Зневоднення центрифугуванням:



Центрифугуванням наз-ся оп-ції зневоднення дрібних мокрих продуктів збагачення та розділення суспензії на рідку та тверду фази під дією відцентрових сил. Цен-ня здійсн-ся у відцентрових машинах – центрифугах, які представляють собою ротори, що обертаються навколо своєї вісі з великою швидкістю циліндричної або конічної форми з перфорованими або суцільними стінками. Розрізняють відцентрову філь-цію та осадове центрифугування. При відцентровій філь-йії зневоднюваний мат-л завантаж-ся у перфорований ротор центрифуги та здійснює разом з ним обертовий рух. Під дією відцентрової сили відбув-ся примусова філь-ція води, яка знаходиться у продукті, через осад твердих частинок, які відкладаються на стінках ротору, та сітчану його пов-ню. Рідка фаза, що пройшла крізь сітчану пов-ню ротору, наз-ся фугатом, а та що рухається по ситу тверда фаза – осадом (готовим зневодненим продуктом). Центрифуги з перфорованим ротором наз-ся фільтруючими. Осадове філь-ня здійсн-ся в центрифугах із суцільним ротором. Під дією відцентрових сил тверді частики осідають на стінках ротору та ущільнюються, вода витискується з проміжків між час-ками та видаляється у вигляді фугату крізь змивні вікна ротору. Осад на стінках ротору шнеком перемішується в кінець ротору та видаляється з нього крізь отвори. При переміщенні осаду шнеком з нього вижимається вода, яка стікає до зливних вікон. За принципом дії центр-ги можна розділити на фільтруючі, відстійні та змішані. Фільтруючі це-ги поділяють за способом видалення продуктів зневоднення на інерційні та з розвантаж-ням продуктів зневоднення за доп-ю відцентрових сил (сил інерції), шнекові з розван-ням прод-в знев-ня шнеками та вібраційні з розван-ням продуктів знев-ня за доп-ю вібрації ротору.

 

Магнітні поля сепараторів:

Основними параметрами та відповідними поняттями, характеризуючи ми магнітне поле є: - магнітний потік Ф (Ф=В*S, Вб, де S – площа, м2; В – магн.індукція,[Тл]); - напруженість магн.поля Н (Н=В/(μ*μ0), [А/м]); намагнічуюча сила U (U=І*n, [А] або [Ав]); - намагніченість І (І=æ*Н, [А/м]); абсолютна магнітна проникність μабс  (μабс =В/Н, [Гн/м]); - відносна магн.проникність μ (μ=1+ æ); магн.проникність μ0 0= μабс/ μ, [Гн/м]); - магн. сприйнятливість (об'ємна) æ; - магн.проводимість G (G=Ф/U, [Вб/А] або [Гн]); магнітні поля бувають однорідні та неоднорідні. В магн.сепараторах застосовують тільки неоднорідні по напруженості магн.поля, які характеризуються градієнтом поля gradH=   

а) – однорідне поле б), в) – неоднорідні поля. 

Неоднорідні поля отримують шляхом змінення форми полюсів або внесенням у поле індукційних магнітних носіїв. В неоднорідному полі окрім обертаючого моменту магн.ч-ки відчувають також дію сили тяжіння в напрямках більш інтенсивних дільницях поля, що дозволяє використовувати ці поля для збагачення. Grad поля – швидкість зміни напруженості поля в напрямку його найбільшого зростання. Добуток gradH поля на напруженість Н даної точки наз-ся пондеромоторною силою у даній точці (або силою магн. поля.). В сепараторах для сильно магнітних руд застос-ся звичайно відкриті багатополюсні системи, а в сеп-рах для слабомагнітних руд – замкнені магнітні сис-ми, які дозволяють створювати поля великої напруженості. Останні значно економніші відкритих багатополюсних сис-м і в принципі можуть застосовуватись також у сепараторах для сильно магнітних руд. Великий вплив на характеристику поля чинить відношення ширини полюса до ширини міжполюсного зазору. Впливає також крок полюсів: при малому кроці полюсів з віддаленням від них відбувається занадто швидке падіння Н, і при збагаченні кускової руди крупні частинки можуть частково знаходитися в занадто слабкому полі та втрачатися в немагнітному продукті.

 


Дата добавления: 2020-04-25; просмотров: 117; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!