Про передачу авторського права



м. Львів "___"________ 20___ р.

(П.І.П. автора та співавторів)

(надалі окремо або разом Автор (Співавтори)) з одного боку та

Інститут фізичної оптики МОН України (надалі Видавець) в особі директора _________________,

який діє на підставі Статуту, уклали даний договір про наступне:

1. Предмет договору.

Автор з моменту вступу в дію даного Договору передає Видавцю безоплатно на строк дії авторського права, передбаченого діючим законодавством України, виключні права на використання створеного Автором (Співавторами) письмового наукового твору (надалі Статті) з назвою ______________________________________________________________________________

(назва статті)

схваленої та прийнятої до публікації Редколегією журналу __________________________________

(надалі Журнал)

на умовах, визначених цим Договором.

2. Способи використання Статті.

2.1. У відповідності до чинного законодавства України та цього Договору під використанням Статті розуміється:

 відтворення Статті або її окремої частини мовою оригіналу в будь-якій матеріальній формі, в том числі на паперовому і електронному носії в Журналі і/або базах даних Видавця і/або інших осіб, на розсуд Видавця;

 розповсюдження Статті або її окремої частини в складі Журналу і/або базах даних Видавця або інших осіб, на розсуд Видавця, або у вигляді самостійного твору по всьому світу;

 подання Статті до загального відома таким чином, що будь-яка особа може отримати доступ до Статті з будь-якого місця і у будь-який час за їх власним вибором (подання до загального відома, в т.ч. через Інтернет);

 передача (надавати дозвіл на використання Статті і її окремих матеріалів) отриманих за цим Договором прав третім особам.

2.2. Надання прав за цим Договором включає право на обробку форми представлення Статті для її використання у взаємодії з комп’ютерними програмами і системами (базами даних), публікації і поширення в машиночитаному форматі та впровадження в системи пошуку (бази даних).

2.3. Інші права, прямо не передані Видавцю за цим Договором, включаючи патентні права на будь-які процеси, способи чи методи та інше, описані Автором (Співавторами) в Статті, а також права на товарні знаки, зберігаються за Автором (Співавторами), іншими законними власниками.

3. Територія використання.

Автор надає Видавцю право на використання Статті способами, зазначеними у цьому Договорі, на території України та інших країн шляхом передплати, продажу та безоплатної передачі.

4. Строк дії договору.

Цей Договір є чинним з дати його підписання при умові прийняття Редколегією Журналу рішення про прийняття Статті до публікації та діє протягом строку, передбаченого в п. 1 цього Договору. У випадку, якщо Стаття не приймається до публікації або Автор (Співавтор) на стадії прийняття рішення Редколегією відкликав рукопис, даний Договір не вступає в дію (втрачає чинність). Якщо Стаття не прийнята до друку, Видавець повідомляє про це Автора при умові надання Автором (Співавторами) Редакції контактних телефонів (адресів).

5. Застереження.

2.1. Автор (Співавтори) гарантує, що:

 Він (вони) поінформував (ли) інших співавторів щодо умов цього Договору та отримав (ли) згоду всіх співавторів на укладення цього Договору на умовах, передбачених Договором;

 Стаття є оригінальним твором, представленим на розгляд тільки цьому Журналу, і що Автор (Співавтори) не публікував (ли) Статтю раніше в обсязі понад 50% в інших друкованих та / або електронних виданнях, крім публікації препринту (рукопису) Статті;

 Стаття містить всі передбачені чинним законодавством про авторське право посилання на цитованих авторів та / або видання (матеріали), що Автором (Співавторами) отримані всі необхідні дозволи на використані в Статті результати, факти та інші запозичені матеріали, власником яких Автор (Співавтори) не є;

 Стаття не містить матеріалів, що не підлягають опублікуванню у відкритій пресі, у відповідності з діючими законодавством і його опублікування та розповсюдження не призведе до розголошення секретної (конфіденційної) інформації (включаючи державну таємницю).

6. Права та обов'язки автора (співавторів).

6.1. Автор зобов'язується:

6.1.1. Подати рукопис Статті у відповідності з Правилами для авторів, опублікованих на сайті Видавця або Журналу.

6.1.2. У процесі підготовки Статті до публікації:

 вносити в текст Статті виправлення, зазначені рецензентами та прийняті Редколегією Журналу, та/або, при необхідності, на вимогу Видавця доопрацювати Статтю;

 вичитати коректуру (и) Статті в терміни, передбачені графіком виходу Журналу;

 вносити до коректури Статті тільки той мінімум правок, який пов'язаний з необхідністю виправлення допущених в оригіналі Статті помилок.

6.1.3. Не публікувати Статтю в обсязі понад 50% в інших друкованих та/або електронних виданнях мовою оригіналу без згоди Видавця.

6.1.4. Не використовувати у комерційних цілях і в інших виданнях без згоди Видавця електронну копію Статті, підготовлену Видавцем, у випадку його передачі Автору.

6.2. Автор (Співавтори) має право:

6.2.1. Користуватися друкованими або електронним препринтом невиданого рукопису Статті у формі та змісті, прийнятими Видавцем для публікації в Журналі. Такі препринти можуть бути розміщені у вигляді електронних файлів на веб-сайті автора (співавторів) або на захищеному зовнішньому веб-сайті роботодавця автора (співавторів) Статті, але не для комерційних продажів або систематичного зовнішнього поширення третьою стороною.

При цьому Автор (Співавтори) повинен (ні):

 включити в препринт наступні попередження: «Це препринт Статті, прийнятої для публікації у (назва Журналу, (С), авторське право (рік). Власник авторського права, зазначений у Журналі)»;

 забезпечити електронне посилання на сайт Видавця, що має URL http://www.ifo.lviv.ua

6.2.2. Право безоплатно фотокопіювати або передавати колегам копію надрукованої Статті цілком або частково для їх особистого або професійного використання, для просування академічних або наукових досліджень або для інформаційних цілей роботодавця.

6.2.3. Право використовувати матеріали з опублікованої Статті в написаній Автором (Співавторами) книзі.

6.2.4. Право використовувати окремі малюнки або таблиці і уривки тексту з Статті для власних цілей навчання або для включення їх в іншу роботу, або для подання в електронному форматі у внутрішню (захищену) комп'ютерну мережу або на зовнішньому веб-сайті автора (співавторів) або його роботодавця.

6.2.5. Право включати матеріали Статті в навчальні збірники для використання в аудиторії, для безоплатного розповсюдження матеріалів студентам автора (співавторів) або зберігати матеріали в електронному форматі на локальному сервері для доступу студентів як до частини курсу навчання, а також для внутрішніх навчальних програм в установі роботодавця.

7. Права та обов'язки Видавця.

7.1. Видавець зобов'язується:

7.1.1. Опублікувати Статтю у встановлені у видавництві терміни і надати Автору (Співавторам) за його вимогою електронний відбиток Статті після її опублікування, за умови надання Видавцю електронних адрес.

7.1.2. Надати Автору коректуру верстки Статті та внести обґрунтовану правку Автора (Співавторів) в неї.

7.1.3. Забезпечити чинний стандарт поліграфічних робіт та розповсюдження Статті у відповідності з отриманими замовленнями.

7.2. Видавець має право:

7.2.1. При будь-якому подальшому дозволеному використанні Автором (Співавторами) (і/або іншими особами) Журналу та/або Статті (у тому числі будь-якої її окремої частини, фрагменту), вимагати від зазначених осіб посилання на Журнал, Видавця, назву Статті, том, номер Журналу і рік опублікування, зазначених в Журналі.

7.2.2. Розміщувати в ЗМІ та інших інформаційних джерелах попередню і/або рекламну інформацію про майбутню публікацію Статті.

7.2.3. Встановлювати правила (умови) прийому та публікації матеріалів. Редколегії Журналу належить виключне право відбору та/або відхилення матеріалів, що направляються до редакції з метою їх опублікування. Рукопис (матеріальний носій), що надсилається Автором (Співавторами) до редакції Журналу, поверненню не підлягає. Редакція Журналу в листування з питань відхилення Статті Редколегією Журналу не вступає.

8. Інші умови Договору

8.1. У разі пред'явлення Видавцю вимог, пов'язаних з порушенням виключних авторських та інших прав інтелектуальної власності третіх осіб при створенні Статті, або у зв'язку з укладенням Автором (Співавтором) цього Договору, Автор зобов'язується:

 негайно, після отримання повідомлення Видавця, вжити заходів для врегулювання спорів з третіми особами, при необхідності вступити в судовий процес на боці Видавця і вжити всіх можливих заходів з метою виключення Видавця з числа відповідачів;

 відшкодувати Видавцю понесені судові витрати, витрати і збитки, викликані застосуванням заходів забезпечення позову та виконання судового рішення, і виплачені третій особі суми за порушення виняткових авторських та інших прав інтелектуальної власності, а також інші збитки, понесені Видавцем у зв'язку з недотриманням Автором (Співавторами) гарантій, наданих ними за цим Договором.

8.2. Сторони домовилися, що факсимільні (електронні) копії документів дійсні і мають однакову юридичну силу з оригіналами.

8.3. Відповідно до чинного законодавства цей Договір є договором приєднання (офертою), умови якого визначаються Видавцем, і може бути підписаний іншою стороною не інакше як шляхом приєднання до цього Договору в цілому. Надання Автором (Співавторами) рукопису Статті для опублікування в Журналі, вважається акцептом, тобто згодою Автора (Співавторів) на опублікування Статті відповідно до умов цього Договору.

9. Реквізити і підписи сторін.

 

Видавець:

______________________________________

Адреса: ______________________________

 

Директор: ____________________________

(підпис)

Автор (від імені та за погодження всіх співавторів):_________________________

____________________________________________

Адреса:

Паспорт серії ____ № ___________________

Виданий

Дата видачі: ___________________________________

(підпис)


Додаток С

Договір
між Творцем (творцями) і Роботодавцем про передання права на одержання охоронного документа на об’єкти права інтелектуальної власності, створені у зв’язку з виконанням трудового договору чи окремого доручення

м. ____________ " __" _____ 20__ р.

Керуючись нормами четвертої книги Цивільного кодексу України (ЦКУ) та відповідно до законів України “Про охорону прав на винаходи і корисні моделі”, “Про охорону прав на промислові зразки”, “Про охорону прав на топографії інтегральних мікросхем" ________________ (прізвище, ім'я та по батькові Творця (творців) -винахідника (винахідників), автора (авторів) промислового зразка або компонування ІМС) і_______________ (повна назва особи, де або у якої працює Творець (творці), далі - Роботодавець в особі ____________ (посада, прізвище, ім'я та по батькові) який (яка) діє на підставі ______________ (Статут, Положення тощо), іменовані далі як СТОРОНАМИ, враховуючи те, що Творець (творці) подав (подали) Роботодавцю опис об'єкта права інтелектуальної власності (далі - ОПІВ), створеного у зв'язку з виконанням трудового договору ________________ (назва ОПІВ - винаходу, корисної моделі, промислового зразка, компонування ІМС), що розкриває суть ОПІВ достатньо ясно і повно уклали цей договір (далі — договір) про нижченаведене:

Предмет Договору

Предметом договору є передання Творцем (творцями) Роботодавцю права на одержання в Україні та в іноземних державах________________ (назва охоронного документа) на_____________ (назва ОПІВ), що має своїм наслідком набуття Роботодавцем майнових прав на нього з моменту одержання охоронного документа, а також майнових прав, набутих на підставі заявки.

2. Обов’язки Роботодавця

2.1. Подавати в компетентні органи з охорони прав інтелектуальної власності заявки на видачу охоронних документів на зазначені в пункті 1 ОПІВ згідно із законодавством. Вживати всіх заходів, необхідних для одержання охоронного документа на ОПІВ та підтримання чинності виключних майнових прав протягом встановленого законодавством строку.

2.2. Зберігати конфіденційність щодо одержаних від Творця відомостей про зазначений у пункті 1 ОПІВ до офіційного опублікування матеріалів заявки та вживати заходів стосовно недопущення до неї сторонніх осіб та осіб, які за своїм службовим становищем не мають доступу до такої інформації.

2.3. Запропонувати Творцю укласти договір про передання йому права на одержання охоронного документа у разі прийняття рішення про припинення дій, пов’язаних з його одержанням, або укласти договір про передання йому майнових прав, набутих відповідно до цього договору, в разі прийняття рішення про відмову в підтриманні чинності виключних майнових прав, у строки, які б забезпечили сплату відповідного збору чи мита.

2.4. Надавати можливість Творцю брати участь в роботах з підготовки зазначеного в пункті 1 ОПІВ до використання (розроблення техдокументації, виготовлення і випробування дослідного зразка та інше), за необхідності повністю або частково звільнити його від основної роботи.

2.5. Забезпечити Творцю такі умови матеріального, виробничого і соціального характеру, необхідні для ефективної творчої діяльності:

__________________
__________________
__________________
2.6. Забезпечити оплату робіт, пов’язаних з підготовкою до використання ОПІВ, виконаних Творцем, за окремим договором, який має бути додатком до цього договору.

2.7. Видати Творцю справедливу винагороду за використання ОПІВ у власному виробництві, від надання дозволу (ліцензій) на їх використання іншим особам в Україні та за її межами, або у разі поставки на експорт продукції, виготовленої із застосуванням цього об’єкта, за такими умовами:

а) види винагороди: заохочувальна, періодична;

б) розмір винагороди:

заохочувальна ___________ грн.;

періодична ______% (______________ відсотків) від_____________ (зазначається показник результатів економічної діяльності) визначеного згідно з_______________ (вказується методика визначення вибраного показника)

в) сума винагороди_______________;

від надходження платежів від використання (у власному виробництві, ліцензійних платежів тощо)

г) порядок виплати винагороди:

заохочувальна сплачується одноразово, розмір визначається у гривнях;

періодична винагорода сплачується протягом строку дії (виключних) майнових прав або протягом строку дії ліцензії або ліцензійного договору і (або) договору (контракту) на поставку продукції;

д) строки виплати винагороди:

заохочувальна – не пізніше двох місяців після одержання охоронного документа або не пізніше двох місяців від дати надання ліцензій, або підписання ліцензійного договору, або підписання договору (контракту) на поставку продукції;

періодична - не пізніше ________місяців по завершенню періоду, за який сплачується винагорода, або не пізніше________місяців після отримання кожного ліцензійного платежу від ліцензіата, і (або) завершення чергового встановленого цим договором періоду;

е) періодичність виплати періодичної винагороди___________ (щомісячно, щоквартально щорічно), починаючи від дати використання ОПІВ або, починаючи від дати набрання чинності відповідного договору, при цьому:

якщо використання ОПІВ розпочалося до укладення цього договору, перша сплата відбувається протягом двох місяців після подання заявки за весь період, що минув від дня початку використання;

перша сплата проводиться за неповний розрахунковий період, якщо він не співпадає з періодом бухгалтерської звітності;

є) інші умови виплати_________________

2.8. Працедавець у випадку____________ (зазначити конкретний випадок) може передати право на одержання охоронного документа на ОПІВ іншій особі, забезпечивши у відповідному додатковому договорі захист прав Творця (творців) на рівні, не нижчому ніж у цьому договорі.

2.9. Виплачувати належну Творцю винагороду його спадкоємцю (спадкоємцям) і (або) правонаступнику (правонаступникам).

Права Роботодавця

3.1. Здійснювати свої майнові права на ОПІВ на власний розсуд, із додержанням при цьому прав інших осіб.

3.2. Передавати право на одержання охоронного документа на ОПІВ іншій особі на умовах, визначених у пункті 2.8.

3.3. На безоплатне з боку Творця (творців) сприяння одержанню охоронних документів на ОПІВ в Україні та в іноземних державах (участь в підготовці матеріалів заявки на ОПІВ: складання опису заявки, формули винаходу або корисної моделі, виготовлення креслень, ескізів тощо).

3.4. На сприяння (за окрему плату чи без такої) Роботодавцю у доведенні ОПІВ до стану, придатного для промислового використання.

3.5. На використання ОПІВ у власному виробництві у разі дострокового припинення чинності цього договору і/або переходу майнових прав на ОПІВ на ім’я Творця (творців) на умовах невиключної ліцензії з виплатою роялті, на рівні винагороди, яку її Творець (творці) міг (могли) отримати за цим договором як справедливу винагороду.

4. Обов’язки Творця(творців)

4.1. Зберігати конфіденційність інформації щодо ОПІВ.

4.2. Сприяти одержанню Роботодавцем охоронних документів на ОПІВ в Україні та в іноземних державах (участь в підготовці матеріалів заявки на ОПІВ: складання опису заявки, формули винаходу або корисної моделі, патентно-кон’юнктурному обґрунтуванні доцільності патентування і ліцензуванні прав на цей об’єкт та інше).

4.3. Сприяти (за окрему плату чи без такої) Працедавцю довести ОПІВ до стану, придатного для промислового використання.

4.4. У разі переходу майнових прав на ОПІВ на ім’я Творця (творців) надати Працедавцю дозвіл на використання винаходу (корисної моделі) на умовах невиключної ліцензії.

5. Права Творця(творців)

5.1. Ознайомитись з розрахунком суми винагороди та матеріалами, використаними при цих розрахунках.

5.2. На набуття на своє ім’я прав інтелектуальної власності на ОПІВ у разі відмови Роботодавця від підтримання їх чинності.

5.3. Сприяти Роботодавцю в набутті в Україні та в іноземних державах майнових прав інтелектуальної власності.

5.4. Брати участь в роботах з підготовки до використання ОПІВ (розроблення техдокументації, виготовлення і випробування дослідного зразка та інше) за необхідності, при повному або частковому звільненні від основної роботи.

5.5. На оплату робіт з підготовки до використання ОПІВ за окремим договором, який має бути додатком до цього договору.

6. Відповідальність Сторін

6.1. За порушення зобов’язань щодо збереження конфіденційності інформації щодо ОПІВ сторони несуть таку відповідальність:

____________________

6.2. За несвоєчасну виплату винагороди Роботодавець сплачує Творцю(творцям) за кожний прострочений день пеню у розмірі _______ процента суми, належної до сплати.

7. Інші умови

7.1. На вимогу однієї з Сторін, але за їх взаємною згодою, умови договору можуть бути переглянуті. Підставою для цього може бути зміна цін і тарифів, які встановлюються в централізованому порядку, зміна законодавства України тощо.

7.2. Зміни та доповнення до цього договору мають бути оформлені додатковим договором або протоколом до цього договору з обов’язковим його підписанням сторонами цього договору.

7.3.___________________

8. Вирішення спорів

Спори, пов’язані невиконанням Сторонами умов цього договору, розглядаються судом ____________________ (вказати назву судового органу, район, місто)

9. Строк дії договору

9.1. Цей договір укладено строком на ______________

9.2. Цей договір набирає чинності з дня його підписання сторонами. Цей договір може бути продовжено за взаємною згодою сторін.

9.3. По завершенню зазначеного у підпункті 9.1 цього пункту строку дії договору, умови, пов’язані з грошовими виплатами продовжують діяти аж до завершення розрахунків за реалізацію продуції, виготовленої з використанням ОПІВ під час дії договору.

9.4. Якщо з вини Роботодавця не буде одержано охоронного документа на ОПІВ або припинять чинність виключні майнові права, то цей факт не може бути підставою для припинення дії договору. У цьому випадку умови виплати винагороди продовжують діяти протягом всього строку дії цього договору.

10. Юридичні адреси Сторін:

Творець:________________________

 

Роботодавець:___________________

 

Від роботодавця Творець

_________ _________

(Підпис) (Підпис)

_________ _________

(Посада, ПІБ) (ПІБ)

 

" ____" ___________" 20__ р.


Додаток Т

Авторський договір про передачу виключних майнових прав на службовий твір

м. ___________ «____» ______20__р.

 

Сторони:

Автор _____________(ПІБ фізичної особи), який діє на підставі цивільної правосуб’єктності, з одного боку, і

Роботодавець __________________________________ в особі __________, діючого на підставі ___________ з другої сторони, керуючись Цивільним кодексом України, Законом України “Про авторське право і суміжні права” від 23 грудня 1993 р, статутом Роботодавця, (колективним договором, посадовою інструкціїєю Автора, затвердженої наказом №___від ___., п._____ трудового договору з Автором №__ від__.і т.п.) уклали цей авторський договір про передачу виключних майнових прав на службовий твір (надалі за текстом – Договір) про наступне:

Предмет договору.

1.1. Відповідно до цього Договору Автор передає Роботодавцю виключні майнові права на твір ________” (надалі за текстом – Твір), створений Автором у порядку виконання службових обов'язків відповідно до службового завдання Роботодавця, а Роботодавець зобов’язується прийняти твір та сплатити Автору винагороду у розмірі, порядку та строки, передбачені колективним договором Роботодавця та положенням про преміювання Роботодавця.

1.2. Виключні майнові права, які є предметом даного Договору, передаються Роботодавцю на строк 70 років. 1.3. Під “виключними майновими правами” Сторони розуміють такі права: а) виключне право на використання твору; в) виключне право на дозвіл або заборону використання твору іншими особами.

2. Виключні права на використання твору.

2.1. Відповідно до ст. 1 цього Договору Автор передає Роботодавцю такі виключні права на використання Твору:

2.1.1. відтворення твору (тиражування або інше розмноження, т.е. неоднократнє виготовлення твору у будь який формі, що допускає його функціональне використання) без обмежування кількості екземплярів (тиражу);

2.1.2. публічне виконання і публічне сповіщення твору;

2.1.3. публічну демонстрацію і публічний показ твору;

2.1.4. будь-яке повторне оприлюднення твору, якщо воно здійснюється іншою організацією, ніж та, що здійснила перше оприлюднення;

2.1.5. переклад твору;

2.1.6. переробку, адаптацію та іншу подібну зміну твору;

2.1.7. включення твору як частини до збірників, антологій, енциклопедій, компьютерних программ та комплексів, тощо;

2.1.8. розповсюдження твору шляхом першого продажу, відчуження любим іншим способом або шляхом здавання в майновий найм, у прокат або шляхом іншої передачі до першого продажу примірників твору;, без територіальних та временних обмежень;

2.1.9. подання своїх творів до загального відома публіки таким чином, що її представники можуть здійснити доступ до творів з будь-якого місця і у будь-який час за їх власним вибором;

2.1.10. імпорт примірників творів.

2.2. Перелік, зазначений у п. 2.1. цього Договору, не є повним. Сторони під “виключним правом на використання твору” також розуміють усі інші виключні майнові права на використання твору.


Дата добавления: 2016-01-04; просмотров: 14; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!