Безготівкові і готівкові розрахунки.



Прибуток,як результат фінансово-госп. діял. під-ства.

Прибуток-частина додаткової вартості продукту,що реалізується під-ством та готова до розподілу.Під-ство одержує прибуток після того,як втілена у створеному продукті вартість буде реалізована і набере грошової форми.На формування прибутку,як фін. показника роботи під-ства впливає встановлений порядок визначення фін. результатів діяльності обчислення собівартості продукції робіт, послуг, загально-господарські витрати,визначення прибутків або збитків від фін. операцій та ін. діял. на під-стві.Прибуток народного господарства-це є результат діяльності окремих під-ств,галузей економіки,розвитку окремих сфер,структурних зрушень в економіці та змін у порядку обліку фін. результатів.

Формування прибутку під-ства.

Балансовий прибуток-загальна сума прибутку під-ства від всіх видів діяльності за звітний період отримана як на території України,так і за її межами,що відображена в балансі під-ства і включає прибуток від реалізації продукції,робіт,послуг в тому числі продукції допоміжних виробництв.Напрямки балансового прибутку:1.основна діяльність-її результатом є прибуток від реалізації продукції товарів,робіт,послуг.Цей прибуток займає основну питому вагу в складі балансового прибутку.Прибуток від реалізації продукції визначається відношенням з виручки реалізації суми податку ПДВ,акцизного збору,візного мито,митних зборів,а також витрат, що включалися в собівартість реалізованої продукції.

2.діяльність,що не є основною для даного під-ства-але ця діяльність може бути пов’язана з реалізацією матеріальних і нематеріальних цінностей.3.діяльність, пов’язана зі здійсненням фін.інвестицій-у результаті підприємства одержують прибуток у вигляді дивідендів на акції,від вкладання коштів у статутні фонди інших під-ств,у вигляді %-ів за кредит, у вигляді %-ів за державними ЦП, облігаціями під-ств та депозитними рахунками в банках.4.діяльність, пов’язана з отриманням позареалізаційних прибутків і виникненням позареалізаційних витрат,тобто збитків під-ства.

До них належать:1.прибутки і збитки минулих років,що були виявлені у звітному періоді.2.невідшкодовані збитки від надзвичайних ситуацій(можуть бути стихійні лиха,пожежі і аварії).3.надходження боргів,списаних раніше,як безнадійні.4.штрафи,пені та неустойки,що надходили за порушення госп. договорів, суб’єктами господарювання у зв’язку із застосування фін. санкцій.5.кредиторська і дебіторська заборгованість. 6.прибуток від завищення цін і тарифів.7.курсова різниця від операцій в іноземній валюті.8.прибуток,або збиток від ліквідації основних засобів.9. прибуток,або збиток від спільної діяльності під-ства.

Прибуток від реалізації продукції.

Отримання прибутку від реалізації продукції залежить від здійснення основної діяльності суб’єктів господарювання.Прибуток є складовою частиною виручки від реалізації.Частина виручки надходження якої на поточний рахунок під-ства фіксується регулярно обсяг отриманого прибутку визначається тільки за певний період(квартал, місяць) на підставі даних БО.Незалежно від визначення моменту реалізації в законодавчих актах реальне формування на під-стві прибутку від реалізації продукції має місце тільки за умови,коли кошти від покупця надходять на банківський рахунок постачальника.Прибуток від реалізації продукції=обсяг реалізації продукції-собівартість продукції.

Обсяг реалізації продукції-зміни обсягу виробництва продукції; зміна залишків нереалізованої продукції; зміна частки прибутку в ціні продукції(рентабельність).Собівартість продукції робіт,послуг-це виражені в грошовій формі поточні витрати під-ства на їх виробництво,або виконання.Витрати на під-стві виробленої продукції утворюють виробничу собівартість.

До собівартості відносять такі витрати:

1.відрахування на соціальні заходи(держ. пенсійне страхування, страх. на випадок безробіття).2.амортизація основних засобів і нематеріальних активів.3.витрати на фінансування ремонту та поліпшення основних фондів.4.інші витрати (податки на землю, податки на транспортні засоби, відрахування в інноваційний фонд, комунальний податок).

Без обчислення собівартості неможливо визначити фін. результат виробничо-господарської діяльності під-ства.

До виробничої собівартості робіт, послуг включають:1.матеріальні витрати(прямі витрати).2.витрати на оплату праці.3.загально-виробничі витрати.

Методи розрахунку прибутку.

Визначення суми прибутку від реалізації продукції має певні особливості залежно від сфери діяльності суб’єкта господарювання, а саме сфера послуг, виробнича сфера і торгівля.У виробничій сфері є особливості в розрахунках прибутку від реалізації продукції промисловими і с/г під-ствами, будівельними організаціями та під-ствами транспорту.У сфері послуг беруть особливості визначення прибутку від надання послуг комерційними банками, страховими компаніями, інвестиційними фондами та під-ствами торгівлі.

На під-ствах виробничої сфери використовуються 3 методи розрахунку прибутку від реалізації продукту.

Метод прямого розрахунку:в цьому методі прибуток розраховується за окремими видами продукції,що виробляються і реалізуються.

Для розрахунку необхідні такі дані:

1.перелік і к-сть продукції відповідної номенклатури(асортименту),що планується до виробництва і реалізації.2.собівартість одиниці продукції.3.ціна одиниці продукції, тобто ціна виробника.

Розрахунок прибутку на підставі показника витрат на одну гривню продукції – це є укрупнений метод і може застосовуватись по під-ству в цілому, за рахунок прибутку від випуску та реалізації всієї продукції.Передбачається використання даних про виробничі витрати та реалізацію продукції за попередній період, а також очікувану їх зміну, що прогнозується в наступному періоді.

Економічний, аналітичний метод:розрахунок прибутку цим методом здійснюється окремо за порівняною і не порівнювальною продукцією в плановому періоді.Порівняна продукція-це продукція,що вироблялася в попередньому періоді.Не порівняна продукція-це продукція,що не вироблялася на під-стві в попередньому періоді.Прп=Пзпп+Пвп-ПзкпПрп-прибуток від реалізації продукції.Пзпп-прибуток у залишках нереалізованої продукції на початок планового періоду.Пвп-прибуток від випуску продукції.Пзкп-прибуток у залишках нереалізованої продукції на кінець планового періоду.

Безготівкові і готівкові розрахунки.

Готівкова форма розрахунків-застосовується для обслуговування населення, а саме це є виплата заробітної плати, матеріального заохочення, дивідендів, пенсій та грошової допомоги.

Отримуючи грошові доходи населення витрачає їх на купівлю товарів, продуктів харчування, оплачує послуги та здійснює інші платежі.

Безготівкові розрахунки-це грошові розрахунки, які здійснюються за допомогою записів на рахунках у банках, коли гроші списуються з рахунка платника і переказуються на рахунок отримувача коштів.

Між готівкою та безготівковою формою існує тясний зв'язок.

Одержуючи виручку за реалізовану продукцію в безготівковій формі під-ство повинно отримати в установленому порядку в банку готівку для виплати зар. плати, покриття різних витрат на госп. витрати та інше.

У цьому разі гроші, що надійшли в безготівковій формі можуть бути отримані в банку в готівковій формі.

 


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 186; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!