Методи роботи під час тренінгу



 

Метод: лекція.

Вид методики: пасивна.

Процент засвоєння матеріалу: 5%

Найбільш швидкий засіб надання необхідної інформації необмеженій кількості слухачів. Недоліком цього методу є те, що лекція ставить учасника в пасивну позицію слухача, що призводить до труднощів з концентрацією уваги і сприйняття.

 

Метод: читання.

Вид методики: пасивна.

Процент засвоєння матеріалу: 10%.

Знання, придбані таким чином, дають теоретичну підготовку, іноді певне емоційне переосмислення і жодних практичних навичок, крім власне, читання.

 

Метод: відеолекторій.

Вид методики: активна

Процент засвоєння матеріалу: 25%.

Демонстрація відеофільму. Крім того, що підлітки і молодь люблять дивитися фільми, це дуже наочно, перегляд хорошого матеріалу ще й чудовий спосіб для емоційного переживання інформації. Після показу фільму ведучий може задавати аудиторії заздалегідь заготовлені питання щодо змісту фільму, які стосуються, почуттів під час перегляду, думок із приводу побаченого.

 

Метод: показ презентації.

Вид методики: пасивна

Процент засвоєння матеріалу: 20%

Використовуючи наочність, ведучий допомагає учасникам запам'ятати і засвоювати інформацію за допомогою зору, слуху. Презентація ефективніша, коли переважають ілюстрації й картинки, а тексту небагато і він великий.

 

Метод: творча праця

Вид методики: активна

Процент засвоєння матеріалу: 50%

Творча праця – це використання схем, креслень, малюнків, моделювання, вигадування пісень, поем, історій або ігор тих, що безпосередньо стосуються теми обговорення силами самих учнів. Важливо пам'ятати, що такий метод роботи особливо цікавий в середніх класах школи. І при цьому важливі ідеї учасників, а не якість художнього виконання або їх таланти.

 

Метод: групове обговорення

Вид методики: інтерактивна

Процент засвоєння матеріалу: 50%

Дозволяє учасникам поділитися своїми думками, враженнями і почуттями в рамках певної теми.

Групове обговорення стимулює вільний обмін думками і допомагає учням отримати чітке уявлення про поняття, відчуття і точки зору інших членів групи.

 

Метод: дискусія

Вид методики: інтерактивна

Процент засвоєння матеріалу: 50%

Виникає тоді, коли кожен учень висловлює свою думку по тій або іншій темі на підставі своїх знань і досвіду. Це – спір, обмін думками та їхня аргументація.

Обов'язкова умова дискусії – наявність полярних, протилежних точок зору на цю проблему у людей або мікрогруп. (Наприклад частина групи вважає, що курити добре, а частина – що погано. Якщо вся група вважає, що курити погано – дискусії не вийде)

 

Метод: рольова гра

Вид методики: інтерактивна

Процент засвоєння матеріалу: 70%

Це розігрування після попередньої підготовки або без неї коротких ситуацій, що імітують можливі реальні події і проблеми. Рольова гра імітує реальність і дозволяє учасникам діяти „як по-справжньому”. Кожен учасник гри повинен чітко знати свою роль і гру в цілому. Після гри з ведучим обговорюються ті почуття, емоції, дії, які програвалися.

 

Метод: аналіз життєвих ситуацій

Вид методики: інтерактивна

Процент засвоєння матеріалу: 50%

Цей метод має бути чітко направлений на конкретну проблему, ґрунтується він на реальних або вигаданих життєвих випадках. Ситуація зачитується групі і обговорюється учасниками. Обговорення стимулює до пошуку декількох варіантів вирішення ситуації, а також допомагає виявити помилки в своїй власній поведінці (якщо запропонована ситуація перекликається з особистим досвідом учасника). Техніка складається з чотирьох кроків: знайти факти, визначити проблему, перерахувати аргументи всіх сторін, провести обговорення.

 

Метод: виступ в ролі навчаючого

Вид методики: інтерактивна

Процент засвоєння матеріалу: 90%

Учасник, володіючи якимось досвідом, розповідає і показує, як правильно необхідно щось робити іншому. Основний принцип: хочеш вивчити і зрозуміти сам – поясни іншому.

 


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 18; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!