Головні вимоли до системи військового зв'язку.



1.Своєчасність. 2.стійкість і надійність. 3.Достовірність. 4.Перепускна здатність. 5.Скритність.

21. Види зв`язку, їх призначення і коротка характеристика.

У сухопутних військах використано 4 види зв'язку:

1.радіозв'язок. 2. проводів зв'язок. 3. рухомий зв'язок. 4. сигнальний зв'язок.

За допомогою засобів радіо і проводового зв'язку утворюються канали радіо та проводового зв'язку. А за допомогою засобів рухомого зв'язку утворюється фельдегерсько-поштовий зв'язок.

Радіозв'язок є основним засобом зв'язку, який забезпечує управління в бою. Він забезпечується за допомогою радіо засобів: (радіючі, радіоприймальні пристрої принцип роботи яких забезпечується на передачі інформації за допомогою радіохвиль).

Радіозв'язок може бути одностороннім і двостороннім. По характеру радіообміну бути дуплексним і симплексним. При дуплексному – працюють одночасно на прийом і передачу незалежно один від одного. При симплексному – кореспонденти працюють на прийом і передачу по-черзі.

[В бою всі відомості передаються відкритим текстом, але при цьому певним чином повинна бути закрита така інформація: 1.Всі відомості які мають державну таємницю. 2.Непередається повні найменування військових частин, підрозділів. 3.Не передається військові звання, посади будь яких осій. 4.Не передається найменування безпечних об'єктів які є на топографічній карті. ]

Переваги: 2.Можливість одночасної повідомлення необмеженої кількості кореспондентів. 3.Швидкість встановлення зв'язку.4.Забезпечення стійкого зв'язку не тільки під час стояння а і під час руху. 5.Можливість встановлення і підтримання зв'язку через важкодоступні ділянки зараженої території або, захоплену противником.

Недоліки: 1.Можливість перехвату противником повідомлень і створення ним навмисних перешкод. 2.Можливість пеленгації противником радіо засобів що працюють на передачу. 3.Залежність радіозв'язку від умов проходження радіохвиль. 4.Відносна складність і велика вартість радіоапаратури.

Проводовий зв'язок.

Забезпечується проводовими засобами. Проводові засоби – проводові лінії каналоутворююча апаратура комутаційні, кінцеві і спец пристрої. Цей вид зв'язку використовується в обороні на командних пунктах і в пунктах постійної дислокації.

Переваги: 1.Зручність ведення переговорів. 2.Більша скритність. 3.Неможливість створення противником перешкод.

Недоліки: 1.Громісткість апаратури. 2.Мала швидкість прокладання, зняття і обслуговування лінії. 3.Уразливість від вогню противника і транспортними засобами. 4.Складність і неможливість прокладання кабельних ліній через важкодоступні ділянки через заражену територію або захоплену противником.

Фольегерський поштовий зв'язок

Призначається для прийому, обробки, призначення відправки і доставки будь яких секретних і службових документів.

Переваги: 1.Велика скритність і безпечність передаваємої інформації.

2.Можливість передачі великих за обсягом і складних графічних елементів.

Недоліки: 1.Залежність від стану доріг і породи. 2.Обмеженість у часі та протяжність маршруту.

Сигнальний зв'язок

Призначається для передачі зорових звукових або світових сигналів з метою управління взаємодій, взаємопізнавання і оповіщення, також організовується за рішенням командира: як штатні засоби так будь-які.

Переваги: 1.Проста передача сигналів. 2.Можливість одночасної передачі інформації великій кількості особового складу.

Недоліки: 1.Обмеженність дальності дій. 2.Можливість сприйняття цих сигналів противником.

[Порядок передачі сигналів по радіо. 1.Називається двічі позивний радіостанцій що викликаються. 2.Назавається слово «я» і позивний вашої радіостанції. 3.Передається сам текст повідомлення або команди. 4.Слово «прийом». У відповідь кореспондент так само.]

22.

25. Види скритного зв`язку, їх коротка характеристика

Види: 1.Засекреченая связь. 2.Шифрованая связь. 3.Кодированая.

1.Засекреченная связь – наиболее распространенная и оперативный вид скрытой связи. Он обеспечиваться аппаратурой автоматического засекречивания, предназначенная для закрытия всего потока секретной и служебной информации которая передается по техническим средствам связи. Наиболее распространенны: телеграфная, фототелеграфная, телекодированная, телефонная аппаратура связи.

Засекреченная аппаратура связи (ЗАС) подразделяется на ЗАС гарантированной стойкости и ЗАС временной стойкости.

2.Шифрованная связь – наиболее надежный вид скрытой связи, он обеспечивает пиковую достоверность шифрованной информации. Этот вид связи используется для передачи наиболее важных сведений.

Используются: шифровальные машины и ручные шифры, которые обеспечивают гарантированную стойкость. В штабах создаются шифровальные органы, которые подчинены командирам частей, соединений. Зашифрованные тексты (криптограммы) могут передаваться по любым каналам связи.

3.Кодированная связь является составной частью общей системы связи. И используется для обеспечения скрытого управления войсками в тех сетях связи где отсутствует аппаратура автоматического засекречивания. К средствам кодирования относятся: кодировочные машины, а также документы кодированной связи.

26. Документи скритного управління військами, правила користування ними.

Документы кодированной связи подразделяются на 2 группы.

Первая группа:

а)кодировочные таблицы, б)Сигнально кодированные таблицы, в) номенклатурные кодировочные таблицы.

Документы этой группы используются где отсутствуют технические средства кодирования, обеспечивающие гарантированную стойкость.

Вторая группа:

а)переговорные таблицы, б)таблицы сигналов управления боя, в)таблицы позывных узлов связи, радиостанций и должностных лиц, г)кодировочные топографические карты.

Обеспечивают защиту сведений, обеспечивают условное нумерование, скрывают имена должностей.

27. Оборона, її мета, види оборони та умови переходу до оборони.

Мета оборони: відбиття наступу противника, завдати йому максимальних втрат, утримати важливі райони місцевості і тим са­мим створити сприятливі умови для переходу в наступ.

Види оборони: 1.Позиційна (основний вид оборони). 2.Моневрена оборона.

Позиційна оборона— основний вид оборони. Вона ве­деться шляхом завдання максимальних втрат против­нику в ході наполегливого утримання підготовлених до оборони районів місцевості.

Маневрена обороназастосовується з метою завдання противнику втрат, виграшу часу та збереження своїх сил шляхом послідовних оборонних боїв на завчасно намічених рубежах у поєд­нанні з короткими контратаками. Вона допускає зали­шення деякої частини території. У ході маневреної обо­рони батальйон змушує противника наступати в тому напрямку, де підготовлена стійка позиційна оборона.

Цілі оборони: 5.Економія сил та засобів та створення переваги на інших більш важливих напрямках. 6.Прикриття флангів та тилу наступаючих військ. 7.Відбиття контрнаступу противника. 8.Утримання захоплених у ході наступу рубежів та місцевостей. 9.Закріплення на досягнутих рубежах та виграш часу для підготовки нового наступу.

Умови переходу до оборони:

1.Зарчасне; 2.Безпосереднього зіткнення з противником.

[Вимоги до оборони: 1.Стійкість проти ядерного відношення. 2.Стійкість проти танкового відношення. 3.Загальна стійкість та активність оборони.]


Дата добавления: 2018-05-31; просмотров: 240; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!