призначений тільки для читання, і вносить у нього зміни, зберегти цей файл він зможе тільки під іншим ім'ям. Якщо ж він відкриває документ як звичайний файл і вносить у нього зміни, файл може бути збережений під колишнім ім'ям.

 

· Призначити документу, призначеному для розсилання, пароль, що забороняє внесення будь-яких змін, крім приміток і записаних виправлень.

· Документу, що містить форми, можна призначити пароль, що забороняє зміну окремих розділів документа.

 

ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № 31

Інтерфейс програми Microsoft Excel 97. Основне контекстне меню.

2.Охарактеризуйте сервісне програмне забезпечення ПК.

 

-1-.Інтерфейс програми Microsoft Excel 97. Основні контекстні меню

При завантаженні Excel відкривається робоче вікно програми із бланком робочого листа електронної таблиці, яке зображене на малюнку 10.1.

Розглянемо окремі елементи вікна Excel. Оскільки Microsoft Excel 97 створено для операційної системи Windows 9.x, то, зрозуміло, що по-перше - основні елементи вікон є стандартними для Windows-програм. По-друге у Excel традиційно добре розвинуто апарат контекстних меню.

У вікні Excel може бути два курсори. Перший курсор - присутній завжди і знаходиться всередині таблиці вказуючи на активність комірки. Він має форму товстої прямокутної рамки навколо комірки. Другий може бути у рядку набору формул, або всередині комірки у вигляді вертикальної смужки.

 

-2-.Загальний огляд пакету Norton Utilities 4.0 for Windows

Norton Utilities - це інтегрований набір програм, який дозволяє знаходити та виправляти різні помилки комп'ютерної системи, підвищувати швидкодію ПК, виконувати діагностику та профілактику збоїв. Утиліти завчасно попереджують про потенційні проблеми в комп'ютерній системі, скорочують час простою в аварійних ситуаціях (від яких не застрахований жоден комп'ютер), відновлюють загублені дані і забезпечують користувача інформацією про апаратне та програмне забезпечення ПК, яка буває корисною при встановленні нових компонентів, як апаратних так і програмних.

Пакет Norton Utilities дуже популярний серед користувачів ІВМ-сумісних ПК. Свою популярність він здобув завдяки великій історії розвитку, постійним вдосконаленням і значним можливостям. Перша версія пакету Norton Utilities була розроблена Пітером Нортоном (Peter Norton), а в даний час авторські права на Norton Utilities належать корпорації Symantec. В своєму розвитку пакет Norton Utilities пройшов три умовних етапи:

• версії пакету Norton Utilities від першої до шостої - орієнтовані на використання в операційній системі DOS;

• сьома та восьма версії пакету Norton Utilities - призначені як для роботи в DOS, так і для операційних оболонок Windows З.х;

• дев'ята версія Norton Utilities була орієнтована на операційну систему Windows 95. Пізніше ця версія була перейменована на Norton Utilities for Windows версії 1.0. Ця версія отримала подальший розвиток і в рультаті були створені версії 2.0, 3.0 та 4.0. Крім цього випускались проміжні версії, наприклад 3.3.

В подальшому будемо розглядати версію 4.0 для операційної системи Windows, яка орієнтована на використання у Windows 95, Windows 98 та Windows NT. Основним нововведенням даної версії пакету Norton Utilities є підтримка сучасних файлових систем VFAT-32 та NTFS.

Будь-яку з програм пакету Norton Utilities можна завантажити, вибравши в розділі Programs (Программы) Start-меню пункт Norton Utilities, а в ньому - однойменну піктограму (назву програми). Та з метою забезпечення більш зручних умов роботи з програмами пакету, можна використовувати Norton Utilities Integrator (ярлик якої встановлюється на робочому столі). При цьому відкривається вікно, зображене на малюнку 8.1. В ньому зліва вибирається потрібна група програм, а справа - назва програми для завантаження. Біля назв програм відображається коротке пояснення про їх призначення. Правіше від назв програм знаходяться спеціальні піктограми, які дозволяють отримати поширену допомогу по програмі. Якщо піктограма додатково містить зображення фотоплівки, то крім текстової допомоги можна переглянути відеофрагмент з демонстрацією порядку роботи з програмою.

 

ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № 32


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 171; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!