Мета, завдання, основні принципи діяльності та організаційна структура



Ідеї співпраці кооператорів різних країн зародилися ще на початку XIX ст. Першою спробою створення міжнародного кооперативного центру було заснування у 1835 р. в Лондоні Асоціації всіх класів і всіх націй, метою якої було пропагування кооперативних ідей на міжнародному рівні.

У 1869 році на конгресі англійської кооперативної спілки було засновано міжнародний комітет зі створення міжнародного кооперативного центру. Але комітет і Асоціація проіснували недовго через неготовність кооператорів Європи до широкої міжнародної співпраці, оскільки тогочасний кооперативний рух був ще малочисельним, економічно слабким і роздрібненим.

Після цього було ще дві спроби створення міжнародного кооперативного центру у 1867 р. і 1886 р., але утворити таку структуру не вдалося.

Перші конкретні заходи в справі міжнародної кооперативної співпраці здійснили керівники англійської кооперації.

У 1889 р. генеральний секретар кооперативної спілки Великобританії, християнський секретар В. Ніл створив ініціативний комітет для організації Міжнародної спілки друзів кооперативного виробництва.

Цей комітет звернувся до кооперативних спілок усіх країн із закликом створити міжнародний кооперативний центр зі штаб-квартирою в Лондоні.

У 1892 р. в Лондоні міжнародна конференція друзів кооперативного виробництва розглянула і схвалила проект статуту майбутньої міжнародної спілки, вирішила скликати перший конгрес у 1893 р. і створила спеціальний тимчасовий комітет для проведення підготовчих заходів.

Перший конгрес ухвалив рішення про створення Міжнародного кооперативного альянсу із розміщенням штаб-квартири в Лондоні, також досягнуто домовленості про скликання конгресу раз на три роки. З часу виникнення Альянсу кооперативний рух включився у сферу міжнародних відносин.

Другий конгрес Міжнародного кооперативного альянсу відбувся у жовтні 1896 року в Парижі. На ньому був прийнятий І статут МКА, в якому були сформульовані цілі, принципи та методи діяльності Альянсу, форми і порядок зв'язків з національними організаціями, терміни скликання конгресів Альянсу, норми представництва в його центральних органах, розміри членських внесків, характер діяльності центрального комітету МКА та його бюро; а також був обраний центральної комітет у складі 37 осіб і бюро на чолі з директором, затверджені прапор і робоча мова альянсу. Було рекомендовано оголосити в усіх країнах один день у році днем кооперації, про що МКА у 1923 р. було ухвалено постанову "Про Міжнародний день кооперації1", який і нині святкується у першу суботу липня.

XXX конгрес Міжнародного кооперативного альянсу відбувся у жовтні 1992 року. У ньому вперше брала участь деле­гація споживчої кооперації України.

На цьому форумі обговорили і прийняли новий статут, затвердили структуру МКА, правила, процедури, положення Міжнародного кооперативного альянсу.

У правилах Альянсу зазначалося, що МКА - всесвітній представник кооперативних організацій усіх видів і ставить перед собою такі завдання:

1) сприяти світовому кооперативному руху;

2) заохочувати і захищати кооперативні цінності та принципи;

3) сприяти розвитку економіки та інших взаємовигідних відносин між членами організації;

4) розвивати економіку та соціальний прогрес людей, сприяючи миру та безпеці.

 


Дата добавления: 2015-12-16; просмотров: 13; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!