Поясніть призначення програми Excel і основні її характеристики.



Основні характеристики архіватора Rar, Zip.

-1-.Електронні таблиці - це будь-який набір даних, організованих у формі двомірної таблиці, над якими можна проводити довільні обчислення, а їх результати представляти як в числовому/гак і в графічному вигляді. В електронну таблицю можуть входити текстові фрагменти, числові дані, графічні зображення. Відмінність електронної таблиці від звичайної полягає в тому, що над даними, які знаходяться в ній, можна проводити обчислення за спеціально введеними формулами. Результати обчислення формул можна представляти у вигляді графіків та діаграм, що значно полегшує сприйняття числових даних.

Для обробки електронних таблиць використовуються спеціальні прикладні програми, їх називають табличними процесорами або просто електронними таблицями. До найбільш популярних табличних процесорів на даний час можна віднести Microsoft Excel, Lotus 1-2-3 та Quattro Pro. Крім цього існує багато інших менш потужних програм. Серед них можна відмітити такі розповсюджені на території України програми, як Improv, SuperCalc. Linda та інші.

Поширення програм обробки електронних таблиць пояснюється універсальними можливостями їх використання. Адже електронні таблиці можна використовувати як для вирішення різноманітних задач обчислення, бухгалтерського обліку, так і для створення різних бланків, ділової графіки і навіть повного балансу фірми. Наприклад, на підприємстві за допомогою електронних таблиць можна спростити вирішення таких задач, як обробка замовлень і планування виробництва, розрахунок податків і заробітної плати, облік кадрів, керування збутом і майном та багато інших операцій.

Використання електронних таблиць не обмежується лише сферою ділового життя. Завдяки великому набору математичних та інженерних функцій за допомогою електронних таблиць можна вирішити багато задач в галузі природничих та технічних наук.

 

-2-.Робота з архіватором WinZip

Перед тим, як знайомитись з матеріалом даного розділу, автори посібника наполеглево рекомендують повторити матеріал викладений в частині 5 першого тому "Посібника користувача ПК", оскільки пояснення практично до всіх термінів, що використовуються в цьому розділі, описано саме там.

WinZip - це дуже популярний і зручний архіватор, створений фірмою Nico Mak Computing, для архівування інформації в операційних системах типу Windows. В даному розділі буде розглянуто WinZip версії 7.0. Дана програма постачається в двох варіантах - 32-бітна версія для ОС Windows 95. Windows 98 та Windows NT та 16-бітна для операційної оболонки Windows 3.1.

Даний архіватор як і його DOS-аналог PKZIP архівує файли в форматі ZIP, надаючи їм однойменне розширення. Він має дуже широкий діапазон форматів розархівовуваних файлів - крім стандартного ZIP-формату (як DOS формат PKZIP так і його власний) дозволяє розархівовувати файли в форматі ARJ, ARC, RAR, AIN, РАК, LZH, а також такі популярні формати в Internet як TAR, gzip, Z files, UNIX compress, UUEncode, XXencode, BinHex та МІМЕ.

Архіватор WinZip працює в оболонці, вікно якої має будову схожу до будови стандартного вікна Windows-програм. Але архіватор WinZip може також працювати в режимі майстра WinZip (WinZip Wizard), що також характерно для програм, які працюють в операційній системі Windows 98. Зверніть увагу, що в режимі майстра WinZip досить зручно проводити розархівування архівів, але, як правило, його використовують користувачі-початківці.

Крім цього, архіватор WinZip інтегрується в операційну систему Windows.

 

ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № 15

Порівняйте відомі вам операційні системи і оболонки.

Текстовий процесор Microsoft Word. Основні характеристики даної програми.

-1-    Офіційно днем народження Windows вважають виставку Comdex, що відбулась в листопаді 1985 року в Лас-Вегасі, на якій прес-конференція Microsoft плавно перейшла в презентацію нового програмного продукту - Microsoft Windows 1.0.

Перша версія Windows навіть на той час була досить примітивною: вікна на екрані не накладались, робота була повільною, модуль керування файлами MS-DOS Executive працював у текстовому режимі. Слід відмітити, що на той час уже були графічні операційні системи для Macintosh і графічна оболонка GEM фірми Digital Research. Windows 1.0 вимагала для роботи 256 KB оперативної пам'яті і двох дисководів.

У квітні 1992 року з'явилась нова версія Windows 3.1. Крім цього - посилені можливості керування екранними об'єктами за допомогою маніпулятора "миша", зокрема задокументовано технологію Drag-&-Drop, введено вікна діалогу та ін. В оболонку ввійшли програмні засоби мультимедіа, які раніше постачались в окремому пакеті Windows Multimedia Extensions. Для розширення видавничих можливостей у Windows було вбудовано систему підтримки масштабованих True Type шрифтів. Восени 1993 року вийшла повністю 32-розрядна ОС Windows NT 3.1., яка мала дві поставки: Windows NT Server - для керування роботою серверів комп'ютерних мереж та Windows NT Workstation - для встановлення на ПК - клієнтах мережі. Дана ОС підтримувала файлові системи DOS та попередніх версій Windows, але мала власну - NTFS (New Technology File System). Ця файлова система характеризується значно вищою продуктивністю та підтримкою довгих імен файлів. Незважаючи на явні переваги даної операційної системи, вона не отримала значного поширення, оскільки вимагала значних на той час апаратних ресурсів.

Нарешті, восени 1995 року побачила світ комерційна версія 32-розрядної операційної системи Windows. Дана ОС самостійна і не вимагає для своєї роботи системних файлів DOS. Сама. Особливістю Windows 95 є зручний графічний інтерфейс користувача (GUI - Graphical User Interface).

День 25 червня 1998 року ввійшов в історію комп'ютерних технологій, як день офіційного представлення операційної системи Windows 98. Вона реалізована, як логічне продовження операційних систем напрямку Windows.

 

-2 -           Основні характеристики Microsoft Word

Будь-який користувач, що працює на ПК стикається з необхідністю створення і редагування текстових документів. Для вирішення таких задач є досить обширна група програм, які називають текстовими редакторами. У десятому розділі сьомої частини посібника описано саме класифікацію текстових редакторів, з якої виходить, що Microsoft Word (надалі Word) належить до групи текстових процесорів. Отже Word має практично весь набір функціональних можливостей, які дозволяють створювати і редагувати будь-які за складністю текстові документи.

Зверніть увагу, що Word є дуже популярним текстовим процесором, особливо серед українських користувачів.

Word в своєму розвитку пройшов досить великий шлях - від перших версій для операційної системи DOS до Word 97 для Windows 9-х. В даній частині посібника буде описано Word 97, який відрізняється від попередньої версії Word 95/6.0 такими особливостями:

1. Інтегрованість.даного текстового процесора в пакет Microsoft Office.

2. Підтримка технологій обміну даними.

3. Можливість роботи з масштабованими True Type шрифтами (True Type Font - TTF). Нагадаємо, що поняття масштабованих шрифтів введено в розділі 9.9 сьомої частини посібника. Причому, програма може працювати практично з необмеженою кількістю масштабованих та символьних шрифтів, які встановлені у Windows 98.

4. Можливість багатокрокової відміни операцій командою Undo (Отменить) або повторення відміненої операцій командою Redo (Повторить). При цьому кількість кроків відміни операцій залежить від складності самих операцій і в середньому становить 40-50 кроків.

5. Здатність одночасно працювати з декількома документами. Причому, кожен документ відкривається в окремому вікні. Потрібно відмітити, що Word не встановлює обмежень на кількість одночасно відкритих вікон. Їх кількість обмежується лише об'ємами оперативної та віртуальної пам'яті ПК.

6. Автоматичне записування документу на диск через певні проміжки часу - операція AutoSave (Автосохранение). Це дозволяє у випадку, коли виникла непередбачувана ситуація (зависання програми. відключення від ПК живлення і т.д.) захистити від втрати зміни, що зроблені користувачем в документі і не записані ним на диск.

7. Наявність операції AutoText (Автотекст), яка дозволяє автоматично вводити в текст документу слова.

8. Можливість автоматичного коректування часто повторюваних помилок під час набору тексту документу. Для цього використовуються спеціальні функції AutoCorrect (Исправление).

9. Можливість автоматичної перевірки правопису та граматики командою Spelling (Правописание). Причому. у Word 97 безпосередньо вбудовані модулі і словники для перевірки правопису та граматики на багатьох основних мовах світу. Але зверніть увагу, що для підключення словників та коректорської перевірки правопису тексту написаного українською мовою слід додатково встановити програму Ruta. Для перевірки російського правопису та граматики використовується програма Orfo.

10. Можливість захисту документу від несанкціонованого доступу (або редагування) з допомогою паролю.

11. Застосування стилів для швидкого форматування абзаців та символів. Нагадаємо, що стиль (Style) - це набір атрибутів форматування символів та абзаців які вибираються одночасно і об'єднані під однією назвою (частина 7 розділ 10.4 даного посібника). У Word всі стилі об'єднані в єдину бібліотеку, яка називається галереєю стилів - Style Gallery (Библиотека стилей). Стандартна бібліотека нараховує 90 стилів. Крім цього, користувач може створювати власні стилі (користувацькі), а також змінювати та знищувати існуючі.

12. Здатність завдяки команді AutoFormat (Автоформат), автоматично форматувати всі абзаци документу по наперед заданому стилю. Це дозволяє значно пришвидшити процес форматування символів та абзаців. Крім цього, завдяки даній команді можна легко і швидко встановити повністю однаковий формат всіх абзаців документу.

13. Можливість копіювання формату об'єкту на інший без копіювання самого об'єкту - операція Format Painter (Формат по образцу).

14. Використання великої бібліотеки шаблонів документів. Шаблон (Template) - це своєрідний бланк документу, який включає в себе параметри сторінки (розміри, просторове розміщення, поля відступів), колонтитули, а також може містити певний текст ^наприклад, заголовок документу) та інші об'єкти. Завдяки застосуванню шаблонів можна однією командою встановити всі параметри третього та четвертого рівнів форматування документу (див.: частину 7 розділ 10.4). Всі шаблони документів у Word записані в окремих файлах з розширенням *.dot, що знаходяться в підпапках папки Templates. Стандартна бібліотека у Word 97 нараховує 24 шаблони. Крім цього, користувач може створювати власні шаблони (користувацькі). а також змінювати та знищувати існуючі.

15. Можливість розбиття документу на секції (Section). При цьому в кожній секції можна встановлювати незалежні від інших параметри сторінки та окремі колонтитули. Це дозволяє розбивати документ на розділи та частини.

16. Дуже потужний апарат пошуку і заміни тексту, який дозволяє відфільтровувати різні форми, формати, стилі символів потрібного нам тексту.

17. Можливість автоматичної нумерації сторінок, абзаців та рядків тексту документу.

18. Здатність створювати виноски (частина 7 розділ 10.4 даного посібника), предметні покажчики, примітки та анотації до тексту документу. Причому Word підтримує створення як посторінкових (Foot Note) так і кінцевих (наскрізних) (End Note) виносок.

19. Можливість створення заголовків розділів документу, малюнків та списку ілюстрацій.

 

ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № 16


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 195; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!