Їх вплив на розвиток споживчої кооперації



Значний вплив на розвиток споживчої кооперації України мали всеросійські та регіональні (переважно губернські та повітові) загальнокооперативні з'їзди, на яких кооператори виробляли напрями розвитку кооперації, основні принципи діяльності різних її видів, узгоджували програми дій кооперативних організацій. Перший такий загальнокооперативний з'їзд у Москві відбувся 16-21 квітня 1908 року. З'їзд рекомендував покласти в основу роботи споживчої кооперації рочдейльські принципи.

У 1909 - 1913 рр. в усіх українських губерніях відбуваються регіональні з'їзди кооператорів, на яких стоять питання об'єднання споживчих товариств у спілки, участі членів товариств у кредитних і ощадно-позичкових кооперативах. За підтримки земства, особливо після 1910 року, скликалися місцеві кооперативні з'їзди, утримувалися інструктори-ревізори.

Другий Всеросійський кооперативний з'їзд проходив 1 -7 серпня 1913 року в м. Києві. На з'їзді остаточно сформулювався дві течії в кооперативному русі Російської імперії: централістична і федералістична. Представники кооперативних організацій українських губерній у своїй діяльності були здебільшого прихильниками федералізму в розбудові спілок, виступаючи за створення кооперативних об'єднань губернського і крайового характеру та перетворення Московської спілки споживчих товариств (МССТ) в їх федеральний центр.

 

 


Дата добавления: 2015-12-16; просмотров: 16; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!