Вибір перетворювальних підстанцій і джерел живлення електротехнологічних установок



 

Перетворювальні підстанції і установки використовують для перетворювання трифазного струму в постійний і для перетворювання трифазного струму частотою 50 Гц в трьох або однофазний струм підвищеної частоти. В сучасних перетворювальних підстанціях і установках застосовуються напівпровідникові випрямлячі, тиристорні перетворювачі частоти, які використовуються в якості джерел живлення для електролізних, гальванічних, електрозварювальних, електротермічних установок і т.д.

Для живлення дугових, руднотермічних індукційних печей, електропечей       опору               застосовуються           трансформатори спеціального призначення. Вибір числа, потужності, місця розташування таких підстанцій і установок тісно пов’язаний з вибором і розміщенням технологічного устаткування і проводиться у відповідності з розрахунковим  навантаженням.  Майже  завжди  число  і  потужність

 

41


перетворювальних підстанцій і підстанцій спеціального призначення задані. При розробці індивідуального завдання треба звернутися до [2;5;18], а також до літератури, рекомендованої керівником проекту.

 

Вибір схеми і розрахунок зовнішнього електропостачання цеху

 

 

При проектуванні схеми зовнішнього електропостачання цеху (блоку цехів) необхідно враховувати такі вимоги, як надійність, економічність і якість   електричної      енергії в         мережі. Для           внутрішньозаводських розподільних мереж треба, як правило, використовувати напругу 10 В.

Внутрішньозаводське розподілення електроенергії на промисловому підприємстві виконується по радіальній, магістральній або змішаній схемі в залежності від територіального розміщення навантажень, їх величини і вимог, викладених раніше.

Усі три вида схем мають багато різновидів по ступені надійності електропостачання, і при правильному їх виборі кожна може бути застосована  для  живлення  електроприймачів  будь-якої  категорії.  Всі

необхідні відомості по даному питанню викладені в [3, гл. 5].

Підходячі до вибору схеми зовнішнього електропостачання не треба завчасно орієнтуватися на один вид схеми (тільки радіальну або магістральну). В залежності від кількості ТП в цеху (блоку цехів) вибирають схему зовнішнього електропостачання з урахуванням наступних рекомендацій.

1. При побудові схеми електропостачання споживачів категорії І і ІІ необхідно застосовувати секціонування на всіх ділянках мережі напругою 0,38…10 кВ.

2. При встановленні в цеху (блоці цехів) декількох ТП і наявності в

основному споживачів категорій І і ІІ доцільно використовувати схему електропостачання з проміжним РП, який встановлюється в цеху.

3. Число трансформаторів, під’єднаних до однієї магістралі, приймається 2-3 при їх потужності 1000…2500 кВ.А і 3-4 – при менших потужностях [3].

4. Радіальні  схеми  застосовуються  при  розміщенні  цехових  ТП  в різних напрямках від джерела живлення.

Оптимальний варіант зовнішнього електропостачання цеха (блоку цехів)  вибирається  техніко-економічним  порівнянням  по  приведеним

витратам [7;15].

 

42


Перетини кабелів 6…10 кВ згідно ПУЕ вибираються по технічним і економічним умовам. Технічні умови вибору містяться у визначенні перетину кабельних ліній по нагріву розрахунковим струмом, термічної стійкості, втратам напруги в нормальному і післяаварійному режимах, а економічні – в визначені перетину ліній, приведені витрати на спорудження яких будуть мінімальні.

Перетин по нагріву вибирається по розрахунковому струму

Ір  £ Кп.еІдоп  ,                                                  (5.1)

де  Кп.е=КпрКсрКк   –  еквівалентний  коефіцієнт,  враховуючий  умови

прокладки, температуру середовища, кількість кабелів, які лежать поряд у

землі (в трубах, блоках); Кпр, Кср, Кк – коефіцієнти, які визначаються по довідковим матеріалам ПУЕ; Ідоп  – тривало допустимий струм одиночного кабеля.

Вибраний перетин перевіряється:

- за умовами роботи в післяаварійному режимі

Ір.па £ Кп.еКпаІдоп ,                                         (5.2)

де  Кпа  –  припустимий  коефіцієнт  перевантаження  в  післяаварійному

режимі [19];

- за термічною стійкістю до струму К3

1


Fmin  = C


Bk  ,                                            (5.3)


де С – розрахунковий термічний коефіцієнт; для кабелів з алюмінієвими жилами і паперовою ізоляцією С=92; 94 А.с1/2/мм2  при напрузі відповідно

6 і 10 кВ; для таких же кабелів з мідними жилами С=140 і 143 А.с1/2/мм2;

Вк  – тепловий імпульс.

- за припустимою втратою напруги в нормальному і

післяаварійному режимах

DU£DUдоп                                                                                       (5.4)

Нормовані значення для втрати напруги в кабельних  лініях  не

встановлені. Визначення дійсних і припустимих втрат уточнюються в розд.9. Не менш важливим є умова перевірки перетину кабельних ліній по економічній щільності  струму.   Економічно     доцільний                        перетин

визначається із співвідношення

Fек=Ір/jек,                                                          (5.5)

де jек  – нормоване значення економічної щільності струму для  заданих

умов роботи кабельних ліній [19], визначається по мінімуму розрахункових витрат,


 

jек  =


в(Ен  + Ее ) ;                                        (5.6)

3tс0r


 

 

43


в  –  тангенс  кута  нахилу  характеристики  Кл=f  (F);  Ен  –  нормативний коефіцієнт ефективності капіталовкладень; Ее  –  нормативний коефіцієнт відрахувань  на  амортизацію  і  експлуатаційне  обслуговування;  t  -  час використання  максимума  втрат;  с0  –  вартість  втрат  потужності;  r  - питомий опір матеріалу провідника.

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 235; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!