Тема. Нумерація чисел у межах 100. Додавання і віднімання двоцифрових чисел. Розв’язування задач на 2-3 дії різних ступенів.



Мета: повторити усну і письмову нумерацію чисел першої сотні; випадки додавання і віднімання в межах 20; розвивати мислення, пам'ять; виховувати акуратність.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: підручник, зошит робочий, дидактичний матеріал.

 

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с 153,завдання 984;985)

Завдання 984

Стас був у таборі з 15 липня по 7 серпня включно. Скільки днів був у таборі Стас? Як це можна визначити? (За календарем.)

Завдання 985

Є три монети. Дві з них однакової маси, а одна — легша, фальшива. Як за допомогою терезів знайти фальшиву монету без гир лише одним зважуванням? (Зважити дві із них. Якщо однакові за вагою, то третя фальшива. Якщо ні, то легша фальшива.)

2. Усна лічба

3. Хвилинка каліграфії з логічним завданням

— Числа 35; 28; 75; 19; 93; 87 запишіть у порядку спадання.

4. Математичний диктант

• Запишіть цифрами числа: вісімнадцять, тридцять дев'ять, п'ятдесят шість, сорок два, сімдесят чотири.

• Запишіть числа, що складаються:

а) з п'яти десятків і трьох одиниць;

б) з семи десятків і п'яти одиниць;

в) з чотирьох десятків і дев'яти одиниць.

• На городі працювали 10 хлопчиків, а дівчаток — на 4 менше. Скільки дівчаток було на городі?

• Школярі працювали в саду. У перший день вони зібрали 20 ящиків яблук, а в другий день — на 10 ящиків більше. Скільки ящиків яблук зібрали школярі в другий день? Скільки ящиків зібрали за два дні?

5. Запис виразів та обчислення їх значень

• Суму чисел 4 і 6 помножити на 8.

• Число 9 помножити на різницю чисел 12 і 4.

• Знайти різницю добутку чисел 7 і 9 та їх суми.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми повторимо усну і письмову нумерацію чисел першої сотні, додавання і віднімання в межах 20.

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Робота за підручником (с. 754)

Завдання 1. Усне виконання завдання

Учні читають числа і пояснюють, за якими ознаками вони об'єднані у групи і як називають ці групи. (У жовтому овалі — множина круглих чисел; у синьому — множина парних двоцифрових чисел; у зеленому — множина непарних чисел.)

Завдання 2. Коментоване виконання завдання

Учні виписують у три рядки: множину чисел шостого десятка; множину чисел, які менші, ніж 58; множину чисел, які входять до обох попередніх множин.

12; 54; 32; 50; 28; 75; 57; 60; 59; 63; 51; 98; 11; 52; 66.

Відповідь:

54; 57; 60;59;51;52.

12; 54; 32; 50; 28;57;60;51;11;52.

12; 54; 32; 50; 28; 57; 60; 59; 51; 11; 52.

Завдання 3. Самостійна робота

Двоє учнів працюють за закритою дошкою.

2. Запис чисел у вигляді суми розрядних доданків

— Запишіть у вигляді суми розрядних доданків за зразком кожне з поданих чисел: 75; 26; 62;88. Зразок. 82 = 80 + 2.

3. Фізкультхвилинка

4. Самостійна робота

63:9*9 64:8*9 0:8:2

54:6*9 72:9*8 0:6*3

36:9*4 81:9:3 0*10:2

V. Підсумок уроку.

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 154, завдання 4; 5.

 

 


Дата добавления: 2016-01-05; просмотров: 32; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!