Дефрагментація диску програмою Speed Disk



В результаті виконання операцій знищення, копіювання та запису файлів на диск він стає фрагментованим. тобто окремі частини одного файлу розміщуються в різних місцях диску. Це явище призводить до зниження швидкості виконання операцій зчитування та запису інформації на диск, а отже і швидкодії комп'ютерної системи. Тому, існують спеціальні програми, які здійснюють дефрагментацію дисків. Дефрагментація здійснюється шляхом переміщення інформації між кластерами таким чином, щоб всі кластери, що належать одному файлу були розміщені на диску підряд.

 

ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № 12

Порівняйте способи запуску програм у Windows 9x.

Контроль за роботою комп’ютерної системи програмою Norton System Doctor.

 

      -1-. Для запуску програми потрібно розмістити в оперативній пам’яті та настроїти процесор на виконання першої команди цієї програми, після чого потрібно контролювати процес її виконання.

Щоб розпочати роботу з комп'ютером на якому встановлена операційна програма Windows, досить увімкнути живлення.. Невдовзі на екрані з’являється заставка, а потім робочий стіл Windows. Зовнішній вигляд екрана може змінюватись, однак у будь-якому разі на робочому столі можна побачити кілька піктограм, які відображають різні об’єкти Windows.

Відразу після запуску системи ми побачимо на екрані курсор мишки, який здебільшого має форму нахиленої вліво стрілки.

-2-. Контроль за роботою комп'ютерної системи програмою Norton System Doctor

Norton System Doctor - це резидентна програма, яка здійснює постійний контроль за роботою комп'ютерної системи і при виникненні певних критичних ситуацій повідомляє користувачеві про них і пропонує методи та програмні засоби для їх усунення. Дана програма працює в окремому вікні, яке організоване у вигляді "монітору" з сукупністю відповідних індикаторів та діаграм.

Зверніть увагу, що програма Norton System Doctor під час своєї роботи використовує значну частину ресурсів ПК (наприклад, ця програма займає більше 4М оперативної пам'яті). Тому, для малопотужних систем, автори не рекомендують використовувати Norton System Doctor, оскільки це може призвести до значного сповільнення роботи ПК.

Для завантаження програми Norton System Doctor потрібно в лівій панелі вікна Norton Utilities Integrator вибрати розділ Preventative Maintenance (Профилактика), а в правій Norton System Doctor, або вибрати однойменну піктограму в пункті меню Norton Utilities з розділу Programs (Программы) Start-меню Windows 98.

 

 

ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № 13

Проаналізуйте основні характеристики MS Word.

Виведення інформації про систему програмою Sustem Information з пакету Norton Utilites.

 

-1-.  Основні характеристики Microsoft Word

Будь-який користувач, що працює на ПК стикається з необхідністю створення і редагування текстових документів. Для вирішення таких задач є досить обширна група програм, які називають текстовими редакторами. У десятому розділі сьомої частини посібника описано саме класифікацію текстових редакторів, з якої виходить, що Microsoft Word (надалі Word) належить до групи текстових процесорів. Отже Word має практично весь набір функціональних можливостей, які дозволяють створювати і редагувати будь-які за складністю текстові документи.

Зверніть увагу, що Word є дуже популярним текстовим процесором, особливо серед українських користувачів.

Word в своєму розвитку пройшов досить великий шлях - від перших версій для операційної системи DOS до Word 97 для Windows 9-х. В даній частині посібника буде описано Word 97, який відрізняється від попередньої версії Word 95/6.0 такими особливостями:

1. Інтегрованість.даного текстового процесора в пакет Microsoft Office.

2. Підтримка технологій обміну даними.

3. Можливість роботи з масштабованими True Type шрифтами (True Type Font - TTF). Нагадаємо, що поняття масштабованих шрифтів введено в розділі 9.9 сьомої частини посібника. Причому, програма може працювати практично з необмеженою кількістю масштабованих та символьних шрифтів, які встановлені у Windows 98.

4. Можливість багатокрокової відміни операцій командою Undo (Отменить) або повторення відміненої операцій командою Redo (Повторить). При цьому кількість кроків відміни операцій залежить від складності самих операцій і в середньому становить 40-50 кроків.

5. Здатність одночасно працювати з декількома документами. Причому, кожен документ відкривається в окремому вікні. Потрібно відмітити, що Word не встановлює обмежень на кількість одночасно відкритих вікон. Їх кількість обмежується лише об'ємами оперативної та віртуальної пам'яті ПК.

6. Автоматичне записування документу на диск через певні проміжки часу - операція AutoSave (Автосохранение). Це дозволяє у випадку, коли виникла непередбачувана ситуація (зависання програми. відключення від ПК живлення і т.д.) захистити від втрати зміни, що зроблені користувачем в документі і не записані ним на диск.

7. Наявність операції AutoText (Автотекст), яка дозволяє автоматично вводити в текст документу слова.

8. Можливість автоматичного коректування часто повторюваних помилок під час набору тексту документу. Для цього використовуються спеціальні функції AutoCorrect (Исправление).

9. Можливість автоматичної перевірки правопису та граматики командою Spelling (Правописание). Причому. у Word 97 безпосередньо вбудовані модулі і словники для перевірки правопису та граматики на багатьох основних мовах світу. Але зверніть увагу, що для підключення словників та коректорської перевірки правопису тексту написаного українською мовою слід додатково встановити програму Ruta. Для перевірки російського правопису та граматики використовується програма Orfo.

10. Можливість захисту документу від несанкціонованого доступу (або редагування) з допомогою паролю.

11. Застосування стилів для швидкого форматування абзаців та символів. Нагадаємо, що стиль (Style) - це набір атрибутів форматування символів та абзаців які вибираються одночасно і об'єднані під однією назвою (частина 7 розділ 10.4 даного посібника). У Word всі стилі об'єднані в єдину бібліотеку, яка називається галереєю стилів - Style Gallery (Библиотека стилей). Стандартна бібліотека нараховує 90 стилів. Крім цього, користувач може створювати власні стилі (користувацькі), а також змінювати та знищувати існуючі.

12. Здатність завдяки команді AutoFormat (Автоформат), автоматично форматувати всі абзаци документу по наперед заданому стилю. Це дозволяє значно пришвидшити процес форматування символів та абзаців. Крім цього, завдяки даній команді можна легко і швидко встановити повністю однаковий формат всіх абзаців документу.

13. Можливість копіювання формату об'єкту на інший без копіювання самого об'єкту - операція Format Painter (Формат по образцу).

14. Використання великої бібліотеки шаблонів документів. Шаблон (Template) - це своєрідний бланк документу, який включає в себе параметри сторінки (розміри, просторове розміщення, поля відступів), колонтитули, а також може містити певний текст ^наприклад, заголовок документу) та інші об'єкти. Завдяки застосуванню шаблонів можна однією командою встановити всі параметри третього та четвертого рівнів форматування документу (див.: частину 7 розділ 10.4). Всі шаблони документів у Word записані в окремих файлах з розширенням *.dot, що знаходяться в підпапках папки Templates. Стандартна бібліотека у Word 97 нараховує 24 шаблони. Крім цього, користувач може створювати власні шаблони (користувацькі). а також змінювати та знищувати існуючі.

15. Можливість розбиття документу на секції (Section). При цьому в кожній секції можна встановлювати незалежні від інших параметри сторінки та окремі колонтитули. Це дозволяє розбивати документ на розділи та частини.

16. Дуже потужний апарат пошуку і заміни тексту, який дозволяє відфільтровувати різні форми, формати, стилі символів потрібного нам тексту.

17. Можливість автоматичної нумерації сторінок, абзаців та рядків тексту документу.

18. Здатність створювати виноски (частина 7 розділ 10.4 даного посібника), предметні покажчики, примітки та анотації до тексту документу. Причому Word підтримує створення як посторінкових (Foot Note) так і кінцевих (наскрізних) (End Note) виносок.

19. Можливість створення заголовків розділів документу, малюнків та списку ілюстрацій.

 

-2-. Виведення інформації про комп'ютерну систему програмою System Information з пакету Norton Utilities

При роботі користувача на ПК інколи виникає потреба отримати дані, що характеризують комп'ютерну систему: зайнятість ресурсів ПК, використовувані периферійні пристрої та їх драйвери і т.д. Тому в складі програмного забезпечення ПК бажано мати програму, яка б визначала всі ці характеристики.

В даному посібнику вже розглядалась схожа програма - це системна утиліта ОС Windows 98 System Information (частина 7, розділ 10 даного посібника), що входить в склад стандартних реквізитів цієї операційної системи. До пакету Norton Utilities 4.0 for Windows також входить схожа однойменна програма. Але програма System Information з пакету Norton Utilities є значно інформативнішою порівняно з відповідною системною утилітою Windows 98. Розглянемо цю програму більш детально.

Програму System Information можна завантажити, відкривши Norton Utilities Integrator. В його лівій панелі потрібно вибрати розділ Troubleshot (Информация), а в правій - System Information. Можна також вибрати однойменну піктограму в пункті меню Norton Utilities з розділу Programs (Программы) Start-меню Windows 98. При цьому відкривається вікно з дев'яти закладок (мал. 8.12).

Закладка System (Система), що зображена на малюнку 8.12 видає загальну інформацію про комп'ютерну систему вцілому - операційну систему та апаратне забезпечення. Ця закладка містить наступні інформаційні поля:

• Processor (Процессор) - тип та марка процесора;

• Math support (Сопроцессор) - тип та марка співпроцесора. Якщо він вбудований в процесор, то виводиться повідомлення On Chip (встроенный);

• BIOS - тип та дата створення BIOS;

• Bus Type (Тип шины) - тип інтерфейсу шин;

• Ports (Порты) - тип та кількість портів;

• Memory (Память) - об'єм оперативної пам'яті;

• Floppy Disk (Гибкие диски) - типи (номінальні об'єми) дисководів;

• Hard Disk (Жесткие) - об'єми встановлених жорстких дисків;

• Multimedia (Мультимедиа) - встановлені апаратні засоби мультимедіа;

 

• Video (Видео) - характеристики та модель відеоадаптера;

• Windows - версія ОС Windows;

• DOS - версія емулятора DOS;

• Net Clients (Клиенты сети) - тип мережі клієнтом якої є даний ПК

ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № 14


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 144; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!