Архетипи культури.Поняття табу культури.Психологічна концепція дослідження культури



. Імя Зигмунда Фрейда добре відоме як фахівця з психології, психотерапії та соціально-філософських дисциплін є засновником психоаналізу. Серед найбільш відомих праць особливої уваги заслуговує «тлумачення сновидінь», «психологія буденного життя», «Леонардо да Вінчі», «тотем і табу».

Згідно з концепцією З. Фрейда людина є цілісним психосоматичним організмом, у якому всі процеси душевного життя взаємопов’язані. тому ті думки ті реакції які на перший погляд здаються спонтанними насправді мають причину що прихована у глибинах людської душі. У душевному житті Фрейд виділяє три рівні: свідоме, досвідоме, підсвідоме. До підсвідомого він відносить інстинкти та почуття, думки, що стають недоступними для свідомості.

Фрейд виділяє 5 стадій розвитку людського організму: оральну, анальну, фалічну, латентну, геніальну. У структурі особистості він теж виділяє три рівні: 1)Воно(Ід) 2)Я (Его) 3)Над-Я(супер-его). налагоджена взаємодія усіх трьох рівнів сприяє оптимальному розвитку особистості. Процес самозахисту Я від Воно та тиску Над-Я відбувається за допомогою таких механізмів: витіснення до підсвідомого, заперечення, раціоналізація, реактивні оформлення, ізоляція, проекція, регресія, сублімація. Різновидами сублімації можна вважати спорт, музику, мистецтво, науку та релігію. Тому Фрейд вважав що культура є різновидом сублімації. Ця ідея закладена в основу роботи «майбутнє однієї ілюзії». Для фрейда культура і цивілізація це поняття тотожні. Також він вважав що між людиною і культурою


Дата добавления: 2016-01-04; просмотров: 15; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!