ISA (industry standart architecture) Multibus



    ФірмаІВМ і за первинним призначенням використовувався як системний інтерфейс ПК, а на теперішній час використовується як інтерфейс на шина розширення. Це магістральний паралельний напівдуплексний асинхронний інтерфейс. Загальна магістраль інтерфейсу має три шини адрес даних управління. Схема зєднання пристроїв відповідає повністю схемі рисунку 1 для інтерфейсу ЗАГАЛЬНА ШИНА. ША має 24 лінії зв’язку шо забезпечує пряме адресне поле в 16 мегаадрес. Адресне поле розбито на дві нерівні частини: одна невелика для адресації портів уведення\виведення а друга основна для побайтової адресації комірок пам’яті. Шина даних має 16 ліній зв’язку що забезпечує можливість паралельного двобаштового обміну даними можливий також однобайтний режим обміну даними. ШУ використовує сигнали для арбітражу, переривань, безпосереднього обміну даними для контролю за станом магістралі. В цьому інтерфейсі застосовано вдосконалену схему арбітражу із послідовного та паралельного арбітражу. Послідовний арбітраж є розподіленим без центральної схеми арбітражу. Паралельний арбітраж використовує центральну схему арбітражу, яка може налаштовуватися на різні режими арбітражу в тому числі за абсолютними пріоритетами, за відносними пріоритетами чи в кільцевому (циклічному) режимах. В інтерфейсі реалізована можливість організації програмного обміну для чого використовують 8 сигналів запитів переривань і 1 сигнал підтвердження переривань. Можливі 2 процедури переривань: векторна та безвекторна.

    При без векторній процедурі адреса вектора переривань через шину не передається а формується в спеціальній області в основній пам’яті в так званому блоці пріоритетного переривання.

    При векторній процедурі переривань пристрій запиту переривань виставляє адресу вектора переривань на шину даних. В цьому інтерфейсі вперше застосовано окремі керуючі сигнали операцій уведення\виведення для портів уведення\виведення і для модулів памяті. Це надає ширші функціональні можливості щодо реалізації різних режимів уведення\виведення. В інтерфейсі реалізована відносно проста процедура запису\читання даних із використанням відповідних управляючих сигналів та сигналу підтвердження. В інтерфейсі сформульовані вимоги до магістральних передавачів та приймачів, сигналів рівнів ТТЛ, викор прямі та інверсні сигнали. Номінальна швидкість 8мб\сек. Відстань між пристроями 0,5 становить метра. Передбачена конструктивна сумісність стандартизовані з’єднувачі на об’єднувальних платах встановлюється стандартизовані розетки, а на платах або ТЕЗах друкованим способом формуються вилки з’єднувачів. Цей інтерфейс стандартизований як промисловий стандарт. Він має різновидність для 8-бітового застосування. Застосування рідке, має назву ISA 8, або X-bus.

 

Лекція 4

Інтерфейс EISA (extended industry standard architecture)

    Цей інтерфейс був розроблений як системний інтерфейс а тепер використовується як шина розширення..

    Це магістральний паралельний на пів дуплексний асинхронний інтерфейс.

Шина даних має 32 лінії зв’язку що забезпечує можливість паралельного 4 байтового обміну даними… інтерфейс працює в однобайтному і однобайтному обміні. Він має 32 лінії зв’язку у шині адрес що забезпечує адресне поле в 4 гігаадрес. EISA в порівнянні з ISA вдосконалені алгоритмічні засоби управління.EISA є багатопроцесорна архітектура, вдосконалений режим прямого доступу до пам’яті, вдосконалені засоби підтримки регенерації динамічної пам’яті.ю розширені функціональні можливості системи переривань, вдосконалені засоби контролю за правильністю функціонування магістралі та засоби самодіагностики.

    EISA повністю підтримує інтерфейс ISA. Конструктивна сумісність реалізована таким чином, що плати ТЕЗи з інтерфейсом ISA мають можливість встановлення у з’єднувачі інтерфейсу EISA. Використовуються сигнали рівнів ТТЛ, прямі та інверсні сигнали. Рекомендована мінімізація макс відстані між пристроями однак вона не повинна перевищувати 0,5 м.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 315; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!