Опрацювання вірша (с. 11, підручник).



Читання вірша вчителем.

- На жаль, усі слова злилися в одне ціле. Неможливо прочи­
тати вірш, доки слова не стануть на свої місця.

Читання вірша учнями, «ланцюжком».

Дидактична гра «Поети».

Доповніть рядки вірша потрібними за змістом словами, риму­ючи їх.

Ми бачили у парку                      У кожушку пухнастому

Руду маленьку...,                    , Кружляє між ...

Вона до нас стрибала                  , У схованки надійні

„ .                                               Горішки віднесе.

З гілочки на ...                             т _ ..

І не боїться ...

Кумедна та допитлива,                 Суворої зими

Прибігла за горішками,                Руда, пухнаста ...,

Бо скоро вже ...                            Яку так любим ми!

Слова для довідки:гілка, білка, зима, гілля, білочка. 0 5.Фізкультхвилинка.

VI. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 0 1. Виконання вправи 5 (с. З, робочий зошит).

Дидактична гра «Заготовки на зиму».

Дітям потрібно заготовити для білочки на зиму грибочки. Учи­тель роздає учням вирізані з картону гриби. За кожну правильну від­повідь діти на ниточку нанизують по грибочку.

Запитання до учнів

- Де можна зустріти білку?

- Який клопіт у білки?

- Що зробить білка, коли загудуть завірюхи?

- Як розважається білка?

- У яку гру грається білка?

VII. ПІДСУМОК УРОКУ 0 Запитання до учнів.

- З яким видом тексту ми сьогодні працювали?

- Чи будете ви надалі допомагати звірям восени та взимку?
— Що для цього треба зробити?

VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Виразно читати оповідання Миколи Сингаївського «Осіння
гра» (с. 10, підручник).

2. Підготувати опис, де персонажем є заєць, який готується до
зими.

І УРОК 6

Тема, і Ганна Черінь «Чи ми з природою єдині»; Василь Сухомлинський «Соромно перед соловейком».

Мета:учити дітей складати розповідь про осінь за опорними словами, ознайомити учнів із
творчістю Ганни Черінь і Василя Сухомлинського; розвивати світогляд дітей, уміння
читати за особами з відтворенням жестів і міміки, розвивати уяву, пам'ять; вихову­
вати любов до природи, захищати все живе.                                                                                •,
Обладнання:портрета Ганни Черінь і Василя Сухомлинського; малюнок із зображенням соловейка;
опорні схеми зв'язку людини з навколишнім світом. ©

, Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Управляння у виразному читанні оповідання Миколи Сингаївського «Осіння гра».

Зачитування описів зайця, який готується до зими.

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Дидактична гра «Так чи ні».

- Спростуйте або схваліть твердження про ставлення люди­
ни до природи. Якщо учні погоджуються з твердженнями, то плес­
кають у долоні.

• Не звертай уваги, якщо рубають дерева.

• Не сміти в лісі.

• Не залишай багаття без нагляду.

• Коли залишаєш місце відпочинку, не заливай багаття водою
або не засипай його піском, усе одно воно погасне.

• Непогашені сірники та цигарки можуть стати причиною за­
горяння сухої трави та, як наслідок, пожежі.

• Не підпалюй суху траву на галявинах, у лісі.

IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

- Сьогодні на уроці ми ознайомимось з віршем Ганни Черінь
«Чи ми з природою єдині» та з повчальною історією Василя Сухом
линського «Соромно перед соловейком». Будемо вчитися за допомого^
опорних слів складати розповіді про осінь, читати за особами з емоцій
ним забарвленням голосу, міміки та жестів. А чи замислювалися ви
над тим, чому рослини, тварини «звертаються» до людей за допомо'
гою? Чи завжди ми розуміємо природу? Про це і йтиметься на уроці

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ , 0 1. Вступне слово вчителя.

Природа'— найцінніший скарб на Землі. Ви тільки замисліться як прекрасно чути спів жайворонка, бачити, як переливається місяч ним сріблом ковила в степу, вдихати аромати лісу або квітучого лугу припасти губами до свіжого прохолодного джерела — це чи не най більша радість у житті людини. А як приємно відпочити під зоряни: небом, на свіжій, прохолодній траві. А навколо — лише безліч б лис кучих у темряві іскорок — світлячків. Але з кожним днем така мож ливість стає все рідшою. І не через нашу зайнятість, а через те, що в менше на Землі місць, де збереглася ця краса. Але якщо вам усе ж по щастило потрапити в такий рідкісний куточок первозданної природи пам'ятайте: не слід зривати прекрасну квітку — нехай вона квітне дл;

всіх. Не чіпайте гМзд птахів — це їхні домівки. Злякавшись, птах може покинути гніздо, залишивши без материнської турботи безпорадних пташенят. Не слід шуміти на природі. Не беріть із собою магнітофон. Насолоджуйтесь спілкуванням із природою, яке подарувала вам доля.


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 600; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!