Б. Правила поведінки на природі.
- Які правила поведінки на природі ви знаєте?
Варіанти відповідей:
1. Не забруднюй навколишнє середовище.
2. Бережи й примножуй зелені насадження природи.
3. Не руйнуй пташиних гнізд, мурашників, лісових джерел
і водойм.
4. Не залишай багаття на природі, воно може призвести до ве
ликих втрат.
VI. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 0 1. Виконання вправи 4 (с. 2, робочий зошит). І 0 2. Дидактична гра «Охоронець природи».
Охоронець природи намагається виписати штрафи за порушення поведінки в лісі, тому ставить учням запитання щодо сьогоднішнього уроку. Якщо учень помиляється, його штрафують.
- Чи можна залишати в лісі сміття, порожні пляшки?
— Чому не можна залишати в лісі багаття?
- Чи можна руйнувати пташині гнізда, мурашники? Чому?
- Чи потрібно насаджувати дерева? Чому?
VII. ПІДСУМОК УРОКУ 0 Запитання до учнів.
- З якою поетесою ми сьогодні познайомилися?
- Звідки пішли назви осінніх місяців?
- Як саме ви можете допомогти пташкам восени?
л '
VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
^Вивчити напам'ять вірпї Ліни Костенко «Шипшина важко віддає плоди» (с. 9, підручник).
УРОК 5
Тема, і Микола Сингаївський «Осіння гра».
Мета: учити дітей описувати тварин і природу; розвивати світогляд дітей, пам'ять, ініціативу,
мовлення учнів, навички передавати емоційний настрій твору; виховувати дбайливе
ставлення до природи. Обладнання: малюнки із зображенням білочки та лісу. @
|
|
Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Декламування вірша Ліни Костенко «Шипшина важко віддає плоди».
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
- Розгляньте малюнок із зображенням лісу. Скажіть, кого з тварин ви б могли туди поселити? Кому буде комфортно жити в таких умовах? (Учитель заздалегідь готує невеличкі картки із зображеннями різних тварин. За допомогою магнітів діти прикріплюють картки до дошки). З одним із лісових жителів ми сьогодні познайомимось.
IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ
Сьогодні на уроці ми ознайомимось із творчістю Миколи Син-гаївського, зокрема з його твором «Осіння гра». Також будемо вчитися описувати персонажів, збагачувати мовлення новими словами.
у. вивчення нового
Вступне слово вчителя.
Восени дерева надягають святкове барвисте вбрання.
Саме восени ліс стає казковим і незвичайним. Багряне листя осики Схоже на достиглі яблука, жовте листя верби — на кораблики, а листя клена — на золоті зірки. Блищить на сонці сріблясте па-путиння, червоніють яскраві грона горобини. На лісовій галявині ще можна знайти підберезники, рожеві сироїжки, слизькі грузді, запаш-и і рижики. На старих великих пнях тиснуться один до одного опеньки. Гарно в осінньому лісі!
|
|
- А що, крім осінніх листочків та грибів, можна побачити
н лісі восени?
Можна побачити звірів, наприклад білку.
Давайте згадаємо', яка білка на вигляд. (Демонстрація малюнки білки.)
Білка має видовжене тіло з пухнастим довгим хвостом, довгі муха, колір темно-бурий із білим черевцем, іноді сірим (особливо взимку). Білки живуть зазвичай у лісі. Білка є джерелом цінного хутра.
Опрацювання оповідання Миколи Сингаївського «Осіння гра» (с. 10, підручник).
- Давайте згадаємо, що таке текст-опис.
Опис — це зв'язний текст, який словесне зображує основні озна-І. й предмета, явища, особи в усній чи письмовій ф а) Читання оповідання учнями самостійно мовчки.
б) Читання оповідання учнями «ланцюжком».
в) Запитання за змістом прочитаного.
- Який клопіт у білки восени?
- Простежте, як грається білка восени.
- У яку гру вона грається?
- Як змінюється вигляд і поведінка білки взимку?
г) Вибіркове читання з елементами бесіди.
- Знайдіть і прочитайте рядки, що римуються.
- Знайдіть у тексті уривок, зображений на малюнку. Прочи
тайте його, передаючи темп руху білки.
— Які слова автора свідчать, що він милується звірятком?
|
|
- Чому автор назвав твір «Осіння гра»?
д) Аналіз змісту оповідання.
- Якої пори в білки найбільше клопоту? (Восени.) Чому? (По
трібно зробити запаси їжі, утеплити дупло.)
— Що запасає на зиму стрибунка? (Сушить гриби, збирає горі
хи, жолуді, шишки.)
- Як білка готує дупло до зими?(Вимощує, утеплює, замасковує.]
- Як змінюється білоччине хутро? (Білка скидає перед зимів
лею руде хутро, одягаючи сіру, теплу, м'яку, пухнасту шубку.)
'- Коли білка ховається в дупло? (Коли завіють сніги, загу дуть завірюхи.)
Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 1165; Мы поможем в написании вашей работы! |
Мы поможем в написании ваших работ!