Дані зведеної таблиці подати у вигляді діаграми



На додаткові панелі інструментів Сводные таблицы обираємо піктограму Мастер диаграмм. В результаті на окремому листі Excel отримуємо відповідну гістограму.

Результати виконання роботи показати викладачу та підготуватися до захисту.

Питання для захисту роботи № 8:

1. Поняття та призначення зведених таблиць.

2. Яка послідовність дій при створенні зведених таблиць?

3. Які можна задавати параметри зведеної таблиці?

4. Як побудувати діаграму до зведеної таблиці?

Практична робота № 9

Підготовка електронної презентації засобами програми Microsoft PowerPoint

 

Мета: придбання практичних навичок розробки проекту презентації засобами Microsoft PowerPoint, а саме: створювати фон слайда і вставляти в слайд текстові і графічні об'єкти, створювати і використовувати додаткові можливості створення діаграм, створювати і редагувати графічні зображення, створювати схеми організаційної структури підприємств, створювати анімаційні ефекти, встановлювати тимчасові інтервали для слайда, демонструвати презентацію.

Завдання:

1. Ознайомитися з теоретичним матеріалом по даній темі.

2. Виконати на комп'ютері завдання, приведені нижче.

3. Результати роботи представити викладачу на екрані ПК.

Теоретичні відомості:

Існують наступні способи створення нової презентації:

- Перший спосіб - за допомогою “Мастера автосодержания”, що пропонує вибрати як вихідний матеріал презентацію з визначеним типовим змістом і оформленням. “Мастер автосодержания” надає кілька зразків презентацій на різні теми; наприклад, проведення наради в організації чи визначення стратегічного напрямку роботи. Крім того є презентації, які можуть використовуватись в мережі Інтернет.

- Другий спосіб створення презентації полягає у виборі шаблону оформлення, що визначає її композицію, але не включає зміст.

- Третій спосіб – на основі структури, імпортованої з іншого додатка, такого як Word.

- Четвертий спосіб – на основі порожньої презентації, у якій не задано ні оформлення, ні змісту.

Розглянемо кожен з них.

i Створення презентації на основі запропонованого змісту й оформлення:

1. Відкрити програму Microsoft PowerPoint, виконавши наступні дії: Пуск ® Программы ® Microsoft PowerPoint.

2. Виберіть у меню “Файл” команду “Создать”, потім перейдіть на вкладку “Презентации”.

3. Натисніть “Мастер автосодержания” і далі слідуйте вказівкам майстра. PowerPoint створює зразок презентації, у яку потім можна додати власні слова і малюнки, і відображає його в режимі структури.

4. Двічі натисніть слайд 1 для переходу в режим слайдів, потім уведіть назву презентації.

5. Використовуючи смугу прокручування, пройдіть по інших слайдах і введіть замість зразків свій текст.

6. Закінчивши роботу над презентацією, виберіть у меню “Файл” команду “Сохранить”.

i Створення презентації на основі шаблона оформлення:

1. Відкрити програму Microsoft PowerPoint, виконавши наступні дії: Пуск ® Программы ® Microsoft PowerPoint.

2. Виберіть у меню “Файл” команду “Создать”, потім перейдіть на вкладку “Дизайн презентаций”.

3. Використовуючи смугу прокручування, переглянете всі шаблони оформлення, потім натисніть необхідний шаблон і натисніть кнопку OK.

4. Переглянете за допомогою смуги прокручування усі варіанти розмітки і виберіть розмітку для титульного слайда.

5. Уведіть заголовок презентації й інші потрібні об’єкти, що включаються в титульний слайд.

6. Натисніть на панелі інструментів “Стандартная” кнопку меню “Вставка” → “Создать слайд”, потім виберіть розмітку для наступного слайда.

7. Додайте потрібний зміст слайда, а потім повторіть пункти 5–6 для кожного зі створюваних слайдів.

8. Закінчивши роботу над презентацією, виберіть у меню “Файл” команду “Сохранить”.

i Створення презентації шляхом імпортування структури:

Рекомендується використовувати документ, відформатований за допомогою стилів заголовків, подібних тим, що в Microsoft Word. З такими стилями зручніше створювати слайди в PowerPoint.

1. Відкрити програму Microsoft PowerPoint, виконавши наступні дії: Пуск ® Программы ® Microsoft PowerPoint.

2. Виберіть у меню “Файл” команду “Открыть”.

3. У списку “Тип файлов” виберіть “Все структуры”.

4. У списку “Имя” двічі натисніть на потрібний документ.

Імпортована структура відкриється в PowerPoint у режимі структури. Кожен основний заголовок документа стане заголовком окремого слайда, а кожен пункт структури відобразиться як текст слайда.

Особливо зручно імпортувати документ Word зі стилями заголовків. Відкрийте документ у Word, вкажіть у меню “Файл” на команду “Отправить”, потім натисніть Microsoft PowerPoint. Кожний абзац, відформатований у стилі “Заголовок 1”, стане заголовком нового слайда, кожний абзац, відформатований у стилі “Заголовок 2”, перетвориться в текст першого рівня і т.д.

i Створення презентації на основі порожньої презентації:

1. Відкрити програму Microsoft PowerPoint, виконавши наступні дії: Пуск ® Программы ® Microsoft PowerPoint.

2. Виберіть у меню “Файл” команду “Создать”, потім перейдіть на вкладку “Общие”.

3. Натисніть значок “Новая презентация”, потім виберіть розмітку для першого слайда. У новій презентації використовується кольорова схема, стиль заголовка і стилі тексту презентації, прийняті за замовчуванням.

4. Уведіть на титульному слайді заголовок презентації та інші об’єкти.

5. Натисніть на панелі інструментів “Стандартная” кнопку меню “Вставка” → “Создать слайд”, потім продивіться всі розмітки за допомогою смуги прокручування і виберіть придатну розмітку для наступного слайда.

6. Додайте потрібний зміст слайда, потім повторіть пункти 4–5 для кожного зі створюваних слайдів.

7. Закінчивши роботу над презентацією, виберіть у меню “Файл” команду “Сохранить”.

i Режими відображення слайдів

У лівому куті вікна містяться три кнопки перемикання ре­жимів вікна: Обычный, режим Сортировщика слайдов та Показ слайдов.

У режимі Обычный зручно працювати з текстом та змінюва­ти його структуру, редагувати слайд, вставляти графічні і зву­кові об'єкти, змінюючи його складові, а також створювати і пе­реглядати ефекти анімації. При цьому у лівій панелі вікна про­грами відображаються всі слайди чи структура, а у правій — виділений у лівій панелі слайд. Крім того, активною за замов­чуванням є панель Область задач, в якій вони можуть відобра­жатися. Редагування слайда відбувається у правій панелі вікна програми. У цьому режимі до кожного слайда можна створити нотатки — в області під слайдом. Нотатки не відоб­ражаються при демонструванні слайдів і слугують для потреб розробника презентації і доповідача.

У режимі Сортировщика слайдов зручно впорядковувати слай­ди перетягуванням, змінювати їх послідовність, але в цьому ре­жимі редагування слайдів неможливе. Проте, якщо двічі клацну­ти на певному слайді, то цей слайд відкриється у режимі Обычный.

У режимі Показ слайдов здійснюється подання інформації, проте редагування слайдів також неможливе.

i Макети розмітки слайдів

Кожний слайд має певну структуру. Є поняття макета роз­мітки слайда. Макет розмітки слайда обирається з бібліотеки шаблонів макетів. Є спеціальні шаблони макетів текстових слайдів і шаблони макетів, які містять різні об'єкти: текст, таб­лиці, рисунки, діаграми тощо.

Отримати доступ до бібліотеки шаблонів макетів можна з меню Формат Разметка слайда. В області задач буде відоб­ражатись перелік макетів. Для обрання певного ма­кета потрібно клацнути на ньому і далі додавати до слайда не­обхідні об'єкти.

i Дизайн слайдів складається:

1) з шаблону оформлення слайда;

2) схеми кольорів;

3) ефектів анімації.

Бібліотека шаблонів оформлення слайдів доступна з меню Формат > Оформление слайда(або контекстного меню Оформление слайда). В області задач Дизайн слайда обрати шаблон оформлення і, клацнувши на кнопці поруч з ескізом шаблону, застосувати цей шаблон до виділених слайдів чи до всіх слайдів презентації. Після виконання зазначеної вище команди, в області задач Дизайн слайда можна клацнути на гіперпосиланні Цветовые схемы й обрати іншу схему кольорів із бібліотеки для обраного шаблону оформлення і виділених (чи всіх) слайдів. Є можливість змінити схему кольорів.

Програма MS PowerPoint містить вбудовані засоби створен­ня ефектів анімації, які впорядковані у групи: простий, середній та складний ефекти, які можна застосовувати до тек­стових чи графічних об'єктів слайда. Щоб застосувати певний ефект анімації до виділених чи всіх слайдів потрібно виконати: меню Показ слайдов —»Эффекты анимации —»в області задач обрати потрібний ефект, виділити його. Якщо в області задач клацнути на кнопці Применить ко всем слайдам, то встанов­лені ефекти анімації будуть застосовані до всіх текстових блоків усіх слайдів.

Щоб застосувати певний ефект анімації до кожного чи певно­го об'єкта слайда, причому кожному об'єкту надати іншого ефек­ту анімації, потрібно відкрити контекстне меню цих об'єктів і клацнути на команді Настройка анимации. В області задач відкриється панель, в якій потрібно на­тиснути кнопку списку Добавить эффект і вибрати - на вході чи на виході, застосувати обраний ефект; в якому напрямку має ру­хатись та яку дію (ефект анімації) має виконувати об'єкт. При цьому біля виділених об'єктів слайда з'являються кнопки з но­мерами, що вказують на послідовність виконання ефектів, цю послідовність можна змінювати, застосовуючи засоби панелі Настройка анимации в Области задач.

i Створення кнопки

Елемент кнопки вибираємо з панелі Рисование/Автофигуры/Управляющие кнопки. За допомогою миші визначаємо розміри кнопки, потім у діа­логовому вікні Настройка действия,що відкрилось, задаємо ефект звуку при натисканні кнопки у поліЗвукта її керуючу дію у полі Действие по щелчку мыши – Перейти по гиперссылке –Следующий слайд, Предыдущий слайд, Завершить показ тощо.

У контекстному меню кнопки є опції Изменить текстовую строкудля задання напису на кнопці, Настройка анимациидля налаштування ефектів анімації та Настройка действиядля зміни керуючої дії кнопки. Крім того, присутня стандартна опція Формат автофигуры тощо.

Завдання:

Студент повинен створити власну презентацію про своє студентське життя. Презентація повинна містити не менше 6 слайдів. Слайди повинні містити текстові та табличні дані, схеми, малюнки, анімацію, фон і кнопки для переходу вперед та назад.

Послідовність виконання роботи:

1. У власній папці створіть файл презентації з ім'ям "Моя презентація".

2. Відкрийте файл "Моя презентація".

3. Для першого слайда оберіть макет текстового слайда з ім'ям Титульный слайд.

4. Введіть текст заголовка: "Моє студентське життя".

5. Введіть підзаголовок: "Презентацію розробив (ваше прі­звище та ім'я та група)".

6. Відкрийте контекстне меню слайда і виберіть команду Оформление слайдаабо меню Формат —»Оформление слайдов. В області задач оберіть шаблон на свій розсуд і застосуйте його до цього слайду.

7. З контекстного меню створеного слайда активізуйте ко­манду Разметка слайда. В області задач оберіть макет слайда з ім'ям Заголовок, графика и текст (з групи Другие макеты), клацніть на кнопці поруч макета й у меню оберіть Добавить новий слайд.

8. Введіть текст заголовка: "Автобіографічна довідка".

9. Клацніть на кнопці Вставка картинкий у діалоговому вікні Выберите рисунок натисніть кнопку Импорт, відкрийте файл, в якому зберігається ваше фото, після чого натисніть кноп­ку Добавить, потім знайдіть у колекції доданий рисунок і встав­те у слайд. За відсутності файла з фото вставте будь-який рису­нок (шарж).

10.У текстовий блок введіть короткі відомості про себе (коли
і де народилися, про дитинство і шкільні роки — 5 речень).

11. Відкрийте контекстне меню слайда і виберіть команду Оформление слайда. В області задач оберіть шаблон на свій роз­суд і застосуйте його до цього слайда.

12. З контекстного меню першого слайда активізуйте коман­ду Разметка слайда. В області задач оберіть макет слайда з ім'ям Только заголовок, клацніть на кнопці поруч із макетом та оберіть Добавить новий слайд.

13. Введіть текст заголовка: "Я навчаюсь у (назва навчаль­ного закладу) на факультеті (назва факультету)".

14. Відкрийте контекстне меню слайда і виберіть команду Оформление слайда. В області задач оберіть шаблон на свій роз­суд і застосуйте його до цього слайда.

15. З контекстного меню третього слайда активізуйте команду Разметка слайда. В області задач оберіть макет слайда з ім'ям Заголовок, схема или Организационная диаграмма, клацніть на кнопці поруч із макетом та оберіть Добавить новий слайд.

16. Введіть текст заголовка: "На нашому курсі нашого фа­культету є такі групи".

17. В області схематичної діаграми двічі клацніть на знач­ку, оберіть тип діаграми Организационная, розробіть її та вико­найте форматування.

18. Відкрийте контекстне меню слайда і виберіть команду Оформление слайда. В області задач оберіть шаблон на свій роз­суд і застосуйте його до цього слайда.

19. З контекстного меню останнього слайда активізуйте ко­манду Разметка слайда. В області задач оберіть макет слайда з ім'ям Заголовок и текст, клацніть на кнопці поруч із макетом та оберіть Добавить новий слайд.

20. Введіть текст заголовка: "Я навчаюсь у групі (назва гру­пи)". Далі з нового абзаца "Ми вивчаємо такі дисципліни:...".

21. У текстовий блок введіть список дисциплін, які вивчає­те. За необхідності змініть розмір шрифту, гарнітуру, колір тексту.

22. Відкрийте контекстне меню слайда і виберіть команду Оформление слайда. В області задач оберіть шаблон на свій роз­суд і застосуйте його до цього слайда. Це був п'ятий слайд.

23. Створіть шостий слайд. Оберіть для нього макет розміт­ки Заголовок и объект. Об'єктом у цьому слайді буде таблиця.

24. Створіть текст заголовка „Мої успіхи у навчанні”. Клацніть на значку таблиці у блоці для об'єкта й у діалоговому вікні Вставка таблицы вкажіть кількість стовпчиків - 2, кількість рядків має дорівнювати кількості дисциплін, які ви вивчаєте. Для оцінки успіхів в навчанні використовуйте таку шкалу: відмінно, добре, задовільно, незадовільно.

25. Оформіть шостий і сьомий слайди самостійно. При бажанні змініть схему ко­льорів обраного шаблону оформлення.

26. Настройте анімацію для графічних об'єктів слайдів.

27. На одному зі слайдів установіть різні ефекти анімації для його об'єктів, задайте порядок їх виконання.

28. Створіть кнопки для переходу по слайдах або виходу. Наприклад, на першому слайді створіть кнопку Завершити показ.

29. Задайте параметри показу слайдів: ефект та швидкість появи слайда, звукове супроводження зміни слайдів, автоматич­на зміна — задайте для кожного слайда свій час залежно від його змісту.

29. Виділіть перший слайд і активізуйте режим Показ слайдов.

30. Після перегляду усуньте помилки: у тексті, в оформ­ленні, у схемах кольорів, у параметрах показу тощо. Зробіть презентацію досконалішою. Ще раз перегляньте презентацію.

31. Збережіть презентацію у своїй папці.

32. Підготуйтесь до захисту результатів роботи.

Домашнє завдання:

Підготовити у текстовому процесорі MS Word 10-15 слайдів за темою свого реферату. Слайди повинні відбивати основні тези і висновки реферату, а також його графічні об'єкти. Перший слайд повинен містити назву дисципліни, тему реферату та дані про автора презентації (курс, форма навчання, група, ПІБ), другий слайд – зміст реферату,  останній слайд – перелік використаних джерел.

Слайди повинні містити текстові (частіше за все у вигляді списку) та табличні дані, малюнки, схеми, діаграми чи графіки.

 

Питання до захисту роботи:

1. Призначення програми Microsoft PowerPoint ?

2. Що таке презентація ?

3. Які об’єкти може містити кожен слайд презентації ?

4. В якому вигляді можна представити створену презентацію ?

5. Які способи створення презентацій вам відомі ?

Практична робота № 10


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 545; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!