Орієнтовний розподіл часу та зміст етапів навчальної практики студентів, що навчаються на 4 курсі за спеціальністю «банківська справа»



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ І УПРАВЛІННЯ

КАФЕДРА БАНКІВСЬКОЇ СПРАВИ

 

ПРОГРАМА

НАВЧАЛЬНОЇ ПРАКТИКИ

студентів спеціальності

 

“БАНКІВСЬКА СПРАВА”

(освітньо-кваліфікаційний рівень: бакалавр)

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Протоколом №       

засідання кафедри

банківської справи

« »________ 2012 р.

_________________

 

 

Чернігів 2012


 

 

Програма навчальної практики студентів спеціальності «Банківська справа» (освітньо-кваліфікаційний рівень: бакалавр) / Укл.: Стрілець Т.М., Шаблюк Л.В. - Чернігів: ЧДІЕУ, 2012 р. – с.

 

 

Укладачі: Стрілець Т.М., старший викладач

Шаблюк Л.В., викладач

 

 

Рецензент: Ніколаєнко Ю.В., к.е.н., доцент

 

 

Коректор: Дорох О.П.


 

Мета, завдання та загальні засади практики

Навчальна практика студентів є невіддільною складовою навчального процесу у вищих закладах освіти і передумовою проходження виробничої практики. Практика є складовою частиною процесу підготовки майбутніх фахівців для банківської системи. Вона передбачає практичне ознайомлення студентів з характером, змістом та умовами організації виробничого процесу у сфері банківської діяльності, сприятиме формуванню професійних навичок з обраної спеціальності

Студенти проходять практику у відповідності з вимогами «Положення про організацію практики студентів у Чернігівському державному інституті економіки і управління».  

Навчальна практика студентів IV курсу, які навчаються за спеціальністю «Банківська справа», проходить в навчально-тренувальному банку (НТБ) ЧДІЕУ.

Мета практики полягає у тому, щоб студенти на практичному досвіді закріпили і поглибили свої знання теоретико-методологічних аспектів функціонування банку, а також здобули навички самостійної практичної роботи в сфері банківської справи.

Загальну організацію практики та контроль за їх проведенням здійснюють навчальний відділ ЧДІЕУ та викладачі кафедри банківської справи.

Основні завдання навчальної практики:

· ознайомлення студентів-практикантів з особливостями банківської діяльності;

· вивчення основних напрямів діяльності банківської системи та комерційного банку;

· ознайомлення і вивчення технологій збирання, систематизації та аналізу інформації з питань діяльності комерційних банків;

· ознайомлення з використанням інформаційних технологій і комп’ютерних систем у діяльності комерційних банків;

· засвоєння сутності та порядку здійснення банківських операцій;

· ознайомлення та вивчення технологій прийняття різних економічних рішень з питань банківської діяльності.

 

Порядок проходження практики. Керівництво практикою

Згідно з навчальним планом проходження практики здійснюється протягом 60 академічних годин. Строки проведення практики визначаються графіком навчального процесу, робочий день студента під час проходження практики — правилами трудового розпорядку та режимом роботи НТБ.

Навчально-методичне керівництво та виконання програми практики забезпечується кафедрою банківської справи.

Якість проходження практики залежить від сумлінності виконання своїх обов’язків студентом-практикантом та керівниками практики від кафедри.

Керівники практики від кафедри зобов’язані:

· на організаційно – ознайомчому етапі практики проконтролювати підготовленість бази практики до прийому студентів;

· забезпечити проведення всіх організаційних заходів перед практикою: інструктаж про порядок проходження практики та з техніки безпеки, надання студенту всіх необхідних документів та вказівок: програми практики, індивідуальних завдань тощо;

· проінформувати студента про систему поточної звітності про хід практики;

· контролювати забезпечення належних умов проходження практики студентом, виконання ним внутрішнього трудового розпорядку;

· організувати проходження практики у НТБ;

· здійснювати поточний контроль якості виконання завдань студентом у НТБ;

· вести журнал проходження практики у НТБ.

Студент-практикант під час проходження практики зобов’язаний:

· до початку практики одержати від керівника практики консультації щодо оформлення всіх необхідних документів;

· додержуватись графіку проходження практики у НТБ для відповідної підгрупи;

· у повному обсязі виконувати всі завдання, передбачені програмою практики й указівками керівників від кафедри;

· забезпечувати заповнення документації щодо проходження практики з тим, щоб вона була доступна у будь-який час для перевірки;

· нести відповідальність за якість виконаної роботи;

· здійснювати  вивчення необхідної нормативної документації;

· своєчасно скласти і подати на кафедру звіт про виконання програми практики.

Зміст практики

Зміст практики студентів полягає у виконанні завдань передбачених графіком проведення практики. Кількість часу, відведеного на опрацювання питань з кожного розділу практики, встановлюється за графіком НТБ. Невід’ємним етапом практики є організаційно-ознайомчий етап, тривалість якого фіксована і становить 2 академічні години.

Конкретний перелік тем, за якими повинна пройти практика, а також орієнтовний розподіл часу для їх опрацювання, наведений у таблиці 1. Послідовність розгляду тем у межах одного окремого етапу може бути змінена.

 

Таблиця 3.1

Орієнтовний розподіл часу та зміст етапів навчальної практики студентів, що навчаються на 4 курсі за спеціальністю «банківська справа»

Етапи практики Кількість годин Зміст
1 Організаційно-ознайомчий етап 2   - порядок проведення навчальної практики, - основні нормативні документи, які необхідно вивчити - мета і завдання практики, основні теми, - основні вимоги до складання звіту з практики, - порядок проміжного і підсумкового контролю, критерії оцінки.
2 Формування ресурсів банку 10 – основний капітал (капітал 1-го рівня): – додатковий капітал (капітал 2-го рівня): – формування депозитних ресурсів (основні види депозитів, депозитні сертифікати, умови та строки погашення залучених коштів, їх вартість). – позичкові джерела ресурсної бази банку.
3 Безготівкові розрахунки 8 – відкриття та ведення поточних рахунків клієнтам; формування юридичної справи клієнта; – платіжні інструменти, що застосовуються при безготівкових розрахунках та організація документообігу; – розрахунки платіжними дорученнями; – чекова форма розрахунків; – акредитивна форма розрахунків; – розрахунки платіжними вимогами; – міжбанківські розрахунки; – кореспондентські відносини банку з Національним банком України;  
4 Касові операції 8 – порядок видачі готівки клієнтам (юридичним та фізичним особам), – приймання готівки в касу банку від клієнтів; – перевірка справжності банкнот – операції з платіжними картками – інкасація готівки; – підкріплення каси
5 Кредитні операції 10 – види кредитів, що надає банк, та структура кредитного портфеля; – порядок видачі та погашення кредитів; – оцінка кредитоспроможності позичальника; – порядок сплати процентів по кредиту; – кредитний ризик та способи його зниження; – банківський контроль і кредитні санкції; – формування резервів по кредитним операціям.
6 Організація фінансового обліку в банках   8 – правове регулювання фінансового обліку в банках.; – характеристика обліково-операційної роботи банку; – рахунки бухгалтерського обліку: поняття, значення, будова і класифікація; – подвійний запис як елемент методу бухгалтерського обліку; – побудова синтетичного та аналітичного обліку; – узагальнення даних поточного бухгалтерського обліку; – взаємозв’язок рахунків з балансом, зміни в балансі, зумовлені господарськими операціями; – аналітичні можливості балансу.
7 Інформаційні системи і технології в банківській сфері 12 1. Структура та концепція функціонування банківської автоматизованої інформаційної системи на прикладі програмно-технологічного комплексу (ПТК) «ІСАОД-БАНК». 2. Моделювання виробничих ситуацій в середовищі операційного дня банку (ОДБ) «ІСАОД-БАНК» *: – реєстрація клієнтів в базі даних ОДБ; – відкриття поточного рахунку в ОДБ; – здійснення безготівкових розрахункових операцій; – здійснення касових операцій; – формування звітних форм за результатами здійснених операцій.
8 Захист звітів з практики 2 Захист звітів з практики

* - індивідуальні завдання та методичні вказівки до їх виконання подані у додатку 3.

Звільнення студента від практики за сімейними обставинами або з інших поважних причин на один або кілька робочих днів допускається виключно за заявою практиканта та з дозволу завідувача кафедри. Заява на звільнення додається до звіту з практики.

 

 

Вимоги до звіту про практику

Практикант складає звіт про практику, в якому висвітлює виконану роботу за період практики. Цей звіт повинен містити теоретичну характеристику операцій банку згідно з етапами, що передбачені змістом практики, аналіз основних показників діяльності одного з банків України ( на вибір студента), опис самостійно виконаної роботи у підсистемі «операційний день банку».

Звіт про виконану роботу практикант складає у відповідній послідовності за розділами, що передбачені змістом практики. Звіт повинен бути виконаним та оформленим із додержанням стандартних технічних вимог (набраний та надрукований на комп’ютері з одного боку аркуша білого паперу формату А4, шрифт Times New Roman, 14 пт., через 1,5 інтервали). У звіті мають бути наведені стислі описи виконаних практикантом робіт з посиланням на копії прикладених у додатках до звіту відповідних документів.

Звіт повинен мати структуру, що відповідає структурі практики і складатись з титульного аркуша, календарного плану, змісту, послідовно викладених розділів, висновків, списку літератури та додатків. Кожна структурна частина звіту починається з нової сторінки. Титульний аркуш та календарний план  виконуються відповідно до зразка (додаток 1 та додаток 2). Зміст складається із переліку складових частин звіту із зазначенням сторінок. Обсяг кожної складової звіту повинен бути не менше трьох сторінок. Висновки до звіту мають обсяг 1—2 сторінки і містять стислий перелік висновків і пропозицій, зроблених під час проходження розділів практики. Список літератури наводиться у зростаючому порядку в міру посилань у тексті на літературні джерела і має складатись переважно з найменувань інструкцій та інших законодавчо-нормативних документів, що використовувались студентом під час роботи на практиці. Всі додатки до звіту повинні мати назву і бути пронумеровані арабськими цифрами. Нумерацію сторінок, розділів, малюнків, таблиць та формул у звіті подають арабськими цифрами без знака «№». Першою сторінкою звіту є титульний аркуш, який включають до загальної нумерації сторінок звіту. На титульному аркуші номер сторінки не ставлять, на наступних сторінках номер проставляють у правому нижньому куті сторінки без крапки в кінці.

Практикант подає звіт про практику на кафедру в останній день закінчення практики.

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 171; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!