МОП – модулі основної памяті.



КВВ – канали введення-виведення. ЗМ – загальна магістраль, що включає шину адрес ША, шину даних ШД та шину управління ШУ. Ця схема є класичною для магістральних паралельних напівдуплексних інтерфейсів. ШД включає 16 основних ліній зв’язку та 2 додаткові лінії зв’язку для побайтового контролю на непарність. ША має 18 основних ліній зв’язку що забезпечує адресне поле 256 кілоадрес а також 6 додаткових ліній зв’язку для сторінкової організації памяті. Таким чином цей інтерфейс забезпечує можливість паралельного двобаштового обміну інфою. На магістралі в певний момент часу може взаємодіяти тільки 2 пристрої інші знаходяться в режимі очікування. Один із цих пристроїв управляє магістраллю його називаютьзамовником обміну або активним пристроєм. ругий виконує інструкції замовника. Його називають  виконавцем або пасивним пристроєм. Модулі основної памяті завжди є пасивним пристроями. оскільки

 

Для усунення конфліктів застосовують засоби арбітражу.. для цього є сигали управління та апаратні засобі в центральному процесорі та активних пристроях які під’єднані до магістралі.

Лекція 3

…. Оскільки на магістралі в певний момент часу декілька активних пристроїв можуть встановити запити щодо встановлення магістралі, то для усунення конфліктних ситуацій застосована багаторівнева централізована схема арбітражу. Використовується 6 рівнів арбітражу в тому числі рівень арбітражу для режиму прямого доступу до памяті. На кожному із рівнів ланцюговим способом під’єднані периферійні пристрої і їхній пріоритет встановлюється за порядком, за номером підключення пристрою відносно центральної схеми арбітражу у ланцюгу сигналу дозволу на захоплення магістралі. Арбітраж реалізовується коли магістраль стає вільною, тоді активні пристрої формують свої сигнали запиту на захоплення магістралі. За схемою об’єднаного АБО ці сигнали на кожному рівні об’єднуються в один вхід певного рівня центральної схеми арбітражу. Вона аналізує запити з усіх рівнів і дає дозвіл на найвищий рівень із прийнятих сигналів. Кожен із рівнів має свої пріоритети (найпріорітетніший - прямий доступ до памяті). Сигнал дозволу за ланцюговим принципом поступає до найближчого пристрою, який сформував сигнал запиту і не дозволяє дальше проходження цього сигналу. Отримавши сигнал дозволу, активний пристрій формує сигнал зайнятості магістралі і починає управління магістраллю. Він формує адресу пасивного пристрою виконавця, формує сигнал управління операцією запису чи читання, після чого реалізовується обмін даними і завершення операції фіксується зняттям сигналу зайнятості магістралі. Вона стає вільною і починається наступний цикл арбітражу. Така схема має суттєвий недолік оскільки пристрої з найменшим пріоритетом на останньому найнижчому рівні запитів можуть тривалий час бути в черзі очікування на захоплення магістралі. Для цього інтерфейсу сформовані вимоги щодо магістральних передавачів та приймачів застосовано сигнали рівнів ТТЛ використані схеми із відкритим колектором. Номінальна швидкість обміну на рівні 4мб\с. максимальна відстань між пристроями не повинна перевищувати 15 метрів. Загальна кількість пристроїв не більше 20.

Q-bus (МПІ) - модульний паралельний інтерфейс (фірма ДЕК)

    На основі інтерфейсу загальна шина. І був орієнтований на побудову мікро ЕОМ в тому числі комп’ютерів для цифрових систем керування.

    -це магістральний паралельний напівдуплексний асинхронний інтерфейс. Суттєвою відмінністю від загальної шини є використання у загальній магістралі тільки двох шин (інформаційної та управління). На інформаційну шину ШІ покладено виконання функцій шини адрес та шини даних в мультиплексованому режимі тобто в режимі розподілу часу. Структура зєднання пристроїв за уим інтерфейсом наведена на рисунку 1.

Рис. 1

    ШІ має 24 лінії зв’язку із них 16 (мультиплексовані). Вони використовується або для обміну даними в двобайтовому чи однобайтному режимі обміну або для адресації портів введення\виведення чи побайтової адресації комірок памяті. 8 ліній зв’язку ШІ використовуються як старші розряди адрес для сторінкової організації памяті. ШУ розділена на 4 групи в тому числі лінії керування обміном, лінії передавання керування, лінії переривань та арбітражу і лінії керування станом магістралі. Тут застосовані такі ж самі засоби арбітражу як і в інтерфейсі загальна шина тобто багаторівневий центральний арбітраж та розподілений ланцюговий арбітраж на кожному із рівнів.

    У зв’язку із застосуванням мультиплексованої інформаційної шини в цьому інтерфейсі застосована двоетапна взаємодія пристроїв. Після арбітражу і захоплення магістралі активний пристрій на першому етапі через ШІ із використанням засобів адресації встановлює логічний зв'язок із пасивним пристроєм виконавцем і тільки на другому етапі реалізовується обмін даними. Така взаємодія дещо зменшує продуктивність інтерфейсу однак використання мультиплексованої ШІ зменшує загальну кількість ліній зв’язку у загальній магістралі. В цьому інтерфейсі застосований сигнал переривань від зовнішніх джерел що важливо для цифрових систем керування. В інтерфейсі встановлені вимоги до магістральних пердавачів та приймачів, застосовані рівні сигналів ТТЛ, застосовані прямі та інверсні сигнали. Номінальна швидкість обміну на рівні 2мб\сек.

Макс відстань між пристроями о,5 метра .


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 529; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!