Які причини порушення функції нирок?



Як порушуються функції нирок?

Які кількісні і якісні зміни в сечі?

Що таке гломерулонефрит, його причини і ознаки?

Що таке нефрозонефрит, його причини і ознаки?

Що таке пієліт і пієлонефрит?

Які патологічні процеси в нирках, сечоводах, сечовому міхурі і уретрі?

Які патологоанатомічні зміни в статевих органах самців?

Які патологоанатомічні зміни в статевих органах самок?

Охарактеризуйте запалення молочної залози.

Патологія ендокринної системи

1.Етіологія і патогенез ендокринних порушень.

2.Порушення функції гіпофіза.

3.Порушення функції щитоподібної залози.

4.Порушення функції при щитоподібних залоз.

5.Порушення функції надниркових залоз.

 

Етіологія і патогенез ендокринних порушень.

Патогенез ендокринних порушень виражається: - гіперфункцією – збільшенням активності залози; - гіпофункцією – зниженням активності залози; - дисфункцією – спотворенням функції залози (виробляє якісно інший гормон). Причини:порушення нервової системи, пухлини залоз внутрішньої секреції, місцеві розлади кровообігу, запалення залоз, бактеріальні і вірусні інфекції, аліментарні фактори, радіація.  
Основні фізіологічні процеси в організмі регулюються нервовою системою і гуморальними механізмами, що перебувають у тісній взаємодії між собою. Ендокринна регуляція здійснюється залозами внутрішньої секреції, які виробляють специфічні фізіологічні речовини – гормони, які надходять безпосередньо в кров, лімфу і тканинні рідини.

 

Гормони діють: - метаболітично – спричинюють обмін речовин; - морфогенетично – стимулюють процеси формоутворення, диференціації тканин і органів; - кінетично (пускова) – зумовлюють діяльність ефекторів; - коригувально – змінюють інтенсивність всього організму.

 

 


                                                                     

Порушення функції гіпофіза.

Гіпофіз має три долі: передня (залозиста), середня (проміжна), задня (нейрогіпофіз).

Передня доля виділяє гормони: соматотропний (СТГ), адренокортикотропний (АКТГ), тіреотропний (ТТГ), гонадотропний (ГТГ), лактотропний (ЛТГ).

Проміжна доля виділяє гормон інтермедин.

Задня доля виділяє гормони: вазопресин і окситоцин.

Порушення функції передньої долі.

Гіперфункція СТГ– в молодому віці гігантизм, в зрілому – акромегалія – ростуть тільки дистальні кістки кінцівок, кістки черепа, язик, внутрішні органи.

Гіпофункція СТГ– в молодому віці карликовість, різке порушення росту і загального розвитку тварини. При видаленні гіпофізу у тварин відмічають в’ялість, малорухомість, знижується основний обмін, гіпотермія, гіпоглікемія, знижується стійкість організму до дії неблагополучних чинників.

Гіпофункція ГТГ– розвивається інфантилізм– недорозвиненість статевих залоз.

Порушення функції задньої долі.

Гіперфункція– вазопресин сприяє накопиченню рідини в організмі в зв’язку з підвищеною діяльністю антидіуретичного гормону, що сприяє посиленому всмоктуванню рідини в ниркових канальцях.

Гіпофункція– всмоктування води в ниркових канальцях знижується і велика кількість сечі виводиться з організму і настає нецукрове сечовиділення (поліурія).

 

Порушення функції щитоподібної залози.

Компонентом гормону є йод і амінокислота тирозин, виробляє гормони – тироксин, трийодтиронін. Для утворення їх необхідний йод, який поступає з кормом і водою. Ці гормони впливають на всі види обміну речовин, ріст і розвиток, нервову систему.

Гіперфункція. Причини: порушення нервової регуляції, підвищене виділення ТТГ, інфекції, токсична дія. Гіпертиреозпроявляється розладом всіх обмінів речовин, зменшенням маси тіла, підвищення температури тіла, посилена діяльність серця, легень, проноси, виснаження, розлад нервової системи, підвищена збудливість і рухлива активність.

При гіпертиреозі посилюється вуглеводний, білковий і жировий обмін. В печінці зменшується глікоген, вуглеводи легко утилізуються тканинами, не перетворюються в жири, жири виходять з депо, окисляються в печінці з утворенням кетонових тіл, білки посилено розпадаються і виникає негативний азотистий баланс з підвищеним накопиченням азотистих продуктів в крові і все це призводить до виснаження.

Гіперфункція щитовидної залози проявляється у вигляді базедової хвороби, при якій збільшується об’єм залози, вирячкуватість, тахікардія, об’єм збільшується за рахунок гіперемії і кількості фолікулів, вирячкуватість за рахунок підвищення тонусу гладеньких м’язів позаду очного яблука, при якому піднімаються повіки і відкривається щілина ока, тахікардія – внаслідок дії гормонів на симпатичні нерви.

Гіпофункціянастає у деяких видів тварин (ведмеді, їжаки, сурки) в період зимової сплячки як фізіологічне явище. Причини:недостатнє надходження йоду в організм, стискування залози пухлинами, недостатнє виділення ТТГ передньої долі гіпофіза.

В організмі розвивається виснаження, відставання в рості, малорухомість, знижується стійкість до інфекції і простудних захворювань. В організмі знижується утворення гормонів тироксину і трийодтироніну, що сприяє утворенню ТТГ в передній долі гіпофіза, внаслідок чого наступає гіперплазія щитовидної залози і розвивається ендемічний зоб зі слизовим набряком залози(мікседема).

Ендемічний зоб розвивається в цій місцевості де в кормах і питній воді міститься мало йоду.

 


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 398; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!