Література доби національного піднесення.



 

У роки національного піднесення активно розвивалася література. У розвитку мистецтва цієї доби поєднувалися традиції дожовтневого часу та досвід молодих культурних сил. Про бурхливий розвиток свідчить утворення різноманітних творчих угруповань («Плуг», «Гарт», «Лнка», ВАПЛТЕ, «Молодняк», «Аспанфут», «Нова генерація»). У цей час молоді українські письменники часто відмовляються від традицій класичної літератури та орієнтуються на літературне життя Західної Європи.
У літературі 20-х рр.. сформувалася яскрава революційно-романтична течія, представниками якої були П. Тичина, В. Сосюра, В. Чумак, В. Елан. Помітне місце займала ВУСПП – спілка, яка ставила за мету обєднати всіх художників слова, що прагнули до створення єдиної інтернаціональної пролетарської культури.

Група київських неокласиків (М. Зеров, М. Драй-Хмара, П. Филипович, М. Рильський), прагнули засвоїти досвід класичної світової літератури.

Існували літературні угрупування, які тяжіли до модернізму в різних його виявах: «Аспанфут», «Авангард», «Ланка», «Марс».

У 20-х роках ще розвивався символізм.

У перше десятиліття після революції бурхливо розвивається поезія.

Одним з найяскравіших поетів був П. Тичина.

В. Сосюру називають найтоншим ліриком української поезії.

Євген Плужник – видатий поет і прозаїк.

Творчість М. Бажана характеризується філософською глибиною.

У 20-х рр.. активізувався розвиток прози. Найвідоміші представники В. Винниченко, Г. Косинка, М. Хвильовий.

Літературна дискусія 1925-1928 рр., що започаткована творами М. Хвильового, поклала початок політичним переслідуванням у середовищі українських письменників. Твори та ідеї Хвильового нарекли націоналістичними та злочинними.

 


Дата добавления: 2016-01-04; просмотров: 96; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!