Поняття про Windows-Explorer. Explorer – основний інструмент Windows для роботи з файловою структурою. Структура вікна програми.



 

-1-. Для введення в комп’ютер інформації з паперових носіїв застосовується сканер.. Цей пристрій сприймає зображення, перетворює його по точках у послідовність кодів що характеризують яскравість та колір точок і передає їх до па’мяті комп’ютера.

Клавіатура – пристрій введення інформації: програм, даних, текстів різними мовами тощо.

На одній клавіатурі може бути зображено декілька символів, однак після натискання на неї на екрані зявляється лише один.

Клавішу Shift натискають і утримують під чс уведення прописних літер або верхніх символів !,»,№,;,%,:,?,*,(,),_,+,=, тощо.

Є клавіші за допомогою якої перемикають шрифт кирилиці на латинській і навпаки мовах.

Неправильно набраний символ вилучають. Для вилучення символу перед курсором використовують клавішу Back space, над курсором клавішу - Delete .

Найдовша клавіша призначена для відокремлення слів.

Уведення порції інформації (команди, абзацу тексту тощо) завершують натисканням клавішу ввод Enter.

Клавіші позначені стрілками служать для переміщення курсора.

 

-2-.  Однією із найбільш важливих програм, що входять в операційну систему Windows 98, с програма Windows Explorer (Проводник). Вона призначена для перегляду списків папок та файлів, а також для виконання практично всіх операцій над ними. Будь-яка дія над файлом чи папкою (копіювання, перенесення, знищення, перейменування і т.д.), що проводиться в графічному середовищі операційної системи Windows 98 здійснюється програмою Explorer.

Саме вікно Explorer виступає, як інструмент для перегляду і керування піктограмами файлів і папок. Закриття цього вікна не приводить до вивантаження Explorer з пам'яті, а лише до закриття відповідної папки, що відображалась у вікні. В Explorer є два типи вікна для перегляду папок: звичайне вікно папки, описане в попередньому розділі та спеціальне вікно Windows Explorer. Для відкриття папки у звичайному вікні потрібно двічі натиснути ліву клавішу миші на її піктограмі (або один раз при певному налаштовуванні настройок, або викликати контекстне меню папки, де вибрати команду Open (Открыть). Існує кілька способів відкриття вікна Explorer, а саме:

• в пункті Programs (Программы) кнопки Start (Пуск) вибрати команду Windows Explorer (Проводник);

• викликати контекстне меню на піктограмі папки, де вибрати команду Explore (Проводник);

• у вікні відкритої папки вибрати потрібну підпапку і у пункті File (Файл) головного меню вікна папки вибрати команду Explore (Проводник);

• натиснути клавішу Shift і, не відпускаючи її, зафіксувати курсор миші на піктограмі папки, після чого двічі натиснути ліву клавішу;

• вибрати пункт Run (Выполнить) кнопки Start (Пуск) або натиснути комбінацію клавіш Start+R. при цьому відкривається вікно, де задаємо команду explorer'!;

• перейти до папки Windows, наприклад, засобами певної оболонки, де завантажити файл ехріогег.ехе

ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № 5

Охарактеризуйте пристрої виведення інформації: дисплеї, відеоадаптери, принтери і плотери та інші.

Головне меню вікна Explorer.

-1-. Принтери – це струменеві та електрографічні пристрої для виведення інформації на папір. Струменевий принтер будує зображення з краплинок кольорового чорнила, що розбризкуються кількома друкувальними головками з чорнилом різних кольорів.

Високоякісне друкування забезпечують електрографічні принтери. Під дією лазерного променя змінюється провідність напівпровідникового покриття попередньо електризованого барабана і із засвідчених ділянок заряд стікає. До наелектризованих ділянок прилипає  дрібний порошок. При цьому формується дзеркальне зображення всієї сторінки. Перед друкуванням наступної сторінки барабан нейтралізується і звільняється від порошку.

 

-2-.  Саме вікно Explorer виступає, як інструмент для перегляду і керування піктограмами файлів і папок. Закриття цього вікна не приводить до вивантаження Explorer з пам'яті, а лише до закриття відповідної папки, що відображалась у вікні. В Explorer є два типи вікна для перегляду папок: звичайне вікно папки, описане в попередньому розділі та спеціальне вікно Windows Explorer. Для відкриття папки у звичайному вікні потрібно двічі натиснути ліву клавішу миші на її піктограмі (або один раз при певному налаштовуванні настройок папок, про що буде описано в розділі 9 даної частини посібника), або викликати контекстне меню папки, де вибрати команду Open (Открыть). Існує кілька способів відкриття вікна Explorer, а саме:

• в пункті Programs (Программы) кнопки Start (Пуск) вибрати команду Windows Explorer (Проводник);

• натиснути комбінацію клавіш Start + Е;

• викликати контекстне меню на піктограмі папки, де вибрати команду Explore (Проводник);

• у вікні відкритої папки вибрати потрібну підпапку і у пункті File (Файл) головного меню вікна папки вибрати команду Explore (Проводник);

• натиснути клавішу Shift і, не відпускаючи її, зафіксувати курсор миші на піктограмі папки, після чого двічі натиснути ліву клавішу;

• вибрати пункт Run (Выполнить) кнопки Start (Пуск) або натиснути комбінацію клавіш Start+R. при цьому відкривається вікно, де задаємо команду explorer'!;

• перейти до папки Windows, наприклад, засобами певної оболонки, де завантажити файл ехріогег.ехе.

У перших двох випадках відкривається вікно Explorer з активною папкою My Computer (Мой Компьютер), в останніх двох - кореневою папкою диску с:, а в інших випадках з папкою, над піктограмою якої виконувались дії.

Зверніть увагу, що одночасно можна відкрити практично необмежену кількість вікон Explorer. Це роблять переважно для операцій копіювання та перенесення об'єктів між папками.

Ліва частина робочого поля вікна Explorer показує ієрархічну організацію папок у Windows 98, як і при організації каталогів в MS-DOS. Але в основі дерева лежить не кореневий каталог диску, а робочий стіл Windows, на якому розміщені основні програми, серед них - папка даного комп'ютера - My Computer (Мой компьютер) та списку комп'ютерів, що входять в локальну мережу - Network Neighborhood (Сетевое окружение).

ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № 6

1.Проаналізуйте можливості комп’ютерних мереж Інтернету, електронної          пошти    
2.Пошукова машина. Пошук інформації в Windows. Пошук файлів та папок.

 

-1- .Інтернет акумулює інформаційні ресурсив світовому масштабі і забезпечує до них швидкий і ефективний доступ. Будь-який документ в Інтернеті є доступним для кожного хто має доступ до Інтернету.

Існуючі комп’ютерні мережі можна поділити на два класи: локальні та глобальні.

Локальна мережа використовується для передавання даних на невеликі відстані.

Глобальними називаються мережі які об’єднують комп’ютери розміщені на великій території.

Користувачі Інтернету можуть надсилати один одному повідомлення. Природно що ці повідомлення надходять до адресата значно швидше ніж звичайні листи.

Кожний користувач має власну поштову скриньку, тобто виділений йому дисковий простір в комп’ютері, де зберігаються повідомлення , що надходять на його адресу. Абонент знайомиться з листами і відповідає на них у зручний для нього час. Повідомлення може включати не тільки текст, а й графіку та звук. Якщо однакові листи надсилаються різними абонентами, мережа надає можливість розсилання їх за всіма адресами що вказані відправником.

Одним сервером як правило користується група абонентів. У такому разі ім’я кожного абонента виділене від адреси спеціальним знаком «@».

 

-2-  Пошук файлів та папок

Розглянемо перший напрямок пошуку - пошук файлів і папок. У Windows 98 пошук файлів і папок здійснюється у вказаній папці та її підпапках. Здійснити пошук можна кількома способами:

• в Start-меню вибрати пункт Find (Поиск) а в ньому команду Files or Folders (Искать файлы и папки). При цьому пропонується здійснювати пошук в папці, де відбувався пошук минулого разу;

• викликати контекстне меню кнопки Start і вибрати в ньому команду Find... (Найти...). Пропонується здійснити пошук у папці \Windows\StartMenu;

• відмітити папку і в пункті меню File (Файл) вікна Explorer (Проводник) вибрати команду Find... (Найти...), або цю ж команду вибрати в контекстному меню відміченої папки. В цьому випадку пропонується здійснювати пошук у відміченій папці;

• відкрити потрібну папку у вікні Explorer (Проводник) і в пункті меню Tools (Сервис) вибрати підпункт Find (Поиск) а в ньому команду Files or Folders (Искать файлы и папки). Пропонується здійснювати пошук у активній папці;

• натиснути комбінацію клавіш Start + F. або, якщо активний робочий стіл - F3. При цьому пропонується здійснювати пошук в папці, де він здійснювався минулого разу;

• ввійти в потрібну папку і натиснути комбінацію клавіш Ctrl+F. Пропонується здійснювати пошук у активній папці.

       Пошук файлів і папок здійснюється за критеріями, вказаними в діалоговому вікні Find (Поиск). Цих критеріїв досить для реалізації навіть найскладнішого алгоритму пошуку. Дане вікно має три закладки:

• Name & Location (Имя и размещение) встановлює ім'я потрібного нам об'єкту (Named (Имя)) та папку для пошуку (Look In (Где)). Для того, щоб змінити папку для пошуку можна скористатись кнопкою Browse (Обзор). Відкривається додаткове вікно із деревом папок де можна вибрати потрібну. Коли відмітити опцію Include subdirectories (Включая подкаталоги) пошук здійснюватиметься не лише у даній папці але й у її підпапках

ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № 7


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 169; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!