V.Особливості обліку, утримання, базування маломірних суден



Та інших плавзасобів, їх плавання у територіальному морі та внутрішніх водах контрольованих прикордонних районів області: Генічеському, Голопристанському, Каланчацькому, Скадовському

 

1. У районах, прилеглих до узбережжя моря, що охороняється Державною прикордонною службою України, в межах територіального моря і внутрішніх вод, де встановлено контрольований прикордонний район, забороняється зберігання на пристанях, причалах і в пунктах базування та плавання маломірних суден і інших плавзасобів, не зареєстрованих в установленому порядку в органах, які здійснюють нагляд за такими суднами і засобами.

2. Облік маломірних суден, інших плавзасобів у контрольованому прикордонному районі ведеться адміністрацією пристаней, причалів і пунктів базування у порядку, встановленому обласною державною адміністрацією.

Переліки маломірних суден, інших плавзасобів подаються адміністраціями причалів, пристаней і пунктів базування на вимогу уповноважених осіб підрозділу органу охорони державного кордону, у зоні відповідальності якого визначено їх місце базування, до такого підрозділу.

3. Маломірні судна, інші плавзасоби після реєстрації в установленому порядку приписуються до пристаней, причалів і пунктів базування та забезпечуються постійними місцями для стоянки (зберігання).

4. Списання з балансу й утилізація, передача маломірних суден та інших плавзасобів проводяться з обов’язковим інформуванням про це відповідного підрозділу Державної прикордонної служби України.

5. Маломірні судна, інші плавзасоби, повітряні судна, які здійснюють посадку на воду, протягом 24 годин з часу прибуття у прикордонну смугу або контрольований прикордонний район повинні бути поставлені на облік їх власником в адміністрації найближчої пристані, причалу або пункту базування у порядку, встановленому обласною державною адміністрацією.

6. Підприємства, установи й організації, до управління яких належать пристані, причали і пункти базування, впорядковують та обладнують їх в установленому порядку, забезпечуючи належну охорону та зв’язок з підрозділами Державної прикордонної служби України.

7. Заходи щодо обліку та утримання маломірних суден, інших плавзасобів, повітряних суден, які здійснюють посадку на воду, на пристанях, причалах і в обладнаних пунктах базування здійснюють адміністрації пристаней, причалів і пунктів базування. 

Керівники підприємств, установ і організацій, яким належать пристані, причали і пункти базування, власники маломірних суден, інших плавзасобів, повітряних суден, що здійснюють посадку на воду, зобов'язані надати уповноваженим особам Державної прикордонної служби України безперешкодний доступ до місця їх тримання.

8. Власники зазначених суден, інших плавзасобів та посадові особи, які забезпечують їх зберігання, у разі зникнення, викрадення або втрати іншим шляхом цих суден і плавзасобів, а також  шкіперського та рятувального майна зобов'язані негайно поінформувати про це підрозділи Державної прикордонної служби України та вжити заходів до їх розшуку.

9. Посадка і висадка пасажирів, завантаження і розвантаження торговельних та маломірних суден, інших плавзасобів поза пристанями, причалами і пунктами базування забороняється (за винятком випадків, пов'язаних із стихійним лихом, аварією, катастрофою, або з дозволу підрозділу Державної прикордонної служби України).

10. Випуск маломірних суден, інших плавзасобів у територіальне море, внутрішні води України на відстань до 2 морських миль від урізу води здійснюється адміністрацією пристані, причалу або пункту базування згідно з Інструкцією про порядок обліку та випуску маломірних суден, інших плавзасобів у територіальне море та внутрішні води України (далі - Інструкція), яка затверджується обласною державною адміністрацією за погодженням з органами охорони державного кордону, у зоні відповідальності яких вони розташовані.

Випуск суден рибного господарства здійснюється адміністрацією пристані, причалу або пункту базування за належністю відповідно до порядку, затвердженого центральним органом виконавчої влади у галузі рибного господарства, та за погодженням з Державною прикордонною службою України.

Маломірні судна, інші плавзасоби можуть виходити у межах водного простору на відстань до 2 морських миль відповідно до Інструкції без отримання дозволу  та інформування відповідних підрозділів Державної прикордонної служби України, у зоні відповідальності яких вони перебувають.

11. Випуск маломірних суден, інших плавзасобів за межі 2 морських миль здійснюється відповідно до Інструкції після належного оформлення їх адміністрацією причалу, пристані або пункту базування та завчасного (не пізніше як за одну годину) інформування відповідних підрозділів Державної прикордонної служби України, у зоні відповідальності яких буде здійснено вихід за межі 2 морських миль.

У разі порушення вимог щодо порядку зберігання, виходу у територіальне море та внутрішні води, завантаження і розвантаження торговельних та маломірних суден, інших плавзасобів, посадки і висадки пасажирів підрозділи Державної прикордонної служби України мають право тимчасово забороняти експлуатацію пристаней, причалів і пунктів базування або забороняти вихід у внутрішні води цих суден і плавзасобів. Про запровадження цієї санкції підрозділи Державної прикордонної служби України інформують заінтересованих юридичних та фізичних осіб завчасно. Це обмеження діє до усунення виявлених порушень.

12. Вихід маломірних суден, інших плавзасобів за межі 2 морських миль, які не мають відповідних радіоелектронних засобів зв'язку та дозволу на їх користування, забороняється.

13. Під час плавання і перебування маломірних суден та інших плавзасобів у територіальному морі та внутрішніх водах забороняється їх підхід до іноземних та українських суден закордонного прямування, якщо це не санкціоновано відповідним підрозділом Державної прикордонної служби України.


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 301; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!