Ввести 10 записів про склад працівників підприємства



Після натиснення мишею на будь-якій із комірок таб­лиці командою Данные—Форма на екран викликається відповідне діалогове вікно, де відображається пусті поля для введення даних або список вже уведених даних (рис. 5).

Значення полів запису вводять до відповідних комі­рок діалогового вікна у тій послідовності, в якій вони сфор­мовані в таблиці. Перехід між комірками виконується за допомогою клавіші <Таб> або клавіш керування курсо­ром. Усі комірки вікна мають таку ж ширину, як і найширше поле (стовпець) бази. При потребі її можна збіль­шити (зменшити) «буксируванням» правої межі стовпця таблиці. Запис передають у кінець бази даних командою Добавить. Після цього вводять наступний запис і т. п. до кінця бази.

Рис. 5. Вікно команди Форма (режим уведення записів)

Командні кнопки вікна Форма дають змогу ви­лучити поточний запис (Удалить), скасувати в ньому будь-яку зміну (Вернуть), повернутися до попереднього запису (Назад) і перейти до наступ­ного (Далее), виконати пошук записів за кількома критеріями (Критерии), а також відредагувати їх. Створення бази даних завершу­ється командою Закрыть.

Базу даних можна створити також, безпосередньо вво­дячи імена і значення полів записів у комірки робочого аркуша. Цей варіант буде кращим, коли в базі міститься багато текстів, що повторюються, введення яких істотно спрощується за програмою Автоввод.

Виконати пошук інформації в БД за таким критерієм: знайти всіх працівників, які мають оклад більше 5000 грн.

Для пошуку записів на етапі створення бази даних з метою їх редагування, слід активізувати у вікні Форма команду Критерии, яка трохи видозмінює початкове вікно (рис. 5) й очищає всі його поля (рис. 6).

Загалом керують критеріями так само, як і записами. Шукати дані можна за одним або кількома критеріями одночасно. У вікні на рис. 6 по­казано критерії пошуку працівників, які мають оклад більше 5000 грн.

Рис. 6. Вікно команди Форма (режим уведення критеріїв)

Переходять до режиму пошуку клацанням мишею на кнопці Далее. Як результат, у початковому вікні (рис. 5) з'являється перший із записів бази даних, що задовольняє задані критерії. Запис переглядають і в разі потреби корегують. Після клацання мишею на кнопці Закрыть Excel записує відновлений запис у базу да­них. Усі подальші записи переглядають у вікні за допо­могою кнопок Назад і Далее.

Якщо критерію пошуку не задовольняє жоден із записів бази даних, то клацання мишею на будь-якій із кнопок вікна су­проводжується звуковим сигналом.

5. Використовуючи фільтр, показати:

§  всіх працівників, які мають оклад більше 4000 грн.;

§ всіх працівників, які працюють в відділі Збуту.

Потрібну інформацію в ба­зі зручно шукати за допомогою фільтрів. Виконання команди Данные – Фільтр - Автофильтр пере­творює рядок назв полів у набір списків, що містять усі наявні зна­чення кожного з полів бази даних.

Клацання мишею на кнопці вибраного поля спричиняє появу на екрані спадного списку автофільтра, в якому містяться різні значення кри­теріїв вибраного поля і три спеціальні команди-опції: «Все», «Первые 10...» та «Условие ...» (рис. 7).

Відкриваючи ці списки і відмічаючи потрібні значення, легко вибрати, наприклад, серед усіх працівників підприємства перелік співробітників певного відділу, з конкретним окладом, посадою тощо.

 

Рис. 7. База Працівники в режимі автофільтру

 

Початковий вигляд бази відновлюють за допомогою пара­метра «Все» або командою Данные—Фильтр—Отобразить все.

Вибравши у спис­ку Условие…, можна задати необхідний користувацький критерій відбору даних із табли­ці (рис. 8).

Рис. 8. Задання користувацького автофільтру

Для повернення у режим звичайного відображення таблиці треба ви­конати ту саму команду, якою був увімкнений режим автофільтра.

Складніші критерії фільтрування та пошук інформації в базі чи її час­тині реалізує команда Данные-Фильтр-Расширенный фільтр, коли потрібно введення великої кількості умов-фільтрів.


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 487; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!