Основні обов’язки працівників залізничного транспорту та їх відповідальність за безпеку руху поїздів і виконання маневрової роботи



3.1. Працівники залізничного транспорту підприємств повинні своєчасно і якісно обслуговувати виробництва та контрагентів, відповідають за збереження рухомого складу і вантажів, що перевозяться, ефективне використання технічних засобів, споруд і пристроїв залізничного транспорту, дотримання нормативно-правових актів з охорони праці та безпеки руху.

3.27. Порушення цих ПТЕ працівниками залізничного транспорту, іншими працівниками, які відповідно до своїх обов'язків причетні до організації роботи залізничного транспорту промислових підприємств, тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством.

Основні і додаткові сигнальні кольори, що застосовуються на залізничному транспорті.

1.7. У сигналізації, що забезпечує рух поїздів, застосовують такі основні сигнальні кольори:

зелений, що дозволяє рух із встановленою швидкістю;

жовтий, що дозволяє рух і вимагає зменшення швидкості;

червоний, що вимагає зупинки.

1.8. Під час проведення маневрової роботи у сигналізації застосовуються, крім того, такі кольори (додаткові):

місячно-білий, що дозволяє маневри;

синій, що забороняє маневри.

 

 

Білет №3

Складання косої таблиці вагонообігу, її види. Привести приклад.

Коса таблиця вагонообігу складається на підставі відомості.

При складанні косої таблиці вагонообігу клітка ділиться навпіл: в чисельнику пишуться завантажені вагони, назва вантажу, тип вагону; в знаменнику записуються порожні вагони. Вантажні вагони показуються в чисельнику, а порожні – в знаменнику.

Кільцювання перевезень називається використання вагонів з-під вивантаження для завантаження на цій же станції або поблизу лежачої станції їх для вивантаження або після вивантаження на станцію первинного навантаження.

При складанні косої таблиці необхідно заздалегідь намітити варіанти кільцювання перевезень.

Випадки, коли кільцювання перевезень неможливе:

1. Невідповідність типу рухомого складу, роду вантажу який відправляється;

2. Відсутність вантажу в зворотному напрямку.

Міжколійя на прямих дільницях перегонів і станцій.

Міжколійя – це відстань між осями двох суміжних колій

4.24. Відстань між осями колій на перегонах двоколійних колій на прямих ділянках встановлюється СНиП 2.05.07-91 "Промышленный транспорт" (далі - СНиП 2.05.07-91) і має бути не менше 4100 мм.

4.25. На багатоколійних лініях відстань між осями 1 і 2, 3 і 4, 5 і 6 колій на прямих ділянках повинна бути не менше 4100 мм, а відстань між осями 2 і 3, 4 і 5 - не менше 5000 мм. В усіх випадках, якщо на цих лініях передбачається установлення світлофорів, відстань між осями суміжних колій повинна бути збільшена відповідно до вимог габариту наближення споруд.

4.26. Відстань між осями суміжних колій на роздільних пунктах у межах прямих ділянок колії встановлена СНиП від 4100 до 7500 мм.

4.27. Відстань між осями колій, призначених для перевантаження вантажів із вагона у вагон, може становити 3600 мм.

Якщо в між колії передбачається влаштування споруд і пристроїв, то відстань між осями колій е = в+2g

де в – ширина споруди або діаметр щогл; g – габаритна відстань від споруди до осі колії.

Порядок призначення осіб на посади пов’язані з рухом поїздів. Періодичність перевірки їх технічних знань і медичного освідчення.

3.11. Особи, які влаштовуються на роботу на посади, пов'язані з рухом поїздів та маневровою роботою, повинні пройти професійне навчання відповідно до Положення про професійне навчання кадрів на виробництві, 3.13. Працівники залізничного транспорту підприємств, пов'язані з рухом поїздів і маневровою роботою, складають іспити в екзаменаційній комісії.

3.14. Особи, що не склали іспитів і не пройшли медичний огляд, до роботи не допускаються.

3.15. Особам, що не склали іспитів в екзаменаційній комісії, через місяць призначається повторна здача іспитів.

3.16. Працівники залізничного транспорту, які не склали повторних іспитів, переводяться на інші посади.

Обов’язки працівників при проведенні маневрів.

Керівник маневрів(складач поїздів) зобов’язаний:

-                  Забезпечувати правильне розташування та узгодженість дій усіх працівників, які беруть участь у проведенні маневрів;

-                  Точно і вчасно виконувати завдання(подача-уборка рух.складу);

-                  Безпека руху та особиста безпека працівників;

-                  Схоронність вантажів та рух.складу.

-                  Перед початком роботи ознайомитися з наявністю і розташуванням рух.складу на коліях, перевірити закріплення, про що доповісти ДСП;

-                  Ознайомити машиніста та причетних працівників з планом маневрів                                                                        - Пiд час руху вагонами вперед один iз працівників повинен перебувати на спец. пiднiжцi (перехiднiй площадцI) першого вагона i стежити за правильнiстю маршруту, сигналами, та негайно вживати заходiв для зупинки у разi виникнення небезпеки для людей i перешкод для руху (в негабарит.місцях – не можна на підніжці).

Локомотивна бригада при проведенні маневрів зобов'язана:

-                  точно та вчасно виконувати завдання на маневрову роботу;

-                  уважно стежити за сигналами, точно і вчасно виконувати вказівки про переміщення;

-                  уважно стежити за людьми, які знаходяться на коліях, положенням стрілок та розміщенням рухомого складу. Негайно вживати заходів до зупинки состава або локомотива у випадку небезпеки для людей та при виявленні несправностей і перешкод, що загрожують безпеці руху;

-                  забезпечувати безпеку локомотиво-складацької бригади, безпеку проведення маневрів та схоронність рухомого складу.

Чергові стрілочних постів, сигналісти під час проведення маневрів зобов'язані:

-                  уважно стежити за переміщеннями маневрового состава, вказівками і сигналами, що передаються, своєчасно виконувати вимоги цих вказівок і сигналів;

-                  чітко і вчасно передавати машиністу та складачу сигнали і повідомлення;

-                  перед подачею сигналу або передачею повідомлення про переміщення маневрового состава перевіряти правильність положення стрілок у маневровому маршруті;

-                  після переведення стрілки переконатися, що вістря щільно прилягає до рамної рейки та замкнути її на закладку.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 1116; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!