Охорона навколишнього середовища



 

1) ОСНОВНI ВИМОГИ

 

Головною умовою одержання дозволу від органів пожежного нагляду є виконання необхідних вимог пожежної безпеки. Навіть якщо ваше підприємство належить до тієї групи, на яку поши- рюється декларативний принцип, усі протипожежні заходи, що вимагаються, мають бути обов’язковими для виконання.

Цей розділ присвячено найважливішим організаційним та інже- нерно-технічним заходам щодо забезпечення пожежної безпеки на підприємстві.

 

 1,1) Які організаційні заходи з пожежної безпеки є обов’язковими для підприємства.

 Для підтримання пожежної безпеки кожне підприємство має здійснити комплекс обов’язкових організаційних заходів, переліче- них у “Правилах пожежної безпеки в Україні”, а саме:

 • визначити обов’язки посадових осіб щодо забезпечення пожежної безпеки;

 • призначити відповідальних за пожежну безпеку окремих буді- вель, споруд, приміщень, дільниць, технологічного та інже- нерного устаткування, а також за утримання і експлуатацію технічних засобів протипожежного захисту;

 • запровадити відповідний протипожежний режим;

 • підготувати й затвердити загальнооб’єктову інструкцію про заходи пожежної безпеки й відповідні інструкції для всіх вибу- хопожежонебезпечних та пожежонебезпечних приміщень, а також ознайомити з тими інструкціями всіх працівників;

 • скласти плани (схеми) евакуації людей у разі пожежі;

 • затвердити порядок (систему) сповіщення людей про пожежу, ознайомити з ним усіх працівників;

 • визначити категорії будівель і приміщень за вибухопожеж- ною та пожежною небезпекою відповідно до вимог чинних нормативних документів, а також визначити класи зон за “Правилами будови електроустановок”;

 • встановити на території, у будівлях та приміщеннях відповідні знаки пожежної безпеки, таблички з вказівкою номеру теле- фону та порядку виклику пожежної охорони.

Окрему увагу присвячують спеціальним заходам, що запобіга- ють пожежам від теплового прояву електричного струму.

 

1,2) Як призначають осіб, відповідальних за пожежну безпеку

Відповідальних за пожежну безпеку керівник підприємства призначає своїм наказом.

 

Комплекс заходів та засобів щодо забезпечення пожежної безпеки об'єкта

1. Система запобігання пожежі (запобігання утворення горючого середовища; запобігання виникнення в горючому середовищі джерела запалювання).

2. Система протипожежного захисту (обмеження розмірів та розповсюдження пожежі; обмеження розвитку пожежі; забезпечення безпечної евакуації людей та майна; створення умов для успішного гасіння пожежі)

3. Система організаційно-технічних заходів (організаційні; технічні; режимні; експлуатаційні)

 

3.1 Організаційні заходи пожежної безпеки передбачають: організацію пожежної охорони на об'єкті, проведення навчань з питань пожежної безпеки (включаючи інструктажі та пожежно-технічні мінімуми), застосування наочних засобів протипожежної пропаганди та агітації, організацією ДПД та ПТК, проведення перевірок, оглядів стану пожежної безпеки приміщень, будівель, об'єкта в цілому та ін.

3.2 До технічних заходів належать: суворе дотримання правил і норм, визначених чинними нормативними документами при реконструкції приміщень, будівель та об'єктів, технічному переоснащенні виробництва, експлуатації чи можливому переобладнанні електромереж, опалення, вентиляції, освітлення і т. п.

3.3. Заходи режимного характеру передбачають заборону куріння та застосування відкритого вогню в недозволених місцях, недопущення появи сторонніх осіб у вибухонебезпечних приміщеннях чи об'єктах, регламентацію пожежної безпеки при проведенні вогневих робіт тощо.

3.4 Експлуатаційні заходи охоплюють своєчасне проведення профілактичних оглядів, випробувань, ремонтів технологічного та допоміжного устаткування, а також інженерного господарства (електромереж, електроустановок, опалення, вентиляції).

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 225; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!