Підготувати прилад та розповісти порядок проведення досліду з визначення кислотності палив для реактивних двигунів



ВИЗНАЧЕННЯ КИСЛОТНОСТІ ПАЛЬНОГО (ГОСТ5985-79)

Кислотність пального характеризує вміст органічних кислот в пальному. Кислотність пального виражається в мг їдкого калію, який витрачений на нейтралізацію 100 мл досліджуваного нафтопродукту.

Проведення досліду

1- зворотній холодильник; 2 - Конічна колба;3-мікробюретка;

4 — колба з розчином їдкого калію ;5 - мірний циліндр на 100мл;6 - конічна колба

із нафтопродуктом; 7 — крапельниця з індикатором нитрозиновым жовтим;8 — електроплитка.

Визначення кислотності палив проводиться так само, як і визначення кислотного числа змащувальних олив. Відмінність визначення кислотності полягає у кількості продукту, взятого для досліду.

Для визначення кислотності пального в конічну колбу ємністю 100 мл наливають 50 мл досліджуваного нафтопродукту, відміряного мірним циліндром. В другу конічну колбу наливають 50 мл 85 %-го розчину етилового спирту, вставляють в неї зворотній холодильник і кип'ятять на протязі 5 хвилин. Після кип'ятіння спирт нейтралізують в гарячому стані 0,05Н спиртовим розчином їдкого калію в присутності 0,5 мл (4 - 5 крапель) індикатора нитрозинового жовтого до першої зміни забарвлення нижнього шару від жовтого до зеленого.

Після цього у колбу з нейтралізованим спиртом доливають 50 мл досліджуваного пального, додають 4-5 крапель індикатора і в гарячому стані титрують 0,05Н спиртовим розчином їдкого калію до появи зеленого забарвлення (або з зеленим відтінком).

Кислотність досліджуваного нафтопродукту в мг КОН на 100 мл (к) обчислюють за формулою:

K = ,

де V – об’єм 0,05Н розчину їдкого калію, який витрачений на титрування, в мл;

Т – титр 0,05Н розчину їдкого калію, виражений в мл;

100 – коефіцієнт для приведення кислотності до 100 мл нафтопродукту;

50 – об’єм нафтопродукту, взятого для дослідження, в мл.

Підготувати прилад та розповісти порядок проведення досліду з визначення наявності водорозчинних кислот та лугів в автомобільній бензині

ВИЗНАЧЕННЯ ВОДОРОЗЧИННИХ КИСЛОТ І ЛУГІВ

(ГОСТ6307-75)

Водорозчинні кислоти і луги, в основному, це такі неорганічні речовини, як H2SO4, NaOH та інші речовини, які залишаються в пальному при очищенні (наприклад, сульфокислоти). Внаслідок високої корозійної агресивності водорозчинних кислот та лугів, вміст їх в пальному не допускається.

Проведення досліду.

1-ділильна лійка з нафтопродуктами й дистильованою водою;2-дистильована вода; 3-

мірний циліндр; 4-пробірки із зразками; 5-крапельниця з фенолфталеїном; 6—крапельниця

з метилоранжем;

В розподільну лійку заливають 50 мл досліджуваного пального та 50 мл дистильованої води. Дистильовану воду попередньо перевіряють на нейтральність за допомогою індикаторів.

Для повного розчинення кислот і лугів у воді суміш збовтують на протязі 5 хв. При випробовуванні темних нафтопродуктів їх перед заливанням у розподільну лійку нагрівають до 70-80 °С. Після відстоювання нижній водний шар (водну витяжку) зливають у дві пробірки. В одну пробірку добавляють дві краплини розчину індикатору метилового оранжевого і порівнюють колір досліджуваної водної витяжки з кольором такого ж об’єму чистої дистильованої води, в яку добавлені також дві-три краплини індикатора метилового оранжевого. Забарвлення досліджуваної водної витяжки в рожевий колір вказує на наявність у нафтопродукті водорозчинних кислот.

У другу пробірку додають дві-три краплі розчину фенолфталеїну. Забарвлення розчину в червоний колір вказує на наявність у нафтопродукті лугів. Продукт вважається без вільних лугів при відсутності забарвлення водної витяжки фенолфталеїном і без водорозчинних кислот при незмінному забарвленні водної витяжки від метилового оранжевого індикатора.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 592; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!