Момент переходу виключних прав.



3.1. Виключні права, передбачені ст.1, 2 цього Договору, переходять від Автора до Роботодавця з дня підписання цього Договору.

4. Відповідальність сторін.

4.1. За невиконання або неналежне виконання своїх зобов’язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність згідно із чинним законодавством України.

5. Інші умови.

5.1. Цей Договір набуває чинності з дня його підписання.

5.2. З дня підписання цього Договору зміни та доповнення до нього можуть вноситись лише за згодою Сторін, у письмовому вигляді, шляхом укладення додаткових угод.

5.3. Цей Договір укладений українською мовою у двох примірниках, по одному для кожної із Сторін.

Місцезнаходження та реквізити Сторін

Роботодавець

Автор

 


ГЛОСАРІЙ

Авторським правом охороняються об'єкти інтелектуальної власності, пов'язані зі створенням та використанням творів науки, літератури і мистецтва (немайнове право).

Автор – творець певного твору (винахідник, учений, письменник, художник тощо).

Бренд – «розкручена» торговельна марка, виділена суспільною свідомістю з маси подібних, що формує у суб'єктів ринку позитивний образ продукції фірми.

Виключна ліцензія – видається тільки одній особі і виключає можливість використання ліцензіаром об'єкта права інтелектуальної власності у сфері, що обумовлена цією ліцензією.

Винахід – технологічне (технічне) вирішення, що відповідає умовам патентоздатності (новизні, винахідницькому рівню і промисловій придатності).

Експертизна заявка – перевірка матеріалів заявки на відповідність встановленим законом вимогам.

Заявка – сукупність документів, складених відповідно до вимог чинного законодавства, які подаються до Державного департаменту інтелектуальної власності на видачу охоронного документа.

Інновація (нововведення) – як процес – вкладення коштів в економіку, що забезпечує модернізацію техніки і технології; як об'єкт – нова техніка.

Інтелектуальна власність – у широкому розумінні означає закріплені законом права на результати інтелектуальної діяльності у виробничій.

Кваліфікаційна експертиза (експертиза по суті) – експертиза, що встановлює відповідність винаходу умовам патентоздатності (новизні, винахідницькому рівню, промисловій придатності).

Комбіновані платежі – найбільш поширені, передбачають виплату ліцензіару ліцензіатом первинного сталого платежу до початку виробництва та збуту ліцензійної продукції з подальшою виплатою залишку розрахункової ціни ліцензії як роялті після того, як буде налагоджено виробництво ліцензійної продукції.

Комерціалізація об'єктів інтелектуальної власності – взаємовигідні (комерційні) дії учасників процесу перетворення результатів інтелектуальної праці у ринковий товар з метою отримання прибутку чи іншої ринкової вигоди.

Копірайт – перший закон про авторське право.

Корисна модель – нове і промислово придатне конструктивне виконання пристрою.

Ліцензіар – фізична чи юридична особа, яка має право власності і передає будь-якій іншій фізичній чи юридичній особі право на використання одного чи кількох зазначених об'єктів у певних межах.

Ліцензія – дозвіл власника патенту (ліцензіара), що видається іншій особі (ліцензіату), на використання винаходу (корисної моделі) на певних умовах.

Локальна новизна – новизна, що встановлюється за виданими в Україні патентами на винаходи і поданими до Установи заявками на видачу патентів.

Метод вихідних витрат базується на фактично наведенихвитратах, що вибрані з бухгалтерської звітності підприємств за кілька останніх років, їх розміру і строку створення активу.

Метод заміщення полягає у тому, що використовується принцип, відповідно до якого стверджується, що максимальна вартість власності визначається мінімальною вартістю, яку необхідно сплатити під час придбання активу аналогічної корисності або з аналогічною споживчою вартістю.

Метод надлишкового прибутку заснований на припущенні того, що продукція, яка виготовлена з використанням об'єкта інтелектуальної власності, приносить додатковий прибуток у порівнянні з продукцією, яка виготовляється без використання цього об'єкта інтелектуальної власності.

Метод порівняння продажів полягає у тому, що визначена за цим методом ціна об'єкта інтелектуальної власності є найбільш достовірною, оскільки вона сформована ринком.

Метод прямого відтворення визначає суму витрат, які є необхідними для створення нової точної копії активу, що оцінюється. Ці витрати повинні грунтуватися на сучасних цінах та сировині, матеріалах, енергоносіях, комплектуючих виробах, інформації, а також на середньогалузевій вартості робочої сили певної кваліфікації.

Метод прямої капіталізації заснований на переведені прибутку від комерційного використання об'єкта інтелектуальної власності у вартість останнього. Цей метод використовують найчастіше як експрес-метод для розрахунку залишкової вартості, а іноді – для оцінки активів, строк життя яких практично не визначений. Процедура цього методу включає, по-перше, виявлення джерел і розмірів чистого прибутку, по-друге, виявлення ставки капіталізації і, по-третє, визначення вартості активу як добутку від ділення чистого прибутку на ставку капіталізації.

Метод роялті визначає вартість об'єкта інтелектуальної власності як частку від бази роялті (доходу, прибутку, вартості основної сировини).

Невиключна ліцензія – не виключає можливості використання ліцензіаром об'єкта права інтелектуальної власності і видачі ним іншим особам ліцензії на використання цього об'єкту у певній сфері.

Ноу-хау (англ. know how – знати як) – незахищені охоронними документами та не оприлюднені повністю чи частково, повністю або частково конфіденційні знання, досвід, навики, що включають відомості технічного, економічного, адміністративного, фінансового характеру, які можуть мати комерційну цінність і виступати об'єктами комерційнихтрансакцій, використання яких забезпечує певні переваги особі (стороні), що їх одержала.

Одинична ліцензія видається тільки одному ліцензіату і виключає можливість видачі ліцензіаром іншим особам ліцензій на використання об'єкта права інтелектуальної власності у сфері, що обмежена цією ліцензією, але не виключає можливості використання ліцензіаром цього об'єкта у певній сфері.

Патент (від лат. раtens – відкритий) – техніко-юридичний документ, виданий заявнику на винахід, корисну модель чи промисловий зразок, що відповідає умовам патентоспроможності і підтверджує авторство, пріоритет і право власності на зазначені об'єкти.

Паушальни платіж – виплата ліцензіарові визначеної зафіксованої в договорі суми ще до початку масового випуску ліцензійної продукції.

Промисловий зразок – результат творчої діяльності людини у галузі художнього конструювання.

Роялті – вид платежів, який платить ліцензіат ліцензіару протягом усього терміну дії ліцензійного договору, або відсоток від суми прибутку чи суми обороту від випуску продукції, або диференційованої ставки з одиниці ліцензійної продукції.

Секретний винахід – винахід, що містить інформацію, віднесену до державної таємниці.

Службовий винахід – винахід, створений працівником у зв'язку з виконанням службових обов'язків чи дорученням роботодавця за умови, що трудовим договором (контрактом) не передбачає інше.

Товар – продукт праці, що виготовлений для продажу.

Торговельна марка – позначення, за яким товарні послуги одних осіб відрізняються від товарів і послуг інших осіб.

 


Дата добавления: 2016-01-04; просмотров: 13; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!