Здійсніть переказ грошових коштів за платіжним дорученням, яке надійшло до банку від клієнта.



Індивідуальний варіант вхідних даних поданий у табл. 4.1. Вибір індивідуального варіанту здійснюється за наступною схемою: № підгрупи / № комп’ютера, за яким виконується завдання.

Для заповнення полів електронного розрахункового документа реквізити платника і отримувача коштів відповідно до варіанту візьміть з юридичних справ клієнтів.

Роздрукуйте фактуру проведеного розрахункового документа.

Вхідні дані для виконання розрахункової операції

Таблиця 4.1

№ варіанта Реєстраційний номер клієнта-платника Отримувач коштів Сума переказу, грн. Призначення платежу
1/1 101

Клієнт, якому був відкритий поточний рахунок за результатами попереднього завдання

25 000,00

За виконані роботи згідно договору №….

від ………….

1/2 102 50 000,00
1/3 103 30 000,00
1/4 104 40 000,00
1/5 105 20 000,00
1/6 106 40 000,00
1/7 107 30 000,00
1/8 108 90 000,00
1/9 109 60 000,00
1/10 110 50 000,00
2/1 111 110 000,00
2/2 113 75 000,00
2/3 118 80 000,00
2/4 119 50 000,00
2/5 123 80 000,00
2/6 126 20 000,00
2/7 128 50 000,00
2/8 129 30 000,00
2/9 134 55 000,00
2/10 135 60 000,00

Порядок виконання індивідуального завдання:

Увійдіть в пункт меню «Документы» -> «Первичный ввод».

З пред'явленого на екрані переліку розрахункових документів виберіть: «Платіжне доручення».

При вході в екран платіжного доручення висвітлюється кількість введених даним відповідальним виконавцем документів, номер пачки - порядковий номер у системі, номер документа в системі, а також МФО, найменування і місцезнаходження "нашого" банку (у даному випадку у полі "Банк Платника).

Реквізити документа заповнюються в наступному порядку:

· номер платіжного документа);

· дата документа (ддммрррр, пропонується поточна);

· реквізити Платника:

· особовий рахунок по Дт. Після того, як рахунок набраний, на екран виводяться поле "Ідентифікаційний код" і наступні дані: найменування госпоргану, залишок на рахунку. У полі "Ідентифікаційний код" висвітлюється код з довідника Клієнтів (його можна відкоригувати).

· сума платежу: гривни (до 15 знаків), копійки (2 зн.); при натисканні <Enter> на екрані висвітлюється набрана сума прописом.

· реквізити Одержувача:

· код МФО (9 цифр). Якщо Одержувач - клієнт "нашого" банку, то натискається клавіша <Enter> і з бази автоматично вибирається наше МФО, найменування і місцезнаходження банку. Для інших банків після набору коду МФО з довідника "Банківські установи" на екран виводиться найменування і місцезнаходження банку.

· особовий рахунок по Кт (9 цифр);

· найменування підприємства (27 символів). Для підприємства - Клієнта банку, - вибирається автоматично з довідника Клієнтів, для "чужих" клієнтів - набирається з клавіатури або вибирається з довідника Контрагентів, якщо набрано МФО і ОР із цього довідника;

· код ЄДРПОУ (12 символів, вибирається з довідника Клієнтів).

· спосіб передачі. Пропонується вибір наступних значень:

· 1 - внутр.(використовується, якщо по Дт і по Кт - клієнти "нашого" банку);

· 2 - АРМ-НБУ;

· Л - електронний.

· призначення платежу (до 160 симв.). По клавіші <F2> надається вибір кодів для стандартних призначень платежу.

· контрольне введення суми.

Помилкова інформація в полях уведення віддаляється клавішами <Backspace>, <Del>.

Якщо документ набраний вірно і контрольна сума збігається з раніше набраною, видається повідомлення: "Запис сформований" і пропонується записати документ у базу по клавіші <F8>.

Якщо необхідно скорегувати будь-яке поле, то, натиснувши клавішу <Esc>, можна повернутися в екран документа, клавішею <Enter> увійти в потрібне поле і відредагувати його. По клавіші <F8> документ записується в базу даних і одержує статус, установлений як проміжний статус (2000 -"Початковий статус").

Закрийте пачку, натиснувши клавішу Esc два рази.

На екрані з'явиться екран "Закриття пачки", що містить номер введеної пачки, кількість документів у ній, підраховану суму пачки і список уведених документів.

По <Ctrl>+<End> - закрийте пачку без оплати (документи одержать статус 2010 Готовий до оплати); по <Ctrl>+<G> - вийдіть з пачки без оплати.

Увійдіть у пункт меню «Оплата документів» і виконайте оплату введених документів, для чого вкажіть номер пачки. На екрані з’являться всі документи цієї пачки. Відзначте документи, призначені до оплати, символом '+'(символом '-' - на видалення).

При виході по <Esc> у верхньому рядку з'являється повідомлення: «ЗАКРИТИ ПАЧКУ?». По <Ctrl>+<F8> виконуються дії над відзначеними документами - оплата або видалення).

Увійдіть у пункт меню «Відомості РД» -> «Фактури РД» і роздрукуйте проведений розрахунковий документ.

5. Виконайте операції з готівковими коштами за наступними касовими документами, які надійшли від клієнта – юридичної особи:

1) заява на переказ готівки на суму (10000n+10m) – денний виторг за результатами господарської діяльності;

2) грошовий чек  на суму (5000n+10m) – для виплати заробітної плати працівникам,

де: n – номер підгрупи; m – номер студента за списком групи.

Завдання виконується за індивідуальним варіантом вхідних даних, який визначається результатами завдання № 3.

Після виконання касових операцій сформуйте і роздрукуйте виписку з особового рахунку клієнта, якого Ви обслуговували.

Порядок виконання індивідуального завдання:

5.1. Увійдіть у пункт меню «Каса» -> «Оприбутковування». Створіть новий касовий журнал* і введіть касовий документ на оприбуткування готівкових коштів на підставі первинного касового документа, що був поданий клієнтом.

З пункту меню «Прибуткова каса» виконайте бухгалтерське проведення створеного касового документа – зарахуйте кошти на поточний рахунок клієнта.

5.2. Увійдіть у пункт меню «Видатки». Створіть новий касовий журнал* і введіть видатковий касовий документ, після чого з пункту меню «Видаткова каса» виконайте бухгалтерське проведення по списанню коштів з рахунку клієнта.

* Робота з новим касовим журналом.

Уведення нового касового журналу виконується в режимі "Оприбуткування" або "Видатки" по клавішу <Ins>. При цьому програма виконує наступні дії:

· установлює поточну системну дату як дату касового журналу;

· формує поточний номер журналу;

· якщо особовий рахунок каси один, то він вибирається автоматично; якщо таких рахунків декілька, то програма відображає вікно вибору, у якому перераховані номери рахунків і їхня коротка характеристика. Виконавець може вибрати потрібний рахунок каси - у поле номера рахунка каси заноситься обране значення. У поле "залишок" поміщає поточний залишок на обраному особовому рахунку каси.

Після визначення всіх полів заголовка касового журналу програма переходить до циклу введення касових документів. Введення касового документа полягає в заповненні полів на основній робочій області екрана:

· Номер документа: пропонується номер у виді N_журналу/поточний_номер_ документа;

· Номер МФО: пропонується Ваше МФО.

· Номер особового рахунка по Дт:

-- в режимі "Оприбуткування" у цьому полі автоматично проставлений рахунок каси;

-- в режимі "Видатки" у цьому полі вказується рахунок клієнта банку. Це поле повинне бути заповнене при введенні всіх одиночних документів і першого з окремих у зведеному.

· Код держpеєстрації - код ЄДРПОУ каси (для режиму "Оприбуткування") або клієнта (для режиму «Видатки»);              (для режиму "Витрата");

· Номер особового рахунка по Кт:

-- в режимі "Оприбуткування" у цьому полі вказується рахунок клієнта нашого банку;

-- в режимі "Видатки" у цьому полі автоматично проставлений рахунок каси;

· Код держpеєстрації - код ЄДРПОУ клієнта (для режиму "Оприбуткування") або каси (для режиму "Видатки");

· Тип рядка (цифра). Це поле має бути заповнено при введенні всіх документів. У це поле може бути введено одне із значень:

1 - одиночний документ,

2 - окремий документ у складі зведеного,

3 - підсумковий рядок зведеного документа.

Код типу рядка 4 (для документа плати за послуги) породжується автоматично.

· Символ касової операції(двозначне число).

При введенні і при коректуванні виконується перевірка: для зазначеного значення повинен існувати запис у довіднику символів касових операцій. При позитивному результаті перевірки праворуч від поля символу касової операції відображається найменування касової операції. Якщо в довіднику касових операцій немає такого запису, програма відображає вікно вибору, у якому для кожного рядка зазначені:

- символ касової операції,

- найменування касової операції.

Виконавець може вибрати потрібний рядок.

· Сума операції: не повинна дорівнювати нулю.

· Плата за касове обслуговування. У цьому полі вибираєте спосіб стягнення плати за послуги: “безготівковими / готівковими”. Далі програма автоматично формує поле із сумою плати за послуги і відповідний документ, який можна побачити на екрані перегляду списку документів даного касового журналу.

· Обґрунтування платежу (текст довжиною до 280 знаків).

Далі пропонується до заповнення вікно "Прізвище Ім'я По батькові Документ" для введення інформації про фізичну особу, що робить платіж або одержує гроші.

Після завершення введення контролер-бухгалтер записує по <F8> введений документ у БД без оплати. Потім касир у режимах "Прибуткова каса" / "Видаткова каса" ставить відмітку про оплату в касовому журналі і виконує бухгалтерське проведення.

В нижній частині екрана відображений поточний стан по даному касовому журналу:

· у полі "Документ" - кількість сформованих документів та їхня сума,

· у полі "Проведена" - кількість проведених документів та їхня сума.

5.3. Увійдіть у пункт меню «Оперативна звітність» -> «Виписка по клієнтах» - сформуйте і роздрукуйте виписку з особового рахунка клієнта, якого ви обслуговували.

 


6. Сформуйте і роздрукуйте звітні форми:

· баланс

· оборотно-сальдову відомість, для чого - увійдіть в підсистему «Статзвітність», режими «Баланс за період» і «Оборотно-сальдова за період» відповідно, сформуйте зазначені звітні форми і роздрукуйте їх.


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 148; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!