IV. Режим користування, район плавання та порядок руху



Маломірних суден

1. Терміни відкриття та закриття навігації для маломірних
суден щороку встановлюються розпорядженням голови обласної державної адміністрації за погодженням з начальником Інспекції з урахуванням гідрометеорологічних умов.

Строки навігації окремих маломірних суден у виключних випадках можуть бути продовжені за спеціальним дозволом Інспекції.

2. Під час руху маломірні судна повинні дотримуватися Правил
судноплавства на внутрішніх водних шляхах України або Міжнародних правил попередження зіткнення суден у морі, місцевих правил плавання на внутрішніх водних шляхах та обов'язкових постанов по морських портах, а також інших нормативних документів, що регламентують безпеку судноплавства.

3. Під час плавання на безпалубному маломірному судні пасажири та члени екіпажу повинні бути одягнені в рятувальні нагрудники (жилети).

4. На акваторіях, що не підпадають під дію Правил судноплавства на
внутрішніх водних шляхах України або Міжнародних правил попередження
зіткнення суден у морі, під час руху маломірні судна повинні дотримуватись таких вимог:

- якщо два моторні судна рухаються прямо або майже прямо назустріч
одне одному, вони повинні розходитися лівими бортами;

- якщо два моторні судна наближаються перетинаючи курс один одному, то судно, яке бачить інше судно зі сторони правого борту, повинно дати йому дорогу;

- якщо два вітрильні судна наближаються так, що виникає загроза зіткнення, одне з них поступається дорогою іншому таким чином:

якщо судна прямують різними галсами, то судно, яке йде лівим
галсом, повинно дати дорогу іншому судну;

       коли судна прямують однаковими галсами, то судно, що
знаходиться за вітром, повинно поступитися дорогою судну, що рухається проти вітру;

       якщо судно прямує лівим галсом і судноводій бачить інше судно за вітром та не може розпізнати, яким галсом воно рухається, то перше судно повинно поступитися дорогою останньому;

- якщо моторне судно наближається до вітрильного так, що виникає
загроза зіткнення, то моторне судно повинно дати дорогу вітрильному;

- перетин курсу іншого судна рекомендується здійснювати за його кормою. Допускається перетин курсу по носу судна за умови, якщо після закінчення маневру перетину до судна, що наближається, залишається не менше 500 м.

5.Плавання усіх маломірних суден дозволяється тільки у світлий час доби (від сходу до заходу сонця). У виключних випадках, коли маломірне судно з непередбачених обставин (поломка тощо) не мало можливості  у денний період дістатися місця базування, судноводій зобов’язаний рухатися з дотриманням правил несення навігаційних вогнів у відповідності з Правилами судноплавства на внутрішніх водних шляхах України.

6.Плавання усіх маломірних суден дозволяється тільки за
межами судноплавних трас.

7. Усі маломірні судна повинні триматися осторонь транспортних,
пасажирських та інших мало- і великотоннажних суден, не заважати їх руху та маневрам, навіть якщо ці маневри проводяться за межею фарватеру.

8. Усі маломірні судна за межами оперативної частини
Херсонського морського торговельного порту повинні плавати поблизу
неходового берега. Поблизу ходового берега маломірні судна можуть
плавати в десятиметровій зоні фарватеру.

9. Плавання маломірних суден в акваторії ДП „Херсонський морський торговельний порт” здійснюється за такими маршрутами:

- маломірні судна, які входять від верхнього кордону в акваторію порту, можуть прямувати вздовж правого і лівого берегів до причалів ВАТ “Херсонський комбінат хлібопродуктів”. Далі прямувати правим берегом забороняється, дозволяється рухатися тільки уздовж лівого берега на відстані 50 - 100 м;

-  від старого яхт-клубу вниз по річці Дніпро маломірні судна можуть прямувати вдовж лівого та правого берегів;

По вищезазначених маршрутах судна здійснюють плавання і в зворотному напрямку. Рух на вказаних територіях потребує підвищеної уваги та безпечної швидкості;

- забороняється швартуватися до причалів у районі
річкового, морського портів та зон відпочинку;

      - дозволяється підхід для висадки та посадки пасажирів до
причалу набережної у районі парку Слави та набережної по просп. Ушакова;

     - плавання маломірних суден по річці Кошовій від яхт-клубу до
автодорожнього мосту забороняється.

      10. При обгонах моточовен, катер, які здійснюють обгін, повинні рухатися таким чином, щоб не заважати руху шлюпки, яку обганяють, та намагатися обійти її по лівому борту.

      11. Якщо моточовен (катер), які здійснюють обгін, при своєму русі створюють
високу хвилю, то вони зобов'язані зменшити хід.

      12. Усі маломірні судна, виходячи із-за повороту річки, протоки, великих суден, які стоять на якорі, коли простір не проглядається, повинні рухатися з безпечною швидкістю, щоб уникнути зіткнення із суднами, які виходять з прихованого повороту, і тільки тоді, коли судноводій буде упевнений, що за поворотом немає інших суден, можуть збільшувати хід та прямувати за призначенням.

13. Перетинати річку та судновий фарватер дозволяється тільки за відсутності на каналі транспортних, пасажирських та інших мало- і великотоннажних суден під кутом, близьким до 900.

14. Усі маломірні судна, які перетинають річку і фарватер,
поступаються дорогою суднам, що прямують уздовж річки чи по фарватеру.

15. Дозволяється рух маломірних суден:

- по єриках, протоках, рукавах, які не позначені навігаційними знаками, зі швидкістю не більше 6 км/год.;

- в озерах та лиманах Нижнього Дніпра, де знаходяться населені пункти або човнові причали, тільки по спеціально позначеній буями чи віхами судноплавній трасі зі швидкістю 6 км/год.

16. Швидкість руху маломірних суден по річках Кошова, Перебойня, Цюрупинська Конка, Козачелагерська Конка, Інгулець, Інгулка не повинна перевищувати 10 км/год., на траверзі могили Невідомого солдата, що на Цюрупинській Конці, - 5 км/год.

17. У прибережно-морській зоні дозволяється плавання маломірних суден з віддаленням від берега на відстань, що не перевищує вказану у свідоцтві на придатність до плавання судна, з дотриманням додаткових обмежень:

- весельним плавзасобам – до 500 м від місця базування;

- розбірним та надувним човнам – до 100 м від берега.

18. Порядок користування водними мотоциклами і подібними до них суднами.

18.1. Перед початком експлуатації водні мотоцикли повинні бути зареєстровані в підрозділі Інспекції Головного державного реєстратора флоту за місцем проживання судновласника.

Після реєстрації водному мотоциклу надається державний номер, який необхідно нанести контрастною фарбою на корпус судна, а власнику вручається судновий білет.

18.2. Водний мотоцикл повинен пройти огляд у підрозділі Регістру судноплавства України та мати свідоцтво про придатність до плавання малого судна.

18.3.До керування водними мотоциклами допускаються тільки особи, що мають свідоцтво на право керування маломірним моторним судном з відповідною потужністю двигуна та які своєчасно пройшли чергову перевірку в Інспекції.

18.4. Плавання на водних мотоциклах дозволяється тільки у світлий час доби, при достатній видимості та за умови, що висота хвилі і віддалення від берега не перевищують межі, вказаної у суднових документах.

Судноводій та пасажири під час руху мотоцикла повинні постійно знаходитись у рятувальних засобах.

Плавання на водних мотоциклах забороняється в місцях масового відпочинку населення, в районі пляжів, місць для купання, на заборонених для плавання акваторіях, вказаних у обов’язкових постановах капітанів морських та річкових портів.

Підхід до берега водних мотоциклів, водних велосипедів та плавзасобів, що буксируються за судном-буксиром, призначених для перевезення сидячих на них верхи пасажирів, дозволяється тільки по спеціально встановлених фарватерах, обмежених з обох боків на відстані не менше 100 м від берега буйковим огородженням (між буями - не більше 1 м). Підхід до берега, поворот плавзасобів необхідно здійснювати на малій швидкості.

18.5. Водному мотоциклу забороняється перетинати курс суден, заважати їх руху, швартуватися за знаки навігаційного огородження.

18.6. Право навчання керуванню водним мотоциклом на воді надається тільки особам (інструкторам), що мають відповідну підготовку і свідоцтво на право керування моторним маломірним судном з двигуном відповідної потужності.

18.7. Видача водних мотоциклів напрокат здійснюється лише за наявності оформленої відповідної ліцензії та тільки особам, що мають відповідне посвідчення на право керування маломірним судном. За відсутності в особи, що бере напрокат водний мотоцикл, посвідчення на право керування ним, водним мотоциклом обов’язково повинен керувати інструктор.

18.8. Тренування на водних мотоциклах дозволяється тільки у спортивних організаціях на спеціально відведених акваторіях і під безпосереднім наглядом досвідчених тренерів.

18.9. При використанні водних мотоциклів у районах берегової смуги Чорного та Азовського морів вихід водних мотоциклів у плавання дозволяється лише за наявності на базах стоянки чергового катера для надання в разі необхідності допомоги водному мотоциклу або договору власника водного мотоцикла з рятувально-водолазною службою для забезпечення безпеки плавання, про що інформується підрозділ Державної прикордонної служби України. Плавання на водних мотоциклах дозволяється на відстані не більше 1 морської милі від берегової смуги, а в місцях розташування пляжів - не ближче 100 м від буйкового огородження пляжів.

18.10. Під час плавання водний мотоцикл завжди повинен рухатися з безпечною швидкістю для того, щоб він міг здійснити належні та ефективні дії для забезпечення безпеки плавання і людського життя при існуючих умовах і обставинах. Особливу увагу при виборі безпечної швидкості необхідно звернути на наявність людей, які перебувають у воді, інтенсивність руху суден у даному районі, маневрові можливості водного мотоцикла тощо.

18.11. У випадку невпевненості в оцінці ситуації (незрозумілість подальшого руху інших суден, неподання або неправильне підтвердження сигналів, втрата орієнтації тощо) водій водного мотоцикла повинен зменшити швидкість або припинити рух до узгодження взаємних дій чи з’ясування ситуації.

18.12. Під час плавання у водія водного мотоцикла при собі повинен бути спеціальний, захищений від дії морської води, жетон з державним реєстраційним номером, який видається йому перед виходом у плавання черговим по базі стоянки прокатної станції або яхт-клубу замість суднового білета, а також документи на право керування та посвідчення особи. Також він повинен мати при собі засоби зв’язку з берегом.

19. Порядок користування водними лижами.

19.1. Користування водними лижами або аналогічними засобами дозволяється тільки вдень при добрій видимості.

19.2. Зони, у яких дозволяється користування водними лижами й аналогічними засобами, визначаються Інспекцією.

19.3. Судноводія судна, що буксирує, повинна супроводжувати особа, якій доручається обслуговування буксира і спостереження за воднолижником.

19.4. Якщо судно, що буксирує, і воднолижник не перебувають в межах спеціально відведеного для них фарватеру, то вони повинні знаходитися на достатній відстані від усіх інших суден, від берега та від людей, що купаються.

19.5. Буксирний канат не можна волочити за судном, якщо за нього не тримається воднолижник.


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 352; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!