Проектування і виготовлення оснащення для висікання.



Задача проектування штанцювального оснащення полягає у визначенні типів і видів елементів штанцювальної форми залежно від конфігурації розгортки і розкладки, виду і типу картону, накладу та інших факторів.

Висікання віддрукованої продукції.

Склеювання або складання паковання.

 

 

Порядок і методика виконання роботи

Студенти знайомляться з послідовністю виконання операцій технологічного процесу проектування і виготовлення паковань на виробництві і вивчають особливості технологічного процесу.

 

Зміст звіту

Описати послідовність виконання основних технологічних операцій проектування і виготовлення картонних паковань різних конструкцій з використанням САПР.

 

Література

 

1. Гавенко С.Ф., Гунько С.М. Принципи моделювання технічних систем у поліграфії: Навчальний посібник.— Л.:”Компанія „Манускрипт”, 1996.— 136 с.

2. Полюдов О.М., Книш О.Б. Проектування поліграфічних та пакувальних машин. Динамічні розрахунки циклових механізмів: Навчальний посібник.—Львів, УАД, 2006.—132 с.

3. Гавенко С.Ф., Лазаренко Е.Т. Оздоблення друкованої продукції: технологія, устаткування, матеріали: Навчальний посібник.— Київ-Львів: Ун-т”Україна”, УАД, 2003.— 180 с.

4. Ефремов Н.Ф. Надежность и испытание упаковки: Учеб.пособие .—Моск. гос. ун-т печати .—М.:МГУП, 2004 .—112 с.

5. Бобров В.И., Лебедев Ю.М. Введение в специальность: Учеб.пособие .—Моск. гос. ун-т печати .—М.:МГУП, 2005 .— 242 с.

6. Бобров В.И. Системы автоматизированного проектирования упаковочного производства: Учеб.пособие .—Моск. гос. Ун-т печати .—М.:МГУП, 2006 .—314 с.

7. Конспект лекцій.

 


 

Лабораторна робота №5

 

Оцінювання експлуатаційних показників пакувальних матеріалів і паковань

Мета роботи:Дослідити зміну структури кашированого мікрогофрокартону на стійкість до механічних руйнувань.

 

Загальні відомості

Сьогоднішня індустрія використовує велике різномаїття матеріалів, призначених для виготовлення паковань. Але значна частина виробників і споживачів надає перевагу картону, гофро- і мікрогофрокартону, як екологічно чистим матеріалам. Зокрема, увагу дослідників привертає можливість оздоблювання цих матеріалів поліграфічними технологіями. На їх поверхню можна нанести повноколірне зображення офсетним, флексо-, трафаретним друком та іншими способами. Тому технології каширування картону і гофрокартону знаходяться в центрі уваги дослідників, задачі яких полягають у розв’язку проблем при нанесенні клею (товщина, в’язкість, вид), режимів висушування (t° С, час), каширування (тиск, швидкість), розробці устаткування, здатного працювати в автоматичному режимі при малих накладах, можливістю бути укомплектованим в потокову лінію.

Відомо, що паковання виготовляється з різноманітного асортименту матеріалів. Про те, з пакованням із стандартного картону споживачі стикаються щодня. Купуючи продукти харчування або вибираючи подарунки друзям, насамперед ми дивимося на паковання як на «обличчя» товару. Завдяки фізико-механічним та експлуатаційним властивостям картону, його здатності до моделювання при конструюванні різних типорозмірів паковань з використання новітніх поліграфічних технологій можна втілити в життя найнесподіваніші дизайнерські рішення. Але в картон можна запакувати тільки невеликі вироби, а їх ще необхідно помістити в транспортну тару. Для цієї мети служить гофрований картон - багатошаровий матеріал, що забезпечує захист товару від механічних пошкоджень. Він міцний і багатофункціональний, а товщина його може доходити аж до 7 міліметрів. Через таку значну товщину нанести багатоколірне зображення на таке паковання офсетним друком практично не можливо.

Широко використовується ще один матеріал, з якого виготовляють паковання і який з’явився зовсім недавно – це мікрогофрокартон, Принципово від гофрокартону він не відрізняється, проте за рахунок використання більш легких сортів картону, зменшення висоти хвилі і можливості вживання технології каширування мікрогофра відмінно підходить для створення паковання.

Термін «каширування» в перекладі з німецької означає – «приклеювати». Це процес склеювання задрукованого аркуша (лайнера) з підкладкою (основою). Вихідним матеріалом для процесу каширування слугють лайнер з крейдованого картону з нанесеним на нього повноколірним зображенням виконаним офсетним способом, або основа з двошарового мікрогофрокартону чи палітурного картону». Сучасні каширувальні машини здійснюють технологічний процес рівномірного приклеювання лайнера до основи. Метод каширування дозволяє поєднати в мікрогофрокартоні всі переваги «гофри» як пакувального матеріалу і високу якість офсетного друку. В результаті отримуємо тришаровий мікрогофрокартон з багатоколірним друком високої якості. Все це, а також можливість додаткової обробки, робить сучасний мікрогофрокартон чудовим матеріалом для виробництва елітного подарункового паковання.

 


Дата добавления: 2018-05-31; просмотров: 297; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!