Розкрити порядок визначення індексу в’язкості моторних та трансмісійних олив



Для оцінки вязкісно-температурних властивостей олив використовують такі показники, як індекс в’язкості. Індекс в’язкості – безрозмірна умовна величина, яка х-зує ступінь зміни в’язкості оливи із зміною температури, положенням в’язкісно-температурної кривої.

Температурний коеф в’язкості (ТКВ) – це відношення градієнту в’язкості в межах температур, прийнятих для оцінки в’язкості властивостей змащув олив (0…1000С) і (20…1000С) до абсолютного значення кінематичної в’язкості при 500С, тобто при температурі середній між початковою і кінцевою. Для зручності використовують ТКВ множать на 100.

В'язкісно-температурні якості оливи в існуючих стандартах оцінюються величиною відношення в'язкостей або величиною температурного коефіцієнта в'язкості.

Для олив визначають відношення величини кінематичної в'язкості при 50°С до величини кінематичної в'язкості при 100°С або індексу в'язкості.

Чим менше це відношення, тим кращі в'язкісно-температурні властивості оливи.

Кінематичну в'язкість визначають за допомогою віскозиметра Пінкевича (Мал.б).Віскозиметр Пінкевича може мати різний діаметр капіляра. При визначенні в'язкості пального або оливи вибирають діаметр капіляра,керуючись таблицею

Індекс в’язкості визначають за номограмою Виноградова, Докселя, за таблицею.

Щоб підвищити індекс в’язкості до масел додають в’язкісні присадки: поліізобутан, поліізобутилен, поліметалрилак.

Задача на відновлення якості ПММ за одним з наведених показників (октановим числом, фракційним складом, вмістом етиленгліколю)

Задача:На складі пального зберігається 44 т бензину некондеційного бензину А-80 з октановим числом за моторним методом 73 од. Провести розрахунок по відновленню якості бензину за даним показником. Для відновлення використовується бензин А-92 з октановим числом за моторним методом 85 од.

Задача:На складі пального є 18 т охолоджуючої рідини М-65, некондиційної за вмістом етиленгліколю (60 %). Провести розрахунок на відновлення якості М-65 до стандартної. Для виправлення використовується концентрований етиленгліколь (96%).


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 904; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!