Бойовий порядок підрозділів та частин в обороні



Бойовий порядок (БП) – шикування частин та підрозділів на місцевості для ведення бою.

БП будується в 2 або один ешелон. При 1-му ешелонній побудові обов'язково створюється загальновійськовий резерв.

Для виконання бойового завдання, командир батальйону створює бойовий порядок - шикування штатних та приданих підрозділів для ведення бою.

Бойовий порядок повинен:

- відповідати змісту бою;

- забезпечувати нове і швидке виконання бойового завдання.

Побудова бойового порядку залежить від:

- отриманого завдання;

- наявності сил та засобів;

- характеру оборони противника.

Бойовий порядок батальйону складається з :

- підрозділів першого ешелону;

- підрозділів другого ешелону, або резерву;

- вогневих підрозділів посилення, які залишаються в безпосередньому підпорядкуванні командира батальйону.

Бойовий порядок батальйону будується в один або два ешелони.

Бойовий порядок роти будується в один ешелон.

При одноешелоновій побудові бойового порядку в батальйоні створюється загальновійськовий резерв в складі не менше взводу.

Під час наступу, положення рот в бойовому порядку може бути:

- в лінію;

- уступом вправо (вліво);

- кутом вперед (назад).

Перший ешелон батальйону у наступі призначений для рішення найближчого завдання, крім того, він може бути здатним розвинути наступ в глибині оборони противника.

До складу першого ешелону залучається не менше двох посилених механізованих (танкових) рот.

Другий ешелон призначений для розвитку наступу в глибині оборони противника, або для зміни підрозділів першого ешелону при втраті ними боєздатності.

Резерв батальйону призначений для вирішення непередбачених завдань, які виникли під час бою.

Перед вводом в бій, підрозділи других ешелонів (резерви) посилюються за рахунок підрозділів, які діють на другорядних напрямках.

 

34. Наступ на противника, який обороняється, з ходу (з глибини) здійснюється із вихідного району, віддалення якого від переднього краю оборони противника, в залежності від умов обстановки може складати 20-40 км.

Розгортання батальйону в бойовий порядок здійснюється послідовно, в ході його висування до рубежу переходу в атаку.

Для організованого висування, розгортання і переходу в атаку батальйону призначають:

- маршрути висування;

- вихідний пункт (рубіж);

- рубежі розгортання в батальйонні, ротні, взводні колони;

- рубіж безпечного віддалення від розривів від своїх снарядів;

- рубіж спішування (при атаці в пішому порядку).

Рубіж розгортання в ротні колони призначають на відстані 4-6 км від переднього краю оборони противника.

Рубіж розгортання у взводні колони призначається по можливості за складками місцевості на відстані 2-3 км від переднього краю оборони противника.

Рубіж переходу в атаку вибирають так, щоб висування до нього танкових і механізованих підрозділів здійснювалось скрито, а віддалення його забезпечувало ведення дійсного вогню із основних видів зброї та дозволяла підрозділам безупинно, на максимальних швидкостях досягати переднього краю противника у визначений час "Ч".

Він може призначатись на відстані до 600 м від переднього краю, а інколи і більше.

Рубіж спішування призначається якомога ближче до переднього краю оборони противника, в місцях, укритих від вогню його протитанкових засобів і кулеметів. Інколи він може збігатись з рубежем переходу в атаку.

В залежності від умов обстановки та характеру місцевості, віддалення цих рубежів може бути і іншим.

35. Наступ підрозділів з положення безпосереднього зіткнення з противником. Порядок переходу у наступ. (Показати схемою).

В установлений час за сигналом старшого командира починається вогнева підготовка атаки.

Підрозділи, які знаходяться у безпосередньому зітк­ненні з противником, своїм вогнем знищують і подав­люють вогневі засоби і живу силу противника в опорних пунктах на першій позиції, У випадку проведення противником контрпідготовки особовий склад, крім спо­стерігачів і обслуги чергових, вогневих засобів, за коман­дами командирів укривається в траншеях та інших укриттях.

36. Бойові завдання та бойові порядки підрозділів та частин у наступі.

Бойове завдання визначається:

1.Задумом бою старшого командира.

2.Характером оборони та станом протистоящого противника.

3.Бойовими можливостями свого підрозділу з враженням сил та засобів посилення.

4.Характеристерами місцевості.

Підрозділам та частинам у наступі вказується: найближче завдання, подальше завдання, та напрямок продовження наступу. Для рот найближчі, та напрямки продовження в наступі. Бойовий порядок будується в 2 або 1 ешелон.

37. Підготовка наступу. Що вона включає, розкрити організацію бою.

Наступ проводиться з метою розгрому противника і оволодіння важливими районами місцевості. Підготовка наступу починається з одержанням завдання.

Підготовка наступу включає:

1.Організацію бою (робота командира: а)прийняття рішення; б)доведення завдання до підлеглих; в)організація бойового ураження противника; г)організація всебічного забезпечення бою; д)організація управління; е)організація взаємодії.

2. Підготовка підрозділів до виконання завдання.

3. Підготовка вихідного району.

4.Контроль готовності до виконання завдань та надання підлеглим необхідної допомоги.

38. Способи пересування військ. Марш, його мета, види та умови здійснення. Маршеві показники. Порядок здійснення маршу. Похідний порядок.

Під пересуванням підрозділів розуміють організоване переміщення їх Каїм-яким способом з одного району в інший.
Пересування підрозділів може здійснюватися різними способами:
* Маршем
* Залізничним
* Морським (річковим)
* Повітряним транспортом (як правило МСБ)
* На важких автопоїздах (як правило ТБ і гусенична техніка)
* Комбінованим способом
Під комбінованим способом пересування військ розуміється таке їх переміщення з одного району в інший або на вказаний рубіж, при якому поєднуються різні способи пересування.
У сучасних умовах, коли діям військ властиві виняткова маневреність, динамічність, просторовий розмах, значення пересування ще більше зріс. Якщо минулого пересування застосовувалося поза полем бою, то тепер воно стало невід'ємною частиною бою. Зараз різні способи пересування широко застосовуються при висуненні військ в район бойових дій, при перегрупування і маневр силами, засобами, що проводяться з різними цілями при підготовці й у ході бою. Марш є основним способом пересування, оскільки при цьому забезпечується постійна бойова готовність подразделеній6 можливість швидкого їх розгортання і вступу в бій з ходу. При здійсненні маршу є також можливість швидко змінювати напрямок руху і обходити зони зараження, райони руйнування, затоплення і лісових пожеж.

39. Марш (пересування військ) — організоване пересування військ у колонахна транспортних засобах, бойових машинах або в пішому порядку дорогами і колонним шляхах з метою виходу до встановленого часу в призначений район або на вказаний рубіж в повній бойовій готовності до виконання бойового завдання.

Забезпечення маршу

Основними видами забезпечення маршу є: розвідка, охорона, захист від зброї масового ураження, маскування, інженерне,технічне і тилове забезпечення.

Розвідка

Розвідка організується завчасно і ведеться на більшу глибину в напрямку руху військ, в широкій смузі і на флангах, а при загрозі виходу противника в тил — і в тилу. Для ведення розвідки на марші можуть надсилатися розвідувальні загони (РЗ), розвідувальні групи (РГ), окремі розвідувальні дозори (ОРД) та розвідувальні дозори (РД). Ведеться також повітряна розвідка. Розвідувальні підрозділи діють на видаленні, що забезпечує командиру час для отримання даних про головні силах противника, прийняття рішення, постановки завдань і здійснення необхідного маневру.

Охорона

Охорона здійснюється з фронту (у напрямку руху) авангардами або головними похідними заставами, з флангів — бічними похідними заставами і з тилу — тильними похідними заставами. На окремих ділянках можуть виставлятися нерухомі бічні застави. У колонах організується безпосередня охорона.


Дата добавления: 2018-05-31; просмотров: 531; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!