Порядок взаємодії чергового персоналу служби руху, ескалаторної та комерційної при експлуатації ескалаторів



БІЛЕТ 1.

Загальні обов’язки працівників метрополітену. 

Основними обов'язками працівників метрополітенів є:своєчасне і якісне задоволення потреб населення в перевезеннях при безумовному забезпеченні безпеки руху поїздів і безпечному перевезенні пасажирів;ефективне використання технічних засобів;дотримання вимог пожежної безпеки, охорони праці та дов

Кожний працівник, робота якого пов'язана з рухом поїздів і безпечним перевезенням пасажирів, відповідно до своїх посадових обов’язків особисто відповідає за виконання ним цих Правил, безпеку руху, безпечне перевезення пасажирів і дотримання вимог охорони праці й пож

Кожний з працівників метрополітенів зобов'язаний подавати сигнал зупинення поїзду або маневровому составу та вживати інших заходів для їх зупинення, а також вживати заходів для зупинення ескалаторів у всіх випадках, що загрожують життю й здоров'ю людей або безпеці руху та безпечному перевезенню пасажирів. У разі виявлення несправностей споруд, колій, ескалаторів та інших пристроїв, пошкодження рухомого складу, що створюють загрозу безпеці руху або безпечному перевезенню пасажирів, кожний з працівників метрополітенів повинен негайно вжити заходів щодо огородження небезпечного місця для руху поїздів та ескалаторів і надати допомогу для усунення несправності.

Працівники метрополітенів повинні забезпечувати безпечне перевезення пасажирів, створювати їм необхідні зручності, культурно обслуговувати їх на станціях і в поїздах, бути ввічливими та люб'язними у спілкуванні з усіма особами, які користуються послугами метрополітену, та одночасно вимагати від пасажирів точного виконання чинних правил користування метрополітенами.

 Працівники метрополітенів за переліком посад, затвердженим керівником метрополітену, для яких встановлено форму одягу та знаки розрізнення, під час виконання службових обов'язків повинні бути одягнені у відповідну форму.

Забороняється допускати в кабіни керування електропоїздами, локомотивами, спеціальним рухомим складом, до сигналів, стрілок, апаратів, механізмів, ескалаторів та інших пристроїв, пов'язаних із забезпеченням безпеки руху поїздів і безпечним перевезенням пасажирів, а також у приміщення, звідки здійснюється керування сигналами та такими пристроями, осіб, які не мають права доступу до них.

 Особи, які влаштовуються в метрополітен на роботу, пов’язану з рухом поїздів, обслуговуванням і безпечним перевезенням пасажирів, керуванням та обслуговуванням ескалаторів, повинні пройти первинну перевірку знань і надалі повинні періодично проходити перевірку на знаня:цихПравил;ІРП;ІСИ;правилкористування метрополітенами;посадових інструкцій та інших нормативних документів, що встановлюють обов'язки працівників;правил та інструкцій з охорони праці, пожежної безпеки, безпеки руху, виробничої санітарії й охорони довкілля;правил внутрішнього трудового розпорядку метрополітену.

 Особи, які влаштовуються в метрополітен на роботу, повинні пройти обов’язковий попередній медичний огляд під час влаштування на роботу для визначення їх придатності до виконання відповідної роботи. Не допускається виконання обов'язків працівниками метрополітенів, які перебувають у стані алкогольного, токсичного або наркотичного сп'яніння. Особи, яких виявлено в такому стані, негайно усуваються від роботи й притягуються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

 

Загальні вимоги до організації руху поїздів.

Рухом поїздів на лінії має керувати тільки один працівник - диспетчер поїзний, який відповідає за виконання графіка руху поїздів на лінії, яку він обслуговує.

Накази та розпорядження поїзного диспетчера підлягають безумовному виконанню всіма працівниками, робота яких безпосередньо пов'язана з рухом поїздів на цій лінії. Забороняється давати оперативні накази та розпорядження щодо руху поїздів на лінії без відома й згоди диспетчера поїзного.

станції на лініях, які обладнані диспетчерською централізацією, - диспетчера поїзного, а за його розпорядженням й під його контролем - чергового станційного поста централізації (на станціях з колійним розвитком) та чергового по станції метрополітену (на станціях без колійного розвитку);

станції на лініях, на яких диспетчерська централізація тимчасово не діє, - чергового станційного поста централізації та чергового по станції метрополітену за розпорядженням й під контролем диспетчера поїзного;технічна станція електродепо - чергового станційного поста централізації під контролем диспетчера поїзного;поїзд (состав) - машиніста електропоїзда (водія дрезини, машиніста мотовоза господарського поїзда).

На перегонах машиніст електропоїзда (водій дрезини, машиніст мотовоза господарського поїзда) підпорядковується диспетчеру поїзному, а на станціях - диспетчеру поїзному або за його розпорядженням черговому станційного поста централізації чи черговому по станції метрополітену.

Черговий станційного поста централізації, черговий по станції метрополітену, черговий з приймання і відправлення поїздів метрополітену, оператор поста централізації (під час чергування на платформі) повинні спостерігати за висадкою й посадкою пасажирів, справним станом поїздів (составів), наявністю та правильним показанням поїзних сигналів, своєчасно подавати сигнал "Поїзд готовий до відправлення" або "Зачинити двері".

Забороняється займати рухомим складом приймально-відправні станційні (тупикові) колії за маневровими світлофорами, які безпосередньо їх огороджують, у межах розрахункового гальмівного шляху в разі гальмування від пристроїв АРШ з максимальної швидкості, що допускається під час приймання рухомого складу на головну станційну колію станції (крім окремих випадків зняття за допомогою допоміжного поїзда несправного електрорухомого складу для тимчасового відстою на зазначених коліях, а також в інших випадках за рішенням диспетчера поїзного).

Нічний відстій составів має здійснюватися, як правило, в електродепо та на приймально-відправних коліях станцій, призначених для нічного відстою електрорухомого складу. Начальник станції повинен так організувати роботу чергових станційного поста централізації, чергових по станціях метрополітену, операторів постів централізації, чергових з приймання і відправлення поїздів метрополітену, щоб за безумовного забезпечення безпеки руху поїздів і безпечного перевезення пасажирів не допускати затримки поїздів і зниження культури обслуговування пасажирів.

Приміщення чергового станційного поста централізації (чергового по станції метрополітену) повинні бути ізольованими. Правом входу до цих приміщень користуються начальник станції, особи, які здійснюють огляд та обслуговування технічних засобів, контролюють справність приладів та апаратів керування й контролю, що розташовані в зазначених приміщеннях, безпосередньо працюють або виконують свої посадові обов'язки разом із черговим станційного поста централізації (черговим по станції метрополітену), а також посадові особи та працівники, які контролюють виконання черговими станційного поста централізації (черговими по станції метрополітену) їхніх посадових обов’язків, та інші працівники, перелік яких затверджується керівником метрополітену.

Видимі та звукові сигнали.

Видимые сигналы выражаться цветом, положением и числом сигнальных показаний, цифрами и буквами:

- светофоры, указатели АЛС, щиты, фонари, ручные диски, флаги, сигнальные указатели и сигнальные знаки.

Видимые сигналы подразделяются:

  • едневны, подаваемые в дневное время суток на наземных путях - щиты, ручные диски, флаги и сигнальные указатели (стрелочные, путевого заграждения);
  • ночные, подаваемые в тоннелях и в темное время суток на наземных путях – огни установленных цветов в ручных и поездных фонарях, в фонарях на шестах (треногах) и сигнальных указателях. На наземных путях ночные сигналы должны применяться и в дневное время суток при тумане, метели и других неблагоприятных условиях, когда видимость дневных сигналов менее 200 м.
  • круглосуточные, подаваемые одинаково в светлое и темное время суток, такими сигналами служат огни светофоров установленных цветов, сигнальные показания АЛС, маршрутные и другие световые указатели и сигнальные знаки.

В тоннелях применяются только ночные и круглосуточные сигналы.

Звуковые сигналы выражаются числом и сочетанием звуков различной продолжительности. Значение их днем и ночью одно и тоже. Звуковыми сигналами являются свистки электропоездов, маневровых составов, хозпоездов, локомотивов и дрезин, ручные свистки, духовые рожки сирены, звонки.

 

Порядок взаємодії чергового персоналу служби руху, ескалаторної та комерційної при експлуатації ескалаторів.

В оперативном отношении ДСЦПТ подчиняются ССОРАМ, КАПП.

Открытие станции производится постовым милиционером по указанию ДСЦПТ, после доклада ССОРАМ о готовности касс, вестибюлей, касс зала, устройств пассажирской автоматики.

Закрытие станции после окончания движения поездов производится постовым милиционером, после осмотра станции и убедившись в отсутствии пассажиров. О закрытии постовой докладывает ДСЦПТ.

Освещение на станции включается и отключается согласно графика. При пожаре снятие напряжения с электроносителей осуществляется ответственным работником служб "Д", "К", "Е", согласно карт обесточивания электрооборудования и кабелей. При неисправности эмблемы "М", включение производится работниками службы "К" – контролером.

Все работы по обслуживанию эскалаторов должны выполняться согласно ПТЭ.

Оперативные переговоры ДСЦПТ, ЧЭ, КАПП с ЕСДЦ должны осуществляться только по эскалаторной связи.

Плановые переключения ЕСДЦ осуществляются по заявке ДСЦПТ, ЧЭ ручкой "СТОП". Об этом докладывается ЕСДЦ с указанием причины. Все остановки регистрируются в журнале "остановок".

В час "пик" резервным эскалатором является эскалатор №2.

Снятие перекрывателей: верх – КАПП, низ – ЧЭ, ДСЦПТ.

Информацию для пассажиров ведет КАПП, ДСЦПТ.

Все ремонтные работы, связанные с выводом эскалатора из резерва производятся с разрешения:

- мастера эскалаторов, на срок не более 1 часа, с уведомлением ДС, ДСЦПТ;

- начальника дистанции эскалаторов, на срок не более 6 часов, с уведомлением ДЧ;

- начальника эскалаторной службы, на срок не более 24 часов, с уведомлением Д;

- на срок более 24 часов с разрешения Н и с оформлением распоряжения по метрополитену.

Все работы выполняются в ночное "окно". После окончания работ руководитель обязан обеспечить уборку материалов и инструментов, рабочего места и убедившись в отсутствии препятствий для работы эскалатора, доложить ДСЦПТ об окончании работ. ДСЦПТ докладывает ЕСДЦ, ЧЭ, КАПП.

Остановку эскалаторов на ночной отстой согласно графика осуществляет ДСЦПТ, ЧЭ, КАПП, убедившись в отсутствии пассажиров на эскалаторе:

- на спуск – после закрытия станции на вход и спуска пассажиров к электропоездам;

- на подъем – после освобождения эскалатора пассажирами, которые прибыли последним поездом, об остановке эскалатора докладывается ЕСДЦ.

В ночное "окно" для перевозки работников эскалаторы включает ЕСДЦ по заявке ДСЦПТ.

Перед включением эскалатора после ночного перерыва ЧЭ обязан доложить ДСЦПТ об отсутствии людей и посторонних предметов на ходовом полотне и балюстраде эскалаторов, снятии перекрывателей, а КАПП – о состоянии верхних гребенок, ручек "стоп" и снятии перекрывателей. ДСЦПТ дает заявку ЕСДЦ на включение эскалаторов не позднее чем за 5 мин до включения по графику. После включения ЧЭ, КАПП, ДСЦПТ следят за работой поручней, ходового полотна, отсутствия посторонних звуков и докладывают ЕСДЦ.

При необходимости перевода пассажиров с эскалатора, который остановлен на резерв, ДСЦПТ, ЧЭ должны:

- предупредить по громкоговорящему оповещению пассажиров, которые без разрешения зашли и двигаются по нерабочему эскалатору, о включении эскалатора на "подъем" ("спуск");

- сообщить КАПП о снятии перекрывателей;

- убедиться визуально, что на резервном эскалаторе нет пассажиров, которые двигаются в противоположном направлении;

- дать заявку ЕСДЦ на включение эскалатора.

После освобождения пассажирами неисправного эскалатора восстановить ручки "стоп" и установить перекрыватели.

При падении пассажира необходимо проконтролировать его поднятие, доложить ЕСДЦ причину остановки, восстановить ручку "стоп", предупредить пассажиров по громкоговорящей связи о включении эскалатора, дать заявку ЕСДЦ о включении эскалатора.

При попадании постороннего предмета и невозможности его извлечения, необходимо сообщить ЕСДЦ, который направляет машиниста машинного зала. О попадании предмета составляется акт.

При проезде незрячих пассажиров:

КАПП – сообщает ДСЦПТ, ЧЭ, выделяет сопровождение из числа пассажиров, а при подъеме незрячего следит за выходом с эскалатора;

ДСЦПТ, ЧЭ – сообщает КАПП о подъеме незрячего, обеспечивает безопасный проезд с помощью пассажиров, при спуске следит за сходом пассажира с эскалатора.

При проезде инвалида на коляске включается резервный эскалатор. КАПП сообщает ДСЦПТ, ЧЭ о спуске. ЧЭ, ДСЦПТ сообщают КАПП о подъеме инвалида.

В экстремальных ситуациях все подчиняются ДСЦПТ, ССОРАМ закрывает станцию, КАПП ведет информацию.

 


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 189; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!