ВИМОГИ ДО НАПИСАННЯ НАУКОВОЇ РОБОТИ



МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

 

БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

 

КУРСОВА ТА ДИПЛОМНА

РОБОТА

Навчально-методичний посібник

для студентів спеціальності

6.030500 “Переклад”

 

Біла Церква

2009


 

УДК 378.14 : 81'25 (076)

 

Укладачі:   В.І. Семілетко, к. п. н, доц. О.О. Михайленко, к. філол. н., доц.
     
Рецензенти:    

 

Затверджено вченою радою факультету лінгвістики (протокол № від .).

 

 

Курсова та дипломна робота. Навчально-методичний посібник / Уклад.: В.І. Семілетко, О.О. Михайленко. – К.: Біла Церква, 2009. – 50 с.

 

 

Викладено теоретичні засади та методику написання курсової та дипломної роботи з урахуванням новітніх вимог до цього виду навчально-наукової діяльності.
  Для студентів факультету лінгвістики спеціальності 6.030500 “Переклад”.

 

 

ЗМІСТ

Вступ..................................................................................................... 4
Розділ 1. Вимоги до написання наукової роботи............................. 6
Розділ 2. Структура та етапи підготовки роботи…......................... 2.1. Структура роботи................................................................... 2.2. Етапи підготовки роботи.......................................................    2.2.1. Підготовчий етап….........................................................     2.2.2. Робота над текстом дослідження ...................................     2.2.3. Завершальний етап роботи ….........................................      2.2.4. Мовне оформлення роботи..............................................     2.2.5. Чорновий варіант роботи.................................................     2.2.6. Остаточний варіант роботи............................................. 11 11 13 13 15 17 18 19 19
Розділ 3. Оформлення роботи............................................................ 3.1. Стандарти оформлення.......................................................... 3.2. Оформлення цитат................................................................. 3.3. Оформлення бібліографії....................................................... 3.4. Електронний варіант роботи................................................. 20 20 20 22 22
Розділ 4. Керівництво роботою та її рецензування.......................... 23
Розділ 5. Захист та оцінювання роботи............................................. 25
Додаток А. Оформлення титульної сторінки роботи...................... 28
Додаток Б. Оформлення змісту роботи............................................. 30
Додаток В. Оформлення останньої сторінки роботи....................... 32
Додаток Д. Оформлення анотації дипломної роботи..................... 33
Додаток Е .Відгук наукового керівника про роботу........................ 36
Додаток Ж. Рецензії............................................................................ 38
Додаток З. Оформлення вступу та висновків роботи...................... 40
Додаток К. Зразок оформлення списку літератури.......................... 46

ВСТУП

Важливим етапом творчої самореалізації студентства є наукові дослідження з актуальних проблем тієї чи іншої навчальної дисципліни.

Курсова робота студента визначається колом його наукових інтересів і творчих уподобань. З часом, удосконалена й доповнена, вона може бути представлена як дипломна робота.

Курсова робота виконується з метою закріплення, поглиблення і узагальнення знань, одержаних студентами за час навчання, та їх застосування до комплексного розв’язання конкретного фахового завдання. Курсова робота допомагає студентові систематизувати отримані теоретичні знання з вивченої дисципліни, перевірити якість цих знань, оволодіти первинними навичками проведення сучасних досліджень. Уже за цією першою дослідницькою спробою можна виявити здатність студента самостійно осмислити проблему, творчо, критично її дослідити; вміння збирати, аналізувати і систематизувати літературні (у т.ч. архівні) джерела; формулювати висновки, пропозиції та рекомендації з предмета дослідження.

Дипломна робота (робота на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня “Бакалавр”) – це кваліфіковане наукове дослідження, яке виконується на завершальному етапі навчання у вищому навчальному закладі. Дипломна робота має комплексний характер і пов’язана із застосуванням набутих студентом знань, умінь та навичок із спеціальних дисциплін. У більшості випадків дипломна робота є поглибленою розробкою теми курсової роботи студента-випускника. Дипломною роботою передбачено систематизацію, закріплення, розширення теоретичних і практичних знань із спеціальності та застосування їх при розв’язанні конкретних наукових, виробничих та інших завдань.

Дипломна робота з основної іноземної мови та практики перекладу передбачає подальший розвиток вміння аналізувати мовні та мовленнєві явища, розширення термінологічного фахового словникового запасу, розвиток навичок анотування та реферування, зворотного перекладу та зіставного аналізу іноземної та української мов, використання іноземної мови як засобу наукового спілкування. У процесі виконання роботи з основної іноземної мови та практики перекладу студент має продемонструвати знання та практичні навички перекладу на рівні автентичного тексту, вміння користуватися довідковими та словниковими матеріалами, здатність формулювати висновки та обґрунтовувати практичні рішення при перекладі текстів.


РОЗДІЛ 1

ВИМОГИ ДО НАПИСАННЯ НАУКОВОЇ РОБОТИ

До написання курсових та дипломних робіт висуваються такі основні вимоги:

– вивчення та критичний аналіз монографічних і періодичних видань з теми;

– вивчення та характеристика історії досліджуваної проблеми та її сучасного стану;

– чітка характеристика предмета, мети і методів дослідження;

– узагальнення результатів, їх обґрунтування, висновки та практичні рекомендації.

Наукова робота як самостійне навчально-наукове дослідження має виявити рівень загальнонаукової та спеціальної підготовки студента, його здатність застосовувати одержані знання під час розв’язання конкретних проблем, схильність до аналізу та самостійного узагальнення матеріалу з теми дослідження.

Студентові надається право обирати тему роботи з числа визначених кафедрою або запропонувати свою тему з обґрунтуванням її розробки.

Тематика курсових та дипломних робіт щорічно коригується з урахуванням набутого на кафедрі досвіду, з розширенням новітнього спектру актуальних для українського суспільства проблем.

Обравши тему роботи та погодивши її з науковим керівником, студент (дипломник) послідовно проходить такі етапи:

1. З’ясування об’єкта і предмета дослідження.

2. Визначення мети і завдань роботи.

3. Добір письмових джерел і формування бібліографічної бази даних з обраної теми. Для цього необхідно скористатися кращими бібліотеками міста: Центральною науковою бібліотекою імені В.Вернадського, Парламентською бібліотекою, Науково-технічною бібліотекою НАУ, бібліотекою Київського національного університету імені Тараса Шевченка тощо.

4. Складання попереднього плану роботи, визначення наукових пріоритетів, формування гіпотези дослідження (для дипломних робіт).

5. Написання роботи, яка складається з реферативної частини, де аналізується вся основна література з досліджуваного питання, і творчої частини, що містить власне дослідження, а також робляться висновки, рекомендації тощо.

6. Оформлення роботи.

Починаючи роботу, студент повинен розподілити свій час, спланувати його і після вибору теми паралельно з навчальними заняттями взятися за її розробку. Тема курсової роботи повинна бути визначена студентом не менш як за п’ять місяців до її захисту, а затверджена кафедрою не менш як за три місяці. Тема дипломної роботи повинна бути визначена не менш як за шість місяців до її захисту, а затверджена кафедрою не менш як за 5 місяців.

Для узгодження дій та ефективності планування співпраці наукових керівників та студентів і дипломників пропонується такий графік контролю за ходом підготовки курсової (дипломної) роботи до захисту:

Вибір наукового керівника та затвердження теми до 1.11
Отримання завдання на проведення дослідження до 20.11
Підготовка календарного плану і затвердження його науковим керівником (зразки плану наводяться на стор. 8, 9, для курсової та дипломної робіт, відповідно) до 25.11

 


 

  “ЗАТВЕРДЖУЮ” науковий керівник:
  ______________________________________________ (прізвище та ініціали керівника, наукове звання) ________________________                                             (підпис) "__" ______________ 200__р.

 

Календарний план


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 380; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!